Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónaposan tápszer nélkül?

13 hónaposan tápszer nélkül?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kisfiam, mindent eszik kivéve a tehéntejet, ezt még nem adtam neki. Kb 1 hete vettem észre, hogy egyre kevesebb és kevesebb tápszert akar inni reggel és este. Az eddgi 180 -200 gr helyett alig 120-at, de inkább 90-et iszik. Ez így jó? Vagy erőletessem? Valami mással próbálkozzak? Egyáltalán kell ez még ilyenkor neki? Eszik napi rendszerességgel sajtot, sok túrót, és joghurtot is sokszor eszik.
2012. júl. 18. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell neki a tápszer, ha eszik már mindent és van elég kálcium bevitel is - én úgy tudom a sajtban van a legtöbb kálcium. Szerintem nyugodtan elhagyhatod.
2012. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elhagyhatod, de a napi fél liter tejalapú még kell neki. Ezért adj neki tejitalt, vagy 2,8%-os bolti zacskós tejet felforralva-lehűtve.
2012. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kislányom kicsivel múlt egy éves amikor egyre kevesebb tápszert kért, aztán elmaradt a reggeli és végül rövid időn belül az estit tápszert sem kérte! Nekem nem volt egyszerű mert sem a tejet sem semmilyen gyerek italt nem hajlandó a mai napig sem meginni (18 hónapos)! Doktornénink mondta, hogy nincs semmi baj (ahogy az előttem lévők is írták) ebben a kórban már lehet pótolni mással is. Sajt, joghurt, túró stb. Sűrűn szoktam Neki vacsorása készíteni tejbegrízt, azt nagyon szereti.
2012. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is megpróbálnám a tejet... (Bár ezért biztosan meg leszek kövezve...)

Másik alternatíva: próbáljatok más tápszert, vagy tejitalt.

2012. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A tejre gondoltam én is. Szerintem már lassacskán simán lehet neki adni. Más tápszert adtam neki, már próbáltam 2-3 fajtát, de egyik sem aratott nagy sikert, ilyen banános-csokis ló..khm...izéket nem akarok neki adni.

Tejital...az mi? :-) Tudok venni a Müllerben? Ezt még nem próbáltam, lehet, hogy lenne neki...hacsak nem agyon ízesített cukros valami.

2012. júl. 18. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell már neki tápszer, nyugodtan adhatod a forralt tejet . Én inkább tej, mint tejital párti vagyok, de ez az én dolgom.
2012. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A tejital mellett döntöttem. Ha ezt sem issza akkor nincs több kísérlet, kapja a tejet.

Mindenkinek köszönöm a választ, és a segítséget!

2012. júl. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!