Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szivemre vagy az eszemre...

Szivemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Szüleimmel 18 éves koromban beszéltünk utoljára és azóta nem is láttak,mert arab barátom volt/van és kijöttem hozzá Egyiptomba. Most 22 vagyok. Anyukám pár napja megtalált facebookon. Látta,hogy összesházasodtunk és van egy 2 éves kislányunk és 3 hónapos a kissebbik. Most mindenképpen lárni akarja az unokáit. A szívem azt súgja,hogy engedjem meg nekik,hogy pár napra hazamenjünk vagy ők kijöjjenek,de az eszem viszont az ellenkezőjét. Na meg nem tudom,hogy van-e valami hátsó szándékuk ,hogy otthon tartsanak meg egyébként is mit szólnának,hogy fejem pl mindig bekötve,hogy már én is az iszlám vallás szerint élek. Ti mit csinálnátok

2012. júl. 15. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád keresett meg,szerintem adj nekik egy esélyt.
2012. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Én mindenféleképpen engedném neki, had lássa az unokáit. Számomra furcsa, hogy még csak arról sem szóltál nekik, hogy terhes vagy?! Akármennyire is rosszban lennék a szüleimmel, biztos szólnék nekik. Lehet, hogy már rég óta hiányolnak az életükből ők is téged.
2012. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy próbát megér. Biztos furcsa lesz nekik, hirtelen megszokni hogy unokák meg vallás meg stb... De ők is a családod, és akármennyire is ellenezték én sem zártam volna ki őket ilyen mértékben az életemből.

Ha más nem is, de legalább egy képeslapban közöltem volna velük hogy nagyszülők lettek. próbáld meg rendezni a viszonyotokat. szerintem.

2012. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem én zártam ki őket az életemből. Ők mondták,hogy válasszak. Vagy ők vagy a párom és mondták,hogy,ha a páromat választom akkor ők többet nem akarnak rólam hallani.
2012. júl. 15. 18:16
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha szeretnék látni, akkor menj bele! Én biztos mondanám, h ők jöjjenek és nem én mennék a gyerekekkel! Pláne úgy, h ők voltak azok akik "kitagadtak" a szerelmed miatt! 1 esélyt adj, ha már felkerestek, hiszen a szüleid! De én tuti kihívnám őket, hiszen kint te vagy hazai pályán így egyszerűbb a helyzet, még ha össze is kaptok, mert ugye erre is gondolni kell! :S De ha tudod, h a szüleid kompromisszum képesek, akkor be vállalnám a hazautazást! De azért mégiscsak mérlegelni kell, hiszen van 2 pici lányod és az egyik 3 hónapos, aki nem biztos, hogy bírná a repülő utat!

Sok szerencsét és hajrá!

2012. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

DEzt a pillanat heve mondatta velük. Azóta eltelt 4 év, meszülettek az unokáik. Én sem ilyen életet képzelek el a lányomnak (ne haragudj, ha ezzel megsértettelek), de el kell ezt egy szülőnek fogadni. Lehet, hogy nekik mostanra sikerült. Mindenképp adj nekik egy esély. Otthon tartani csak azt lehet, aki hagyja, ezt ne felejtsd el. Ha pedig azt véleményezik, hogy az iszlám szerint élsz és bekötött fejjel, akkor mondd el nekik, hogy ezt te választottad, a te életed, és így szeretnél élni.

Ne felejtsd el, hogy az életedbe senkinek nincs joga beleszólni, viszont nekik az unokájukat látni van. Lehet, hogy már ők is más szemmel nézik a dolgokat. Pláne, ha azt látják, hogy boldog vagy :)

Sok sikert kívánok :)

2012. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Gondolkozz el azon, hogy biztos vagy-e abban, hogy soha többet az életben nem lesz szükséged a szüleid támogatására és szeretetére.


Te is szülő vagy már, ez nem változtatta meg a felfogásod???

Visszagondolva, nem tudod egy picit megérteni őket?


Egyébként minden tiszteletem a szüleidé, ha az én lányom akarna iszlám országba költözni 18 évesen, a fülénél fogva rángatnám haza. Csak remélni merem, Te soha nem bánod meg a döntésedet...

2012. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen adnék esélyt nekik, mert a SZÜLEID. Már Neked is van gyereked, Te is tudod, hogy csakis a legjobbat szeretnéd nekik. Akkor Ők is azt akarták, hogy jó életed legyen, Fiatal voltál, hiszen 18 évesen sajnos nagyon sok fiatal elronthatja az életét, mert még tapasztalatlan. :( Én megértem Őket, mint anya, én sem egy idegen világban, vallásban szeretném a lányomat. Te próbáltál esetleg közelíteni feléjük például akkor, amikor megszületett a nagyobbik gyerkőcöd? Ha nem akkor miért nem tetted? Ez számomra nagyon furcsa. Mert a szüleid felneveltek, szerettek (gondolom)Nem ezt érdemelték volna Tőled. Amikor azt mondták, hogy soha többé látni sem akarnak, biztosan nem gondolták komolyan.Azért így elfordulni tőlük......, hogy egy közösségi oldalon kell megtudniuk, hogy kettő unokájuk van már.... :(
2012. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
29%
Próbáld meg rendezni a viszonyotokat, hátha ők is muszlimok lesznek!
2012. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Beszélj velük minden képen, Te ne légy olyan mint Ők voltak veled!
2012. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!