Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok pár kérdésre...

Válaszolnátok pár kérdésre náthával, orrszívással, gyógyszerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

15 hós kislányom sajnos beteg, elkapta az unokatesójától. Egy hete tart, 2 nap lázas volt, azóta pedig náthás, tüsszög, köhög és szerintem a torka is fájhat mert én is elkaptam és nekem fáj. Amíg "csak" lázas volt, nem vittem dokihoz és kapta a lázcsillapítót. Amikor megjelent a nátha is akkor korábban vett gyógyszerekkel kezeltem (9 hósan volt beteg 3 napig, de az semmi volt ehhez képest): sinupret, cebion, baby luuf a hátára, lándzsás útifű, az orrára pedig sterimar spray-utána kiszívni-végül pedig nasivin orrcsepp. Mégis úgy érzem, hogy ezek ellenére nem igazán javul a helyzet , úgyhogy tegnap elvittem a gyerekorvoshoz. Ő közölte, hogy nincs nagy baj, ha lassan is de meg fog magától gyógyulni úgyhogy ő nem ír fel semmit és a helyemben nem is adna neki semmit. Állítólag ez a nyári nátha most sokakon kijött.

Kérdésem, hogy erre a konkrét megbetegedésre akinek a gyereke most benne van, milyen gyógyszert adtatok, illetve orvos mit mondott, írt valamit? Nem hiszem el, hogy semmivel nem lehet rajta segíteni, éjszaka órákba telik hogy elaltassam mert nem kap szegényke levegőt és nagyon csúnyán köhög is. Szerintem ez kínzás, hogy semmi normális gyógyszert nem adnak neki.

A másik kérdésem az orrszíváshoz kapcsolódik, lányom iszonyatosan utálja az orrszívó porszívót, ha meglátja öklendezve sír, tényleg borzalmas ahogy ellenáll de azért kiszívjuk neki viszont sosem érzem azt, hogy na most jó sok váladék kijött, valami pici mindig jön de lehet hogy akkor nem jól csináljuk? Feküdni szokott közben és próbáljuk betolni ütközésig az orrába az orrszívót, de őszintén szólva még az is nagy eredmény ha az orrlyukába beletalálunk mert tényleg nagyon ellenáll. Ráadásul utána sír, ezáltal ismét elkezd az orra folyni úgyhogy kezdődik az egész elölről. Gyakorlatilag ötpercenként lehetne neki szívni...Van valami ötletetek?


2012. júl. 17. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban lányom is sírt nagyon, most már 3 évesen maga csinálja, az orrába dugja, és kiszívja magának!

Csak ezt tudod csinálni, Orrszívózáshoz után befújod neki nasivinnel.

Még ha nem is jön takony az orrából, belül be van neki dagadva, azért nem kap levegőt!

Nekünk még Aerius szirupot ajánlott az orvos, este elalvás előtt 1 kiskanálnyi, ez is a légzést könnyíti.

Köhög, jön fel neki valami, hallod hogy hurutosan köhögne? Mert lányomnak a lándzsás utifű nem használt, viszont a fluimucil igen, 600 Ft kb. Napi 2-3x fél tasak, narancs ízű por, az 2-3 nap alatt rendbe hozza!

2012. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Igen többedik alkalommal picit már jobban viseli az orrszívást mint elsőre, de még így is egy szenvedés.

Hurutosan köhög, szóval jöhet fel neki valami.

Fluimucil? Erre nem gondoltam, pedig tényleg jó ötlet, csak nem biztos hogy megissza...azt a szirupot megnézem a neten, jól hangzik!

2012. júl. 17. 08:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Aerius sajnos receptre van :-(
2012. júl. 17. 08:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lázas, akkor melegítsd a fülét, úgy, hogy előtte szívd le, aztán ha tudsz szerezni, jöhet 20 percre a fülmelegítő sapka, utána orrszívás. A meleg hatására elindul a váladék, és ki tudod tisztítani.


Orrszívás: Írtam egy kis ötlet börzét neked, ezeket mind próbáltam, és a fiamnál bevált.

-leültem vele a tükörrel szemben, hogy lássa, mint csinálok

- először hívtam, hogy segítsen leszívni az orromat, megcsináltam magamnak, aztán elmostuk az orrszívót, és így engedte magának is tisztítani.

- az éjszaka volt a legnehezebb, mert akkor semmi sem segített, pedig vettem kézi, elektromos orrszívót is, na az egy nagy kalap szösz. Megtanítottuk orrot fújni, és éjjel befújtam a Nasivin-t (náthára ez jobb) vagy a Sterimart, és fújkálta reggelig. Nem olyan hatékony, mint a porszívó, de legalább nem telt meg a procedura alatt az orra.

- próbáld ültetve szívni az orrát

-segíthet összerakni az orrszívót, sőt a porszívót is, ezeket mindig szerette a fiam is.

- mi egy időben a kedvenc plüssállatainak is leszívtuk az orrát, azt persze ő csinálta, és minden állatka nagyon boldog volt utána


Nekem mindig új ötleteket kellett kitalálnom, eddig tartott a kreativitásom. Jobbulást a kicsinek.

2012. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek aranyos ötletek, ma kipróbálom némelyiket :-) fülmelegítő sapka is tetszik, megnézem hol lehet kapni...
2012. júl. 17. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az orrszívásra nem tudok semmi jótanácsot adni, mert nálunk is így van. Lefogjuk, szívjuk...

Náthára/orrfolyásra viszont én mindig adok neki a gyógyszerek mellé Cebiont és Fenistil cseppet!

Szerintem utóbbi nagyon sokat segít, de vényköteles!

2012. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, cebiont én is adok neki. vényköteles gyógyszert nem szeretnék mert a doktornőnk nagyon ellene van és már a sinupretre is húzta a száját pedig az gyógynövényes.
2012. júl. 17. 16:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, Te tudod.

Én akkor is íratnék. Max. más dokival, vagy vmelyik szülő megíratná.

Allergiás kiütésre, bárányhimlőre is jó, orrnyálkahártya-gyull. is jó, megszünteti az orrfolyást, stb.

Nekem a doki mindig mondja, hogy azt is adjam, amikor náthás.

2012. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!