Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket és hogyan...

Milyen főzelékeket és hogyan készítsek 5 hósomnak?

Figyelt kérdés
sokféle ötletet vàrok:)
2012. júl. 18. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Miket eszik eddig?


Krumpli-alma ez nálunk nagyon bejött, később csirkemellet is raktam bele, cékla-krumpli később husi is mehet bele, alma-banán husival.

2012. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Egy kis répát és egy kis krumplit felkozkázol, felöntöd vízzel hogy ellepje, pici só bele és kb 20 percig főzöd. Leöntöd róla a víz egy részét (egy kicsi maradjon az alján) majd turmixold össze vagy botmixerrel pépesítsed! Ez az első főzeléke általában egy babának! Nem kell ízesíteni, ici-pici só mehet bele.
2012. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott, húslevesnek a levét összeturmixolva répával, krumplival husival.
2012. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy 5 hónapos picurnak még nem szükségesek nagyon nagy praktikák.

Én megpároltam vagy megfőztem a zöldségeket, leturmixoltam és már ette is. Nem ízesítettem.

Volt, hogy többféle gyümölcsöt-zöldséget kapott összekeverve, pl. alma-sütőtök nagy kedvence volt.

Ha túl folyékony volt a pép, akkor krumplival vagy Sinlac péppel sűrítettem, nagyon szerette a lányom.


Igazából ennyi. Semmi extrát nem igényelt még olyan kicsi korban (5-6 hónaposan). Meg még nem is evett akkor sok mindent, max. 3-4 ízt, de ez attól is függ persze mikor kezdted a hozzátáplálást.

2012. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Offf! Nekem azt mondta a védőnő,hogy ami a levesbe van és a céklát ne adjam csak üvegesbe mert magas a talaj nitráttartalma és meghalt egy csecsemő mostanában tőle.ti hallottatok erről???Nem tudom mit gondoljak a céklát pl. imádja a kislányom és üvegesbe nem is láttam.
2012. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ha ez így van utolsó válaszoló krumplit sem szabad adni, meg úgy semmit.... kb
2012. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!