Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sárgultak be ennyire a...

Miért sárgultak be ennyire a babaruhák, holott nem is "álltak" olyan sokáig?

Figyelt kérdés
A kislányom most 10 hónapos. A kis ruháit (1-2-3 hós) hazaküldtem a szüleimhez, hogy férjünk. Mindet kimostam és kivasaltam mielőtt szatyrokba csomagoltam volna, viszont a minap amikor Édesanyám rendezte a már nem szükséges holmikat felhívott, hogy borzasztó sárgák a babaruhák. Ráadásul a színesek is, nem csak a fehérek és megkérdezte, hogy ugyan mit csináltam velük, hogy így néznek ki? De erre én nem tudtam válaszolni, ugyanis pont ugyanúgy mostam őket mint mindenki más ... Ráadásul abban az időben még elég drága mosószert használtam (ariel párnácskák+lenor öblítő) Nem értem mitől lehet ... Mit kezdjek velük?
2012. júl. 16. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyatejes volt a babád?

Az anyetejes folt, pl. büfi vagy bukástól,kimosod kijön, de ha áll a ruha, megint kijön rajta!

Nekem is van olyan baba ruhám, hogy tiszta sárga folt, de miután kimostam, kijöttek. Barátnőm mondta hogy ezek az anyatej foltjai, amik előjöttek.

Na meg zacskóba bekötve sem túl jó tárolni, mert hideg meleg, ha kicsit nedves a levegő, pince padlás, olyan szoba ahol nem laknak, nics szellőztetve,penészednek dohosodnak.

2012. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ennek több oka lehet, de a legvalószínűbb, hogy volt benne pár nem elég száraz ruha és "bepállasztotta" a többit, vagy hogy írjam. Meg az állástól is lehet, de mondjuk az inkább a fehéreknél fordul elő. Amit lehet tenni: Próbáld mégegyszer átmosni őket, hátha nem mély a sárgulás, ill. a fehérek talán még megmenthetők, ha külön fehérítő-mosóporos vízbe (nem domestos meg tsai!) beáztatod őket és utána kimosod 40fokon (+ ecet mehet bele öblítésre) és tedd ki száradni. (napsütéses legyen az idő!)
2012. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem voltak vizesek ... Mind megszáradt és át is vasaltam alaposan. Az a baj, hogy van köztük egy rózsaszín bundazsák amit idővel vissza kell majd adnom (azt mondták ráér, de én szeretném minél hamarabb) és azt még csak nem is rég raktuk el, talán április környékén és azt mondja anyukám, hogy az is embertelen módon sárga. Egyébként igen, a mai napig anyatejes a babám. Itt egy bőröndben tároltam bezacskózva a ruhákat.
2012. júl. 16. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor mosd át őket, és kész, vagy-vagy.
2012. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegyél a mosószer mellé szódabikarbónát!

Ez a vakítófehérpelenkák titka is!

: )

Színes ruhákhoz is tehetsz, nem fakítja ki.

2012. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm szépen :)
2012. júl. 16. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

nem fekete nejlonban álltak?

mert attól is elszíneződhet.


én karton dobozban tárolom a ruhákat, évek alatt sem színeződtek el, pedig olcsó mosószerrel mostam.

2012. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy azért sárgulnak be,mert sok volt a mosószer!Sajnos volt mikor nekem is 4 hét után sárgák voltak a ruhák pedig szintén mosva vasalva raktam el őket.
2012. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!