Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hazahoztátok az első...

Mikor hazahoztátok az első újszülötet a korházból, hogy telt az első nap? Mi járt a gondolatotokban? és az első hét? Mit éreztetek? éreztétek hogy életetek megváltozott? Főleg első babára gondolok.

Figyelt kérdés
kiváncsi vagyok milyen lesz az első hét.:)
2009. júl. 13. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a vagasom miatt az elso - het nagyon nehez volt.Az elso ket nap itthon maradt a ferjem is velem es kikonyorogtem meg egy napot.:)Utana meg egyedul voltam es vagyok a babaval,de hat megszoktam
2009. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első héten semmi mást nem éreztem, mint fáradtságot. Alig éltem, fájt a sebem, ja és két éjszakát végigordított a lányom, akkor derült ki hogy nincs annyi tejci mint kellene. Nagyon jó volt mindig magamhoz ölelni, és éjszaka soha nem esett nehezemre felkelni hozzá. Szerencsére nap közben mindig volt segítségem, így nem kellett törődnöm a háztartással. Igazából nem bánom, hogy az első hetek elmúltak, nekem nehéz volt, főleg összeszokni a picivel. Aztán ahogy teltek a napok egyre könnyebb lett, most lassan 4 hónapos, teljesen másként telnek a napok mint akkor.


Könnyű szülést neked és boldog babázást:)

2009. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első baba.Lelkileg nekem nagyon nehéz volt, a tudat hogy egy ilyen csöpp életért most már én vagyok a felelős,minden pillanatban.Aztán ahogy jöttek a kérdések,miért sír,miért alszik ennyit,mikor kakilt,stb.Idő kellett,míg egyre lazábban tudtam venni az anyaságot,és nem éreztem azt hogy mennyire félek.Én mondjuk eléggé szorongós típus vagyok.Itthon volt első héten a párom,és anyum,mert császáros voltam,ők sokat segítettek.Nem fájt a sebem.csak húzódott,de kíméltek kicsit,így tudtam csak a babára figyelni.

Minden jót Nektek!

2009. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem szépítek, borzalmas volt

A baba nem aludt 3 héten keresztül, éjszaka semmit, napközben alig

enni nem akart, csak cumizott. Tejlázam lett.

Pocsék kedvem volt hetekig, nem tudtam enni, aludni.

A baba egész nap csak sírt, szóval nem egy jó emlék sajnos.

Most már sokkal jobb :)))

2009. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Fel a fejjel! Én a szerencsések között voltam. Nem voltam fáradt. Ha kellet felkeltem, etettem, ringattam... Hallgass az ösztöneidre és ha idegesítenek küldj el mindenkit. Én haza érkezéskor nagyon jól éreztem magam, mert miden elő volt készítve. Előre főztem és a fagyasztóba raktam kb. egy hétre kaját. A gyerek holmik is megvoltak. A legnagyobb segítségem a férjem volt aki egy hétig volt velünk. Az életed már a kórházba megváltozik! de azt a mondatot, hogy "az én fiam" csak kb. egy héttel később tudtam kimondani.

Remélem neked is könnyen indul az "új" élet!

2009. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az első nap nem hittem el hogy ez velem történik,nem hittem el hogy ez a csöppség az én gyermekem hihetetlennek tűnt az egész!Fáradt voltam de nagyon jó volt vele hazajönni,csak nézegettem s minden percben csak fogtam volna.Meg is lett az eredménye,felkapattam,egy hét múlva nem lehetett lerakni!!Ekkor még nem éreztem hogy megváltozott volna az életem csak örültem hogy van ő nekem!!Körbeugráltak kényeztettek bennünket.Ahogy teltek a napok ugy csillapodott körülöttünk a családsereg s kettesben maradtam a kislányommal,na akkor gondoltam bele igazán hogy ő hozzám tartozik az életem része lett és még jobban elöntött a boldogság!!!!!!!!!
2009. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!