Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sírós babája volt,...

Akinek sírós babája volt, meddig volt sírós? Hány hónapos koráig?

Figyelt kérdés
Amíg sírós volt hogy telt egy napotok?
2012. júl. 18. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

6-7 hónapos koráig ordított egész álló nap. Elég kemény időszak volt, nagyon rosszul érintett lelkileg. Aggódtam és megőrültem a tehetetlenség miatt, mert nem tudtam neki segíteni. Kórházban is többször voltunk vele, mert napi szinten 10-14 órát sírt, ami akárhogy vesszük nem normális.

Az elején hasfájós volt, közben előjött a reflux nála, illetve általános diagnózisként megkaptuk, hogy hiperszenzitív baba.


Nagyon nehéz volt így az első félév, de hogy megnyugtassalak, utána sokkal könnyebb és jobb lett minden!

Most lassan két éves, és egy igazi kis vigyori, édes lányka. Teljesen más mint volt.

Nem sírom vissza az első időket (amiről előtte azt hittem jó lesz), mert iszonyatosan megterhelő volt lelkileg, érzelmileg. Viszont el sem tudom mondani, hogy utána milyen jó lett. Mindenért kárpótol minket.


Ha "csak" hasfájás, akkor hamarabb kinövi majd a babád, és bár nehéznek tűnik, de gyorsan túl lesztek rajta!


Kitartást és türelmet kívánok neked!

2012. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy hogy telt egy napunk.

Hát ha ébren volt, akkor ordított. Olyankor sok mindenre nem volt időm, nem beszélve arról, hogy lelkileg is kezdtem kikészülni. Sokat volt kézben, és sok mindent kipróbáltunk, hogy enyhítsük a fájdalmát. (különböző cseppek, masszírozás, cseresznyemag-párna, tornáztatás, gyakori büfiztetés, sűrítő por az anyatejhez/tápszerhez stb, de igazából semmi sem hatott, csak az idő múlása)


Nehezen teltek a napok, gyomorgörccsel ébredtem és feküdtem. Nagyon sajnáltam a kicsit, sokszor vele sírtam.

Párom sokat segített, nélküle szerintem depresszióba estem volna.


De túl vagyunk rajta! Most már szuper minden!

2012. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-2,5 hós koráig.

2 hósan azért már csak egy-egy kicsit sírt kajálás után.

anyatejes baba, de olykor tápszert is kapott.

hát szomorúan telt és lassan :-( evés után félórákat büfiztettem, már attól is sírt, mert ő aludt volna, ugye, de ha hagytam aludni büfi nélkül, akkor 20 perc, és ordítva ébredt. aztán valahogy nagy nehezen elaludt, de 30 perc múlva ébredt megint. sírt, ismét altattam, vagy sikerült vagy nem. aztán jött az evés megint.

az egész nap egy végtelen altatásból állt, és állandó jelleggel a karomon volt, nem bírtam letenni, sírt, én meg sajnáltam.

de aztán elmúlt, és csodaszép lett minden :-) ma már nemsoká 10 hónapos.

2012. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig.szinte éjjel nappal sírt.
2012. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az enyém 5 hós. Néha még van olyan napja hogy semmi nem jó neki, csak sír. De a fő problémám az hogy ha épp nem sírós napja van, akkor is kiszámíthatatlan hogy mennyire tudom lerakni, viszont így a háztartás úszik el. Semmit sem tudok megtervezni, de a rendetlenségben meg rosszul érzem magam. Félek hogy később ez csak rosszabb lesz. Nem tudom, mások hogyan oldják meg, hogy a baba se sírjon és rend és tisztaság is legyen, mert nekem ez nem sikerül! Az első válaszolónak: nem gondoltam, hogy van az enyémnél is sírósabb baba, mert az enyém ugyanezt csinálta mint a tiéd, de csak kb 2-3 hónapos koráig. Reggeltől estig sírt szegényem. Most már sokkal jobb nekünk is. Amúgy ez enyém is elég bukós baba. Lehet hogy az zavarja még?! Mindenesetre örülök hogy nektek ilyen szépen alakult, remélem nekünk is elmúlik ez a sírás!
2012. júl. 19. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

bukós baba.. nem refluxos? szeret hason lenni? (a refluxos baba ki nem állhatja)

a gyereket és a háztartást nem tudod egyformán jól ellátni.én inkább a gyerekkel foglalkoztam. neked is ezt ajánlom, a háztartás le van sz.rva, a gyerek 1x 5 hónapos, és amit tapasztal,azt görgeti magával tovább.

2012. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!