Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor már elindul a hozzátápl...

Amikor már elindul a hozzátáplálás és esetleg már csak este szopizik a (két hét múlva 6 hónapos) pici, akkor reggel mit adhatok/adjak neki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még egy jó darabig tejre/tápszerre lenne szüksége reggel+este. Napközben attól függ, hogy haladtok a hozzátáplálással. De egész napra elosztva ki kellene jönnie kb. 4-5 dl tejnek.

Az én kislányom 11 hónapos lesz, de a reggel+este tápszer az biztos pont még mindig. Igaz, összesen kb. 3-3,5 dl tápszert iszik meg, viszont már fogyaszt más tejterméket is. Reggelente megkínálgatom már apró kenyérfalatkákkal, de a tápszer után nem igényli.

2012. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Izoldaaa ***** válasza:
71%
4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de 6 hónaposan még csak a tízórai volt kiváltva. Vagyis reggel anyatej, ebéd főzelék+anyatej, uzsonna gyümölcs+anyatej és vacsora táp. Szerintem 6 hónaposan kicsit korai ennyi étkezést kiváltani.
2012. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kössz a nagy okosságot, mindenkinek! Tudom, hogy az anyatej a legjobb neki, de a kérdésem arra irányult, hogy mi van ha az nincs????? Kezd elmenni a tejem és valamit adnom kell a kislányomnak.Tápszert biztos, hogy nem fogok mert nem akarok michlein babát!
2012. júl. 18. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz michelin baba! Pedig ha nics anyatejed, ennyi idősen pedig tápszerrel kell pótolni azt! De ha itt nem hiszel másnak, nyugodtan kérdezd csak meg a védőnődet, ő sem fog mást mondani! Ennyi idősen már mást is ehet a baba, de a fő tápláléknak az anyatejnek/tápszernek kellene lennie. Nem akarod elrontani a gyermeked, de pont azzal rontod el amit csinálsz, már bocs de elég bután gondolkodsz. Reggelire tápszert adj neki, ha nincs elég anyatejed.
2012. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Osztom a 4. véleményét. Nem lesz kövér babád, a tápszer nem méreg. Én is kihúztam 8 hónapig a szoptatást, pedig voltak mélypontok időnként. Ha nem volt elég a tejem, akkor jött a tápszer. És nem kövér a lányom. :-)

Inkább az, mint a korán kiváltott étkezések. Én is viszonylag gyorsan haladtam, 5 hónaposan kezdtem, de a reggel-este tej/tápszer maradt.

Ne aggódj a tápszer miatt, egy ilyen picinek még az lenne a legjobb, naponta többször is.

De ha mindenáron ragaszkodsz valami máshoz, akkor adj neki reggel tejpépet, vagy Sinlac pépet. Ez is fedezi akkor a tejalapú táplálék egy részét.

2012. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Izoldaaa ***** válasza:
Te igen okos. Azert irtam az anyatejet, h lasd az en babam mennyi tejet ivott egy nap. Lenyegtelen, h az anyatej vagy tap, 6 honaposan meg a tejnek kell lenni a fö taplalekanak. Nem lesz köver a taptol, de megbetegitheted, ha tovabbra sem adsz neki tapot! Az a keveske gyümölcs es zöldseg nem fedezi azt a napi vitamin mennyiseget.
2012. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Izoldaaa!

Természetesen a legjobbat akarom a gyerekemnek és nyilván mindent megteszek annak érdekében, hogy legyen tejem.Végső esetben kérdeztem, hogy mit lehetne adni ha esetleg elmegy a tejem.

Ezen kívül, ha ennyire okos vagy nyilván azt is tudod, hogy 30 évvel ezelőtt sehol nem voltak tápszerek, tehéntejet és tejbegrízt kaptak a gyerekek anyatej hiányában.És láss csodát, felnőttek és egészséges felnőtt emberek lettek.Nahát!Mik vannak...

2012. júl. 20. 09:15
 8/8 anyács ***** válasza:

Kislányom 8és fél hónapos, 8 hónapos kora óta nem szopik, csak éjjel, visszaalvás szintjén.

Én sem szerettem volna tápszert adni neki, de mivel 1 éves koráig napi 500ml tejalapú kaja kell nekik, muszáj vagyok. Bár csak reggel adok neki 200ml-t, este tejpépet eszik 200ml, és napközben egy-két joghurtot is benyom. Megbékéltem a táppal, mert nincs más választása az embernek!

2012. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!