Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3/8 volt a kifiúnk Apgar...

3/8 volt a kifiúnk Apgar értéke. Szerintetek gond lesz a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7/8-as Apgarral született, oxigénhiánnyal. Most négyéves. Még nem alakult ki a kézdominanciája, és van pár dolog, ami miatt a diszlexiarizikó-csoportba tartozik. Nemrég voltunk egy Ayres-terapeutánál, aki végigkérdezte a kisfiam fejlődését a születésétől. Olyanokat is kérdezett például, hogy mennyire volt sírós babaként, mennyire fogadta jól a hozzátáplálást, mennyire válogatós, vannak-e "nemevős" időszakai. És még egy pár olyan dolog, amit nem is gondoltam, hogy bármiben összefügghet a születése körülményeivel.

Végül javasolta az Ayres-tornát, és elmondta, hogy már babaként lehetett volna néhány gyakorlatot csinálni vele, különös tekintettel a hintázásra, és az óvatos forgatásra, akkor minden mostani dolgot meg lehetett volna előzni, sőt az akkori problémák (sírás, nem evés) szintén majdnem biztosan orvosolhatóak lettek volna.

Én azt javaslom, hogy menj el egy ilyen terapeutához. Ártani nem árthatsz a gyakorlatokkal, de elejét veheted a későbbi gondoknak.

2012. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez olyan dolog, hogy innen nem nagyon lehet megmondani, max 50-05%ra, hogy gond lesz avagy sem(de ezeknek a fokát sajnos nem tudhatjuk). Amit az első tanácsol én is azt javaslom, hogy ehhez értő szakemberrel konzultálj.
2012. júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Mindegyik életjelenségre maximálisan két pont adható, így a legnagyobb pontszám a 10-es.


Nem értem, nektek miért 8 a per utáni rész???

2012. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Hát azért mert nem érte el a maximális pontszámot, azért 8! A per utáni rész az a születés után 5 vagy 10 perccel megismétlik a pontozást és az itt ennél a kisfiúnál 8.
2012. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első necces nagyon, a második belefér. Sajnos csak az idő dönti el, hogy alakult-e ki károsodás. Nagyon kell figyelni a fejlődésére és korrigálni mindent időben!

Sajnos jósolni nem lehet, tanulási, figyelemhiányos és viselkedési zavarra nagyobb az esély...

2012. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk 9/10 volt az Apgar
2012. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom 4/8/9 APGAR-t produkált.Oxigénhiányos állapotban volt,ambu ballonozták.Gyermeorvos javaslatára 4 hónapos korában elvittem egy gyerek neurológushoz,alkosson róla véleményt és segítsen a továbbiakban.Igaz majdnem 2 havonta vittem a kislányt 1 éves koráig,de ki akarta zárni,hogy későbbiekben bármi gondja legyen,tanulás koncentráció meg a többivel.Figyelte a mozgás,mentális fejlődését a korának megfelelően.Mindig minden rendben volt,de az egyikkel kicsit mindig lemaradva.Tanácsolta,hogy és mint anya több figyelmet és többet beszéljek hozzá,magam fejlesszem.

évesen kinyilatkozta a neurológus,minden a legnagyobb rendben van.A kezdetleges lemaradásokat szerinte még akkor a születése után nem sokkal behozta,de biztosak akartak lenni,ezért inkább ezidáig megfigyelték.

Én azt mondom,hogyha nagyon érzi,hogy szeretve van és sokat beszélsz Neki,sok inger éri,nem lesz semmi baja behozza a kezdetleges lemaradásokat.Most már 2 éves a lány és értelmi szinten majdnem egy 3 éves.Interaktívan lehet kommunikálni vele,megérti a tiltást,felmegy és lejön egyedül a lépcsőn,a szobatisztaság az kényelmi kérdés és inkább akaratosság.

2012. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
6-os nálunk pedig 10/10 volt a kisfiam apgar értéke, de nem ez volt a kérdés.
2012. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!