Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, ti mivel kezdtetek 4...

Anyukak, ti mivel kezdtetek 4 honapos babatok melletaplalasat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyümölcspürével (alma, barack), Sinlac-al. Egyszerre mindig csak egy új ételt vezess be, lehetőleg reggel (de.) add neki.
2012. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Almával. De ha most kellene kezdenem már időpontilag, akkor barackkal kezdeném. Most van szezonja, nem igazán allergizál, jó bő leve van, jó édes. Szinte minden baba szereti. Először a levét adnám úgy öt kanállal a második etetés előtt, másnap ugyanekkor már 5 kanál pürét adnék, harmadnap pedig már annyit amennyi belefér. Ha már eszi legalább 5 napja, én egy hétig is elhúznám. Akkor lehet váltani. Mondjuk láttam már nyári almát, de az annyira savanyú, lehet nem ízlene neki, de ha összekevered barackkal akár édes is lehet. Vagy ha esetleg tettél el meggyet akkor az is jöhet, bár az is savanykás, én azt keksszel adtam. Ahhoz meg a kekszet kéne bevezetni, azt pedig én úgy állapodtam meg a védőnőmmel, hogy három gyümölcs után jön.
2012. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én nem kezdeném még 4 hósan!! túl korai!! hiába mondja az orvos! ha tápszeres, akkor sem. egyszerűen nem elég fejlett a gyomra, felfújja, fájni fog, székrekedése lesz.

várj még minimum 1 hónapot, és akkor kezdd lassan kóstoltatni a gyümölcsöt, 1-3 falatokat, almát, őszibarackot, és adj egy pici kekszet (fél háztartási keksz) naponta, majd egyre nagyobb adagokat adj a gyümölcsből, amíg el nem éritek a 150 grammot. amikor már ennyit megeszik egyszerre, akkor kezdheted egy másik időpontban a főzeléket. ez kb. 2-3 hét lesz attól kezdve, h az első falatot megkapta.

nem kell sietni, 6 hós koráig a babának semmi más táplálékra nincs szüksége, mint anyatejre v anyatejpótló tápszerre.

2012. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmivel. MIndkét babaám tápszeres( volt) mindkettőnél 5 hónaposan kezdtem. KOrábban nem. Egyrészt, mert felesleges, másrészt meg ha épp érzékeny típus akkor többet ártasz mint használsz.

5 hósan heti 1 v 2 alkalommal a déli etetések előtt kaptak kóstolót almát, őszibarackot, répát, sütőtököt, stb. Mikor kb 6 hósak lettek akkor már minden másnap, a nagyobbikkal elég lassan tudtunk haladni, de a kicsi rögtön annyira kérte hogy kiváltott egy étkezést.

2012. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!