Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi háború a névválasztás...

Családi háború a névválasztás miatt. Normális ez? : D

Figyelt kérdés

A 2 unokanővérem együtt voltak várandósok, ami ebben apláne, hogy várható volt, mert ikrek, és eddig is minden majnem egyszerre történt az életükben. Viszont bármelyikőjüket kérdeztük a gyerek nevéről, az volt a válasz, hogy nem mondják el, nehogy a tesója fülébe jusson és 'ellopják' a névötletüket. Aztán mint kiderült, nagy botrány van. Megszülettek a kislányok, és mindketten az Anett nevet kapták. Most egyik anyuka kiabál mindent a másikra, egyik anyós, a másikra.. Kész vicc :D

Tényleg ennyire központi kérdés az, hogy névválasztáskor olyan nevet adjunk, ami még nincs a családban?

Én ismerve őket nem gondolnám, hogy itt 'kicseszésről' van szó, egyszerűen mindkettőnek az a név tetszett..

Ráadásul az egyik kislány Gubás Anett, a másik pedig Ferenczy Anett.

Tényleg ennyire gáz ez?


2012. júl. 17. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... egyszerre szültek? :) Már csak azért, mert ha valamelyikük hamarabb, akkor esélyesebb a "névlopás". :)

Szerintem azért bántja ez őket ennyire, mert mint írtad is, szinte minden ugyanúgy zajlik az életükben, és szerették volna, ha legalább a gyermekeik nem esnek bele ebbe. Sajnos nem így lett. :)

Valójában szomorú, hogy emiatt ekkora vita alakult ki, de én mosolyogva olvastam a történetet - ikrekként mégis mit vártak?! :D Hagyták volna az apukákra a névválasztást, rögtön nem lett volna gond. :)

2012. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elég szerencsétlen helyzet szerintem.
2012. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem egyszerre szültek, több, mint 1 hét van a kiscsajok között. De az egyikük Zalaegerszegen él, a másik Győrben. Nem terjedtek elég gyorsan a hírek :D
2012. júl. 17. 08:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez irtó cuki történet... :) Nyilván még a felek nem így gondolják, de szerintem később ők is nevetve fognak róla mesélni!
2012. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokabátyám felesége azért nem árulta el a gyerek nevét, amit csak a megszületéskor tudtunk meg, mert ellopjuk a nevet. Csak röhögtem rajta, hogy mennyire szánalmas, amikor közelbe távolba terhes nő nem volt.
2012. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

na nehogymár nem terjedt a hír 1 hét alatt!! A mai világban amikor mindenki a facebookon osztja meg az életét, meg email, telefon, nehezen elképzelhető.

Szerintem a második inkább nyúlás.

Azért ez iszonyú véletlen kellene legyen hogy a sok ezer névből épp az tetszik meg mindkettőnek.

Inkább lehet hogy valamelyik felhozta a témát egyszer, szóba került ez a név, a másiknak is megtetszett de nem szólt róla aztán mikor megszült azt adta a másik meg már nem akart változtatni.

Egyik oldalról nézve a dolgot szép történet hiszen még ebben is "összehangolódtak" önkéntelenül is.

Másrészt meg szerintem is úgy lehet ahogy az első írta hogy idegesítő hiszen eddig is mindenük közös volt az életben és akkor még a gyerekek nevei is, mintha semmi önálló egyéniségük nem lenne egyesével.

2012. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is elképzelhetetlen, hogy nem tudatta az aki először szült a testvérével, hogy megszült. Pláne, hogy ikrek és együtt is voltak terhesek. A mai világban, amikor annyira egyszerű tartani a kapcsolatot még azzal is, aki mondjuk Miamiban, a világ másik végében él.
2012. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mobiltelefon és internet korában Ausutráliába is odaér a hír egy perc alatt... Vicc, hogy nem terjed a hír ilyen gyorsan... Ugye, ezt senki nem gondolta komolyan.

Amúgy nem gáz.

2012. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész történet fura.

Attól h messze laknak van telefon, és az első dolgom lenne h értesítem a tesómat, rokonokat. Azt meg sose értettem meg miért kell nevet "lopni" annyi szép név van. Ha meg véletlenül lett mindkét gyerkőc Anett, akkor ez is bizonyítja hogy ikrekrőlvan szó...

2012. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én, ha megtudnám, hogy az ikertestvérem lánya Anett biztos lenne annyi eszem, hogy nem ugyanazt a nevet adom a saját lányomnak. Milyen hülye helyzet már ha együtt vannak a lányok és valaki elkiáltja magát, hogy Anett, akkor mind a kettő odaszalad. Ha a másodikként szült anyuka nyúlta a nevet akkor nagy B@romságot csinált.
2012. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!