Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti megtettétek volna...

Anyukák! Ti megtettétek volna a helyében?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, tudom, hogy az valamilyen szinten kibeszélésnek számít, de nem érdekel, mert képtelen vagyok felfogni, hogyan lehetnek valakinek ILYEN motivációi.

A csaj összejött az "élete álma" pasival, együtt voltak, elvoltak, de a srác keztde belétni, hogy nem igazán klappolnak össze, ezért szakítani akart.

És lám, a csaj hipp-hopp teherbe esett, amint érezte a vesztét. Már ez is hülye hozzáállás (szerintem), hogy így akarja megtartani a pasit, de az ő dolga.

Viszont, egyre több hülyeséget halmozott fel, konkrétan kényszerítette a párját - vagy fogalmazzunk úgy, hogy kierőszakolta -, hogy jelen legyen a szülésnél.

Megszületett a kisfiú, a pasi a szülésélmény miatt három napig a saját anyjára sem tudott ránézni (ő mondta), a csaj pedig pedig nyomatta az SMS-eket, e-maileket a srác exnőinek, hogy "haha, én nyertem, az enyém, bibibí". (Nem pont szó szerint, de ezzel a tartalommal.)

A lényeg, hogy a srác vidéken dolgozik, ált. 2 hetente jár haza, így a lány egyedül maradt a babával, és azt hiszem, számára is kiderült, hogy korai volt ez a gyerekvállalás (22 éves a csaj). Többször a kezére-fenekére csapott a babának, amikor az sírt, mert fájt a hasa. Kiabál vele folyamatosan, nagyon undorító stílusban, és mostanra odáig fajultak a dolgok, hogy a pasi nem hajlandó őket kettesben hagyni - félti a gyerekét a saját anyjától! - visszaköltöztette őket a lány szüleihez. Elmondása szerint már nemhogy szeretetet, de még a gyermeke anyja iránti cseppnyi tiszteletet sem érzi a lány felé. Teljesen kiábrándult belőle, és nem mer vele szakítani, mert attól fél, hogy egyrészt a bíróság nem ítélné neki a babát, mert nagyon sokat dolgozik, nem lenne segítsége (pedig simán elmondhatná, hogy a csaj hogy viselkedik a babával), másrészt tart tőle, hogy ha elhagyja a lányt, akkor az a kisbabán vezeti le a dühét. (A csaj már kapott egy egyhetes wellnes-kezelést a pszichiátrián, szülés utáni depresszió miatt, de nem igazán hatott.)

Az a szegény kisbaba mindössze 7 hónapos.


Őszintén: ti megtették volna a lány helyében? Gyermeket vállalni csak azért, hogy megtartsatok egy férfit? Akkor is, ha érezhetően fiatalok voltatok hozzá? (Mármint lelki érettségre gondolok, a lány még nagyon éretlen volt.)

Azon gondolkodom, hogy vajon megérte-e neki, hiszen a pasi így is el fogja hagyni a hozzáállása miatt. Neki pedig lesz egy gyereke, akit sosem akart, akit látni sem bír. Mondogatja, hogy szereti a babát, de csak akkor, amikor alszik.


(És még mielőtt valaki megvádolna: nem egy féltékeny exbarátnő vagyok, hanem a család barátja, szintén kisbabás anyuka, aki képtelen felfogni, hogy lehet valaki ennyire buta, mint az említett lány.)


2012. júl. 18. 09:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést az elgépelésekért, kicsit kapkodva gépeltem.
2012. júl. 18. 09:10
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem semmi kis történet:-(Szegény babát nagyon sajnálom!

Az elmondottak alapján én nem hinném,hogy az anyának ítélnék,bár hogy apa sokat dolgozik...

Én soha nem tartanék így magam mellett férfit,ha valaki el akar menni,az menjen!!!

Tudnám,hogy csak kényszerből van velem,hát én nem hiszem,hogy tudnék így boldogan élni.

Nekem is volt szülés utáni depim,de soha nem bántottam még szóval sem a fiamat (8 hós).

Rendes tőled,hogy foglalkozol a problémájukkal,de sajnos szerintem érdemi segítséget nem nagyon lehet nyújtani.

Mert ugye,még ha örökbe adná(amit nem fog),a gyereknek még ott is jobb dolga lenne.

De ugye ott van az apa,aki szereti és felnevelné,csak szegény sokat dolgozik...Ördögi kör :-(

Különben nekem is van egy ilyen ismerősöm,kicsit "beteg"az is ilyen téren,mint ez a lány is(mert ugye ahogy a dolgot sms-ben lereagálta,arra nem lehet mást mondani),nem tudom terhes e már de ő is érzelmi zsarolással tartja maga mellett a vőlegényét(mert már ezt elérte),nyomoztat utána,percenként hívogatja és öngyilkossággal fenyegetőzik...

Azt hiszem neki is a gyerek lesz a következő lépés.

Felelőtlen,buta nők ezek,nem fogják fel,hogy egy gyermek nem csak tárgy,eszköz valami elérésére,hanem egy kis élet,egy csoda...

Na látod az ilyenek nem érdemlik meg azt a lehetőséget,hogy anyák legyenek.

2012. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az én tapasztalatom a saját életemben az, hogy a gyermekvállaláshoz, a felelős gyermekneveléshez extrán stabil kapcsolat kell, tisztelettel, szerelemmel a másik iránt, egyébként tuti kudarc.
2012. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gelazso ***** válasza:
17%
bocsi , ezt csak a reklám miatt írtad,ami mindig megjelenik a leveled sarkában? mert akkor ez nem szép dolog.
2012. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A világ legnagyobb hülyesége azt gondolni, hogy egy gyermek biztos kapocs egy kapcsolatban. A csaj hülye volt, rettenően megszívta, tönkre vágta az életét, és persze a gyermeke és a "párja" életét is.

Így járt, magának akarta.

2012. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazság szerint én a lányon nem akarok segíteni - próbáltam, de mintha a falnak beszéltem volna. Próbálom megérteni a motivációt, hogy mi vitte rá erre, de nem megy. Tudom, hogy kicsit későn érő típus, ezt a "szerelmet" nevezhetjük tinikori szerelemnek is, ami elég sok marhaságra ráveszi az embert... de ekkorára?!

És igen, tudom, hogy nehéz egyedül egy kisbabával, aki éjjel két óránként szopik és hasfájós és az ember nem tudja kialudni magát, de ennek a helyzetnek akkor sem ez a helyes kezelési módja. Még ő van felháborodva, hogy a párja nem bízik benne, nem hajlandó egyedül hagyni a gyerekkel!

Épp tegnap beszélgettem a lány anyukájával. Elmondta, hogy kb. 4 hónapos volt a pici, mikor a srác otthon volt, veszekedtek a csajjal (akkor még nem a szülőknél laktak), mire fél óra múlva a baba valami véletlen folytán kiesett a babahordozóból (nem volt bekötve), csúnyán megütette magát, szerencsére komoly baj nem lett, de napokig kórházban voltak. A lány anyja azt mondta, hogy látva a lány viselkedését, felmerült benne, hogy véletlenül esett-e le a baba. Mindezt úgy, hogy végig szégyenkezett - nem tudom, hogy azért-e, mert megfordult egy ilyen feltételezés a fejében, vagy azért, mert tart tőle, hogy igaz, és a lánya helyett szégyelli magát.

2012. júl. 18. 09:33
 7/11 A kérdező kommentje:

MEGKÉREM A TISZTELT "LEPONTOZÓT", HOGY LEGYEN SZÍVES KILÉPNI A KÉRDÉSEMBŐL. FELESLEGES ENNEK A KÉRDÉSNEK A VÁLASZAIBA ILYEN MÓDON BELERONDÍTANI, EZ NEM JÁTSZÓTÉR, KERESSEN MAGÁNAK MÁS SZÓRAKOZTATÓ ELFOGLALTSÁGOT.

HA EGYSZER ÉN, A KÉRDÉS KIÍRÓJA ZÖLD KEZET NYOMOK MINDENKINEK, MERT AZ ÉN MEGÍTÉLÉSEM SZERINT ERRE A KÉRDÉSRE MINDEN VÁLASZ ÉS ÖTLET HASZNOS, AKKOR MÁSNAK NINCS JOGA EZT FELÜLBÍRÁLNI.

VILÁGOS?

2012. júl. 18. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos,manapság az a "divat",hogy a sok buta,fiatal csitri gyereket csinál,azért,hogy az illető pasi vele maradjon.Persze ez az esetek többségében rosszul sül el.A nő azt hiszi,hogy a gyereket csak úgy dobálni lehet.Későn esik le,hogy a gyerek felelősség egy életen át és nem csak egy szimpla használati tárgy.Amikor erre fény derül jönnek a problémák.Azok,amiket írtál.

Soha nem csinálnék ilyet.Ha egy kapcsolat fennmaradásához gyerek kell,az már régen rossz.

2012. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Bocs az offért de kedves 4-es nem mi választjuk meg hogy legyen-e reklám vagy ne.Ehhez a kérdezőnek semmi köze.

És most válasz is.Egy gyerekhez stabil kapcsolat kell mert ami ingatag azt szétzúzhatja.

Hát ha gond van szólni kell a védőnőnek ő meg hivatalból intézkedik.

2012. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Babuci :(

Remélem az apának ítélik, vagy a nagyszülőknek.


Nem, nem tettem volna meg.

2012. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!