Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a kiságyba...

Hogyan szoktassam a kiságyba egy éves babámat?

Figyelt kérdés
Császárral szültem, a férjem akkoriban külföldön dolgozott, így az volt a kényelmes és kézenfekvő, hogy a baba mellettem alszik az ágyban, hogy ne kelljen kivárnia, azt a hosszú időt éjjel, amíg ki tudok mászni az ágyból és meg tudom szoptatni őt. Azóta erre rá is szokott és nem hajlandó a kiságyban aludni. Próbáltam trükközni, hogy kivártam, amíg elalszik és betettem, de ahogy forog álmában, arra felébred és vissza sem hajlandó aludni, csak akkor, ha magam mellé fektetem. Tisztában vagyok vele, hogy elrontottam és nem így kellett volna csinálnom, de ilyen helyzetből akad visszaút, vagy már ne is reménykedjek ebben? Már lassan nyolc hónapja próbálom mindenféle módszerrel visszaszoktatni, de csak ébren hajlandó ott lenni, akkor sem sokáig. Az alábbiakat próbáltam ki : halk zene mellett ott altatni, plüssállatokat tettem mellé, megvártam, amíg elalszik és betettem, betettem és magára hagytam 10 percig, hátha. De ezek közül sajnos egyik sem használt, az éjszakát ott soha nem aludta át. Tehetek még valamit az ügyben ezeken kívül? Előre is köszönöm. :)
2012. júl. 18. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne, mert én is ezt csinálom 3 éve már. És nem sikerült visszaimádkoznom.
2012. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát nem irigyellek,tényleg nem lesz könnyű! de egyszer azt olvastam,hogy nem szabad váltogatni a módszereket sem.hagyj neki időt akármit is próbálsz ki. én beraknék mellé egy olyan ruhát amin érzi az illatomat,hátha könnyebben alszik el.vezess be egy napi rutint (azaz mindennap ugyanúgy csinálj mindent! pl. vacsi,fűrdés,mese-összebújással,és mond neki,hogy mostmár alvás van(vagy amit szoktál) ha félne a sötétbe,akkor esetleg hagyd égve a kislámpát,de a legjobb a konnektorba dugható jelzőfény.

és hagyd magára.amikor sírna,akkor előszőr 5percenként,majd 10percenként menj be és nyugtasd meg.de próbáld meg nem kivenni. előszőr több órába is beletelhet,de hidd el napról napra kevesebb idődbe fog kerülni az altatás.

2012. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még annyi,ha kitartó vagy,garantálom a sikert!!!
2012. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt a ruhadarabos dolgot még nem próbáltam, de ki fogom. A módszereket hetente váltottam, úgy gondoltam, ha egy héten át nincs hatása, akkor valószínűleg nem a jó módszert választottam. Próbáltam a magára hagyom és 10 perc múlva megnyugtatom dolgot is, sajnos nem sok jóval kecsegtetett, viszont ebből megtudtam, hogy a gyermekem is legalább olyan makacs, mint én. Viszont a hangja sokkal nagyobb. :D


Köszönöm. :)

2012. júl. 18. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne agódj, nem rontottad el:). Tudom, közhely, de minden gyerek más. Általánosságban viszont elmondható, hogy a kicsik 3 éves korukra érnek meg az egyedül, külön szobában való alvásra. Persze van sokféle átmenet(pl. nálunk: kezdettől fogva külön szobában aludt a kislányom, de a szepaszorongások, simán nehezebb éjszakákat tölthette nálunk az ágyban. Most 21 hónapos, a saját ágyában alszik, de hajnalban átjön hozzánk.)

Röviden, amit tenni tudsz szerintem: jól csinálod, ahogy eddig csináltad, szépen lassan szoktasd hozzá, hogy az esti rutin után a saját ágyában legyen, egyre több időt fog ott aludni, hidd el:). MOndd el neki, hogy bármikor átmehet Hozzátok. Sírni szerintem semmiképp ne hagyd egyedül, azzal csak rontasz a helyzeten(bár erre rájöttél, azt hiszem). Türelem és kitartás, hagyd neki időt megszeretni és megszokni a saját ágyát, menni fog:).

2012. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, dehogynem rontotta el. Nagyon is Ő rontotta el a dolgot. Feleslegesen írod, hogy nem így van. Aki majd később olvassa a kérdést az tanuljon belőle. Egyébként nekem is külföldön dolgozik a férjem, de soha nem vettem magam mellé a kislányom, mert következetes akartam lenni. Tudod ez a legfontosabb a gyerek nevelésben. És ezt tapasztalatból írom, mert van már egy 20 éves lányom. Nem csak az alvásban, hanem minden másban. Ez a gyerek érdeke!

Kérdező, sajnos most már nagyon nehéz dolgod lesz, de ha már így alakult, akkor szerintem is az 5-10 perces időközönkénti megnyugtatásos módszer lenne a jó. És itt is a következetesség a fontos. Vidd véghez, ha egyszer elkezded. Tarts ki! Először természetes, hogy nehéz lesz, de ha kitartó vagy, akkor sikerül az ágyába szoktatnod. Sok sikert :)

2012. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


A helyzet az, hogy nálunk sajnos szóba se jöhet a külön szobában altatás még egy ideig, mert a lakásunk nagyon kicsi, egy szoba, konyha, fürdő és egy apró előszoba. Azt hiszem, ez is megnehezíti a dolgomat, talán, ha lenne külön szobája, könnyebben menne.


Tegnap kipróbáltam az "anyuszagú" ölelőkendőcskét, kicsit nyugodtabb volt az ágyában, de még közel sem aludta át az éjszakát. Azonban ez a módszer tűnik eddig a legjobbnak, most nem kezdett el sírni az első ébredéskor, csak nyöszörgött, majd úgy egy óra múltán visszaaludt. A másodiknál viszont már nem akart ott maradni.


Jó kis türelemjáték, az biztos. :)

2012. júl. 19. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!