Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor lehet adni tojást...

Most akkor lehet adni tojást vagy nem?!

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem,Rákerestem a neten a baba receptekre és néztem az én csöpségemnek süti receptet!Vida Ágnes-nek van a "Nagy babaszakácskönyv"-bejegyzése, kivétel nélkül mindegyik tartalmazott tojást de nem 1-t hanem 2-3db is!

A másik mindenki oltogat hogy ne adjak neki liszteset,hátakkor kérdem én hogy-hogy az orvosok meg azt írják 4 hós kortól meg be kell vezetni a glutént az allergia ellen???Amúgy a zsemle,kenyérhéj,babapiskóta...stb mi???????????


2012. júl. 17. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig mást mondanak. Nekem öt éves lesz a fiam ősszel. Emlékszem, amikor fél éves volt, itt engem majdnem máglyán égettek meg ezen az oldalon, mert adtam neki kenyérhéjat nyammogni, mert jajistenemabbangluténvan.
2012. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk most épp ez az ajánlás:

Tojásfehérje csak 1 éves kor után mehet, tojássárgája 8-10 hótól mehet.

Glutént háztartási vagy babakeksszel ajánlották bevezetni 4 hó után.


De mindenhol más az ajánlás, mást mondanak az orvosok és a védőnők, és persze az anyukák is.

Így tehát mielőtt megnéznél ezerféle táblázatot és ajánlást, hallgass a megérzéseidre, és a hozzátáplálás során inkább egy orvosra hallgass, és max. egy hozzátáplálási táblázatot nézz csak.


Hogy mi a jó a babának? Nem tudom, de mint minden, ez is változik, és ami 10 éve jó volt, az ma már elavult, és ami ma jó, az 10 év múlva törlendő lesz. :)

A babák így is felnőnek szépen.

2012. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tipp: mindig kérd ki anyukád és anyósod véleményét, ők hogyan csinálták a hozzátáplálást. Én ezt csináltam, és most két éves a fiam. Soha nem volt semmi gond.
2012. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Egy kicsit legalább lenyugtattatok,mert nagyon bepipultam délután! :-D de igazatok van az ösztöneimre hallgatok és nem érdekel hogy más mit gondol rólam!
2012. júl. 17. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!