Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észrevettétek már ti is ezt a...

Észrevettétek már ti is ezt a következetlenséget? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Amikor ha sírosabb, rosszabbul alvó babája van valakinek, esetleg hisztisebb, akkor azt mondják rosszul neveli, Ha viszont jó, nyugodt babád van, nem mondják hogy jól neveled, hanem azt h szerencséd van a gyerekkel, hogy ilyen jó baba.
2012. júl. 17. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, mert az emberek mindig okosabbak:)


Nyilván más jól nem csinálhat semmit, de ha valami nem tökéletes, arról már biztosan ő tehet:)


Ilyenek az emberek:)

2012. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Tényleg teljesen így van ahogy írod!!! Hogy miért azt nem értem, talán az általános emberi rosszindulat van benne, hogy 1. nehgy azt hidd már hogy olyan jó anya vagy vagy olyan jól csinálod hogy nyugis a babád, ez CSAK tőled független veleszületett dolog lehet.

2. ha "rossz" nehezebben kezelhető akkor meg csak te lehetsz a béna hogy így van.

VICCES. Tényleg az.

2012. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
és általában a végén kiderül h az illetőnek kicsit nehezebb a babával, ezért irigykedik. pedig minden gyereknek van rossz napja, az én máskor angyal gyerekem oylan hiszti ma, hogy semmi nem jó neki. akkor ma lehet rosszul nevelem...
2012. júl. 17. 13:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont most akartam írni, h akkor mi a szitu, h egyik nap minden oké, eljátszik egyedül is, tök nyugi van;másik nap meg földhözveri a kedvenc játékait, hisztizik...Akkor aznap mit rontottam el a nevelésében?:)
2012. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Csak az irigy emberek mondják ezt, hiszen a legkönnyebb ilyesmivel visszavégni, nehogy már megdícsérjenek! Le kell xarni a véelményüket és kész :)
2012. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Igen általában azok mondják akiknek "nehezebben kezelhető" impulzívabb, akarnok baba jutott.

Nekem jutott ez is az is, esküszöm ugyanúgy nevelem/neveltem őket, mégis megkaptam mindkét kedvességet. A kicsi azért nyugis mert OLYAN ÉS KÉSZ. A nagyobbal meg biztos nem lett eleget foglalkozva (!!) első gyerek, kb.2 szer többet tudtam foglalkozni vele (hiszen csak ő volt nekem).

2012. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva még sose hallottam olyat, hogy ha sírós valaki babája, akkor rosszul neveli. Pedig elég sok baba-mama fórumon fent vagyok. Egy kicsi babát még hova neveljen az ember? Meg egyáltalán mivel kéne nevelni, mit csináljon az anyuka a sírás ellen? Megbüntesse a gyereket, ha felébred éjjel, hátha attól majd leszokik róla és átaludja az éjszakát? Elég ostoba lehet, aki szerint ez nevelés kérdése.
2012. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm szeretett tanácsokat adni, mert az ő kicsi lánya nem volt sírós. Ezt ne így csináljam, azt ne úgy csináljam. Egy ideig próbálkoztam, majd rájöttem, hogy nem én csinálom rosszul a dolgokat, hanem más egyéniség az én fiam. Na amikor megszületett a második gyerkőc barátnőméknél iszonyat sírós és hisztis lett. Mondtam is neki viccesen, hogy na mi van elfelejtettél gyereket nevelni? Tapasztalataim szerint a második gyerek után már más azért a hozzáállás.
2012. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit lehet egy kisbabán neveli? Ó, nagyon sok mindent! :))

A sok okos szerint két oka lehet annak, ha sírós a babád

1. Minden nyekkenésre felkapkodod, magadra kötöd, melletted, alszik, igény szerint szopik stb. Így megtanulja, hogy hisztivel akármit el lehet érni. Bezzeg ők az első pár hétben hagyták a gyereket bömbölni, azóta olyan, mint a kisangyal.

2. Nem kapkodod fel minden nyekkenésre, olykor sírni hagyod, külön szobája van, napirend szerint eteted. Ezáltal nem tanult meg bízni benned és a világban, boldogtalan kisbabává vált. Vegyél példát róluk, ők kötődően nevelnek, a gyerekük tiszta kiegyensúlyozott, sose sír.

Neeeem, olyan nem létezik, hogy egy baba alapból nyugtalan természetű, mindegy, hogyan, a lényeg, hogy Te rontottad el. :))))

2012. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
igen ez tleg igaz... én a saját nővéremtől kaptam meg azt, hogy a gyereknek az alvós párnája, ami nélkül nem tudott aludni, azért kell neki, mert én szar anya vagyok és ezzel pótol engem...
2012. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!