Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes babánk az eddigi...

11 hetes babánk az eddigi napközbeni (3-4 óra) és az éjszakai (6-7 óra) alvásaihoz képest az elmúlt pár napban gyakorlatilag egyáltalán nem alszik - csak éjszaka. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdte el felfedezni a kezeit, nézegeti az öklét és nyújtogatja a karjait. Lehet, hogy ez a fejlődési ugrás az oka a nemalvásnak? Mikor áll vissza valamilyen szinten?

2012. júl. 15. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem fejlődési ugrás! Az én lányomnál ezek az időszakok kb. 1hétig tartottak! Utána visszaállt a rendes kerékvágásba! :)

2012. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát az a 9-10 óra alvás ami ezelőtt volt se "normális", én nem gondolnék fejlődési ugrásra, inkább arra, hogy nem tud elaludni, ugye nekik ezt is meg kell tanulni és még nem találtad meg hozzá a leghatékonyabb módszert, aztán emiatt túl fáradt, túlpörög, nyilván ennyi idő alatt túl sok inger éri, és ettől nem tud már elaludni vagy mélyen aludni.

szerintem az elaltatási módszeren, egy nagyon jó napirenden változtass, a suttogóban van napirendi minta, nekünk az jött be. egy órát volt ébren, azalatt evett-tisztába tettem kicsit játszottunk majd altattam. volt, hogy 2 órán keresztül is, de pár nap alatt megszokta, rájött, hogy alvásidő van és szépen aludt minden evés-játszás után 1-1,5 órát!

2012. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!