Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljak 3. babát?

Mayra kérdése:

Vállaljak 3. babát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk 3. gyereket, de nem tudom jól döntök e. Van egy 9 és egy 1,5 évesem én 39 vagyok. A férjem sokat dolgozik alig van itthon de azt a keveset amikor itthon van segit. Anyàm idős anyosom nem nagyon segít őrájuk nem szàmithatok.

Ha valaki volt hasonló cipőben írjon megbánta vagy nem. Véleményeket is várok.



2012. júl. 14. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha az anyagi háttér megvan, és szeretnétek, akkor szerintem igen. Főleg, hogy lehet segítséged, méghozzá a kilenc évesed - ő már elég nagy ehhez! Amíg te az újszülöttel foglalkozol, ő le tudja foglalni a nagyobbik kicsit, és az újszülött körül is tud segíteni, hiszen már nagy. Ki tud takarítani, vagy ha megkéred, akkor figyel a két kicsire, amíg te takarítasz. A nagyobbik gyermeked lehet a legnagyobb segítséged.

Azt megkérdezhetem, hogy milyen neműek?

2012. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Egy 3 gyermekes család anyagilag sokkal jobban jár, mint egy 2 gyermekes, hiszen nagycsaládosnak számít mindenhol, sok kedvezményre jogosult: iskolában, utazás, belépők, adó, családi pótlék, stb. A ruhát úgyis egymástól öröklik.


Amúgy meg a gyerekvállalás nem anyagi kérdés, az a gyerek, akinek mindene megvan, egyáltalán nem boldogabb, mint az, aki nem kap meg mindent.

2012. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
szerintem ne vállalj!........
2012. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van, azért az olyan véleményekre ne adj, hogy anyagilag jobb, mint a kettő, mert ez hülyeség. Amik vannak kedvezmények a 3. ra, annyival pont többe is kerül, de még azon felül is. Még jó, hogy nem erre alapozva vállaltunk 3-at. Most épp a kocsit kéne lecserélni, mert ugyan befér a 3 gyerekülés-ami ritka, kevés személyautóba fér be- de szűkös eléggé. Nekem 3 egynemű van, de még így is kell költeni ruhára is a kicsinek.


Ettől még én nagyon élvezem, hogy 3 van, pedig nekem sincs segítségem. Szóval ha akarjátok mind a ketten, és anyagilag is belefér, akkor vállaljátok :)

2012. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az nagyon gáz, hogy egy 9 évesre plusz terheket rakj, mert jön az újszülött. Még ő is gyerek, hadd legyen az! Én soha nem voltam annak híve, hogy majd a nagy "felneveli" a kicsit. Szóval szerintem csak akkor vállalj, ha van elég időd, energiád mindhárommal egyformán foglalkozni. Nekem kettő van, én úgy érzem, egy 3. már a másik kettő rovására menne.Anyagilag is, meg úgy is, hogy nem jutna mindháromra elég figyelem. Ráadásul nekem van olyan ismerősöm, akik 3-an vannak tesók, és lebeszélnek a 3. babáról. Azt mondják, kettő összetart, a 3. mindig kilóg.
2012. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Az első vagyok: egy szóval sem írtam, hogy a 9 éves nevelje fel a testvéreit. Igen, gyerek, de már nagyobb gyerek, aki igenis képes belátásra és kompromisszumokra. És igen, egy 9 évestől már lehet elvárni dolgokat:például, hogy segítsen az édesanyjának. Nem robotoltatni kell reggeltől estig, de azért ha ennyi idősen kiviszi a szemetet, ebéd után leszedi az asztalt, leül játszani a kistesójával, vagy segít elpakolni a játékokat a gyerekszobában, még nem fog letörni a keze, és a lelke sem szenved maradandó károsodást. Arról nem is beszélve, hogy megtanul felelősséget vállalni a testvéreiért, megtanulja, mivel jár egy gyerek - ez sosem hátrány!
2012. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy egy 9 éves gyerek ne csináljon semmit, csak játszon. Lehet tanítani játékosan főzni, takarítani stb. De azért plusz feladatokkal ellátni, mert én nem győzöm 3 gyerekkel, szerintem ez nem helyes. Nekem is segít a nemsokára 3 éves fiam kivinni a pisis pelusát a kicsinek, de nem azért, mert rá támaszkodom, mert én nem érek rá, hanem azért, hogy érezze, hogy ő már milyen okos, ügyes. Ha nem akar, nem segít,hanem játszik. Biztosan érted a különbséget.
2012. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok reagálást a kérdésre privátba is érkezett.

Egyik kérdésre a válasz. A nagyobbik lány a kisebbik fiú.

2012. júl. 14. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!