Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahhoz hogy kapjak Gyes-t,1 év...

Ahhoz hogy kapjak Gyes-t,1 év folyamatos munkaviszonynak kell lennie?! És ha nincs 1év folyamatos munkaviszonyom csak pl. : nyári munkák. Akkor kapok valami támogatást?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A GYES alanyi jogon jár. Ahhoz nem kell munkaviszony. Amihez kell, az a GYED.

Akinek nem volt szülés előtt biztosítási jogviszonya, az kapja csak a GYES-t és a családi pótlékot, ami összesen néhány forint híján 38000 Ft.

2012. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
365 napnak kell meglennie a szülés időpontjához képest 2 éven belül. Ha jól tudom nem kell folyamatosnak lenni. De a szülés napján munkaviszonyban (vagy álláskeresési támogatás) kell állni.
2012. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet: a GYES-hez nem szükséges munkaviszony, ahogyan írták is alanyi jogon jár.
2012. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Gyes alanyi jogon jár.A Gyed az amihez 2éven belül 365nap biztosítási jogviszony kell.
2012. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a GYED hez kell munkaviszony
2012. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Bocsi, elírtam, igen én a GYED-re gondoltam.
2012. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. akkor ha most úgy alakulna akkor a GYES-t kapnám , a GYED-et pedig nem!!?
2012. júl. 15. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemigen kaphatsz gyedet ha csak nyári munkáid voltak, mert egy nyár általában 3 hónap, és ha 2 éven belül nézzük, akkor 2 évből nem jön össze 1 évnyi nyári munka.


Ha nem volt más, akkor valóban csak gyest kapsz majd.

2012. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!