Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetesen mennyi ideig szopizo...

3 hetesen mennyi ideig szopizott a babátok? 45 perc tényleg nagyon sok?

Figyelt kérdés
Általában 45-50 perc egy szopi (mindkét ciciből), utána még fejek és kb 1,5-2 óra múlva kezdem előlről. Másnak is ilyen hosszú ideig szopizik a babája ennyi idősen. A gyerekorvos azt mondta, hogy 10-10 perc legyen a szoptatás, aztán lefejtből pótoljam a többit, de félek, hogy akkor rákap a cumisüvegre. Mondjuk ez így meg iszonyú lassú és leesik a bimbóm lassan.
2012. júl. 18. 08:22
 1/10 gelazso ***** válasza:
100%
ameddig birod. manapság nem korlátozza az anyuka a szoptatást. régen 4 órát is bögették a gyereket csak azért, hogy az idöt betartsák.
2012. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kíváncsicska ***** válasza:
44%
Sok.Inkább szopiztasd 2 óránként.Nekem azt mondta mindenki (szülésznő, doki és a védőnő is) hogy egy evés 15-15 pec legyen max.Így elkerülhető az is hogy csak játszik vele és a túlevés is aminek bukás a vége.
2012. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
azért mondják a 10 percet, mert elvileg annyi idő alatt jól tud lakni, utána pedig csak cumizik, lóg rajta. Figyeld meg, hogy ameddig nyel is, addig eszik is. Utána már leveheted a ciciről. Valószinüleg rákapott, és szépen cuclizik rajta. Nem baj ha ő lassan eszik és 20 percig is eltart, de ha már nem nyel, akkor vedd le a ciciről. Mert később akkor csak cicin akar majd elaludni.
2012. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok, az enyém is elnyammogott ennyit, mert folyton belealudt! Ahogy nődögélt,egyre rövidebb lett az idő, most lesz 4 hónapos, már 10 perc alatt készen van néha... Szerintem semmiképp se pótold a többit, akkor nem tanul meg sosem rendesen szopizni, rászokik az üvegre, gond lehet belőle később! Kitartás, az elején nagyon macerás ez a szoptatás, de megéri! :)
2012. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Figyelem és nem nyammog, hanem nyel még a végén is. Csak nagyon lassan eszik, most lett 3 kilós, 2,5-el született. Az elején 5 percekig bírta és mindig elaludt. Most már rendesen eszik, nem alszik el, ha igen, rögtön ébresztem, ha nem megy, elveszem a cicit, nem alszik rajta soha.

De 20-20 perc alatt lakik jól (még soha nem etettem túl, nem bukott még soha), mert sokat pihen egy egy nyelés között.

Volt, hogy 10-10 perc után elvettem a cicit, de sírt és 20-30 ml-t simán még bevágott lefejtből.

Ezért nem tudom mit tegyek. Ha csak 10-10 percet engedek, akkor pótolnom kell, mert nem lakik jól, de akkor ellustul és rákap a cumisüvegre.

Ha 20-20 percet engedeek, az nagyon lassú, fáj a cicim és az egész napunk egy folyamatos szopizás. :(

2012. júl. 18. 08:51
 6/10 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján teljesen jó. A babád nem alszik rajta ezek szerint, hanem szépen eszik, és valószínüleg azért nem bukik, mert lassan eszik. Elhiszem hogy lassú, meg fáj, meg macerás, de én hagynám így szopizni. Ahogy nő, majd rövidül az idő. Én nem borítanám fel neki a szopizást, mert akkor tényleg vagy rákap a cumisüvegre, vagy bukós lesz. Én tűrnék továbbra is.
2012. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sok. Anyatejből nincs túlevés, ha közben-utána megböfizteted, akkor nem lesz semmi baja. Ilyen kicsi korában szerintem tök normális, hogy ilyen sokáig van a cici és komfortcicizésre is szüksége van. Ne pótold lefejtből semmiképp a többit, mert csak azt éred el, hogy rájön, hogy az üvegből könnyebben jön a cucc és a büdös életben nem lesz hajlandó ciciből szopni (barátnőm is így rontotta el, 6 hónapig fejhetett utána, mert a babája nem akart cicizni). Ne korlátozd, hogy hány percet egyen, ha jjóllakott, akkor úgyis elengedi a cicit, most úgyis be kell lassítanod a babához :) Ha a bimbód fáj, akkor viszont rosszul teszed mellre.
2012. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy bajom van a lassúsággal, hogy van egy 2 és fél éves lányom is, és szegénykémre alig marad idő, a hosszú szopik miatt. :( De majd csak gyorsabb lesz valamikor. Ő tápszeres volt sajnos, ezért van sok kérdés bennem.

Váltogatom a szoptatós pózokat, és az egyiknél tényleg nem annyira van a cicimen jól a baba, de úgy érzem abban a pózban tudja a legjobban kiüríteni a cicimet azon a részen, ahol néha becsomósodik.

2012. júl. 18. 09:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem sok. A lányom és fiam is simán szopizott ennyi ideig ilyen idősen. Pár hónappal később meg örültem,ha 5 percig a cicin tudtam tartani, mert már minden más érdekesebb volt :) Ne aggódj, hamarosan erősebb lesz, gyorsabban jól fog lakni és rövidebb lesz 1-1 szoptatás. :)
2012. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyim trükkje volt ilyenkor (anyumék között másfél év van), hogy az idősebb gyerkőcöt odaültette maga mellé/elé, amíg a kisebb szopizott és közben énekelt meg mondókázott neki így két legyet ütött egy csapásra :)
2012. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!