Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért beszélnek hangosan a...

Miért beszélnek hangosan a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék,NEM rákiabálásra gondolok.

Azt vettem észre,hogy az 50-60 éves korosztály iszonyat hangerővel beszél a gyerekekhez.Konkrétan én anyukámon döbbentem le:úgy beszél,társalog 5 hónapos kisfiammal,mintha szegény hallás sérült volna. :( Velem normál hangerővel beszél,meg mással is,viszont a gyerkőchöz már nem (és más gyerekhez is ilyen hagerővel).Eddig próbáltam nem odafigyelni erre,de már rá kellett szólnom,mert rendesen ordít.Mondtam neki,attól még hogy kicsi,nem süket.Szerintem neki jobb a füle mint nekünk kettőnknek összesen. :)

Ez életkori sajátosság,vagy mi??Vagy csak én vagyok ennyire érzékeny?Csak olyan zavaró,és nem hiszem,hogy a babának is jó,hogy folyton kiabálnak körülötte.

Van másnak is ilyen tapasztalata?


2012. júl. 18. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
öt hónapossal ugyan még nem kell hangosan beszélni, de mondjuk úgy 2 évestől felfelé nem árt, mert annyira el vannak merülve magukban, hogy se látnak se hallanak. Szerintem rossz szokás lehet. A gyerekek sem bírnak ám levenni a hangerőből és azt tapasztaltam.
2012. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Minél idősebb valaki annál hangosabban beszél, gondolom azért is, mert évek alatt romlik valamennyit a hallása, és sokszor ezért is egyre hangosabban beszélnek. De ha hozzád normálisan beszél, akkor nála is az lehet, mint nagyanyámnál. Az ő felfogása szerint ahhoz, aki még nem beszél vagy valamiért nem beszél, hangosabban szól, "hátha úgy megérti" alapon...ami persze hülyeség, de valami belső kényszert ezt adja ki.

Nagyanyám a kisbabámhoz is hangosan beszél, és az egyik hallássérült ismerősömmel meg ordít, hátha úgy meghallja.

:)


Nem kell szerintem rossz néven venni. Ez szerintem sokszor korosztályos szokás. Nem egy nénit hallottam már üvöltve beszélni egy-egy kisbabához.

2012. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Azért mert az 50-60 éves korosztálynak már rosszabb a hallása és lehet, hogy úgy gondolják, ha ők nem hallanak, akkor őket sem hallják. Anyukám pont ez a kategória, Ő tudja is magáról, hogy nem hall és hangosan beszél, de azért még én is nagyon sokszor rászólok, hogy halkabban beszéljen a fiamhoz (mert már engem zavar)nem süket az a gyerek. Valóban sokszor nagyon idegesítő.
2012. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez valami reflexszerű dolog, hogy azt gondolják: ha hangosabban, vagy jobban artikulálva beszélnek, akkor megérti a kicsi! :)) Nem szándékos ám, olyan ösztönösen emeli a hangját ilyenkor az ember. Magamon is észrevettem már ezt, olyankor igyekszem lehalkítani magamat gyorsan! :D Pedig 38 vagyok, nem 50-60...:D
2012. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!