Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymamaként kérdezem: hogy...

Nagymamaként kérdezem: hogy tehetném jóvá a hibámat?

Figyelt kérdés

Védőnő voltam, amikor 9 hónapja megszületett az első unokám elragadott a hév és sajnos mindenbe beleszóltam. Emiatt 2 hónapja nagyon összevesztünk a fiammal és a mennyemmel, azóta nem láttam őket, csak a fiammal beszéltem telefonon. Bár akkor nem így gondoltam, de jobban átgondolva tényleg erőszakos voltam.


Hogy győzzem meg őket, hogy mindent megteszek hogy megváltozzak és visszafogom magam?


2012. júl. 18. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy ide leírtad.

Meghívod őket ebédre, kérve hogy mindannyian menjenek el,mert fontos dologról szeretnél beszélni velük.

Majd kérj bocsánatot,és beszéljétek meg. Ha a mennyed nem fogadja el a békülési szándékodat,akkor nagyobb gond volt mint pár beszólás..

2012. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell hozzájuk menni,és bocsánatot kérni. Nem hiszem, hogy többre lenne szükség.
2012. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőzni szerintem nem lehet, csak elnézést kérni és bizonyítani. Egy őszinte beszélgetés után biztosan adnak esélyt. Onnantól csak rajtad áll, ha látják, hogy nem szakember jött hozzájuk, hanem egy szerető nagymama, egész más lesz minden. Jó babázást! Ha kérdeznek, azért válaszolj nyugodtan.:)
2012. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket telefonon, h fontos dolog miatt szeretnél velük beszélgetni, és rögtön tedd hozzá, h nem kell félniük semmilyen negatív dologtól. Utána csak mondd el, amit itt írtál. H jót akartál, de átestél a ló túlsó oldalára. Ha van kérdése a menyednek, szívesen adsz tanácsot, de csak akkor.
2012. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És remélem, ha menyed meg fog érteni, mert az én anyósom nem volt védőnő, de állandóan belekotyog mindenbe, fel se tűnik már neki és még véletlen se kér bocsánatot. Szóval jó olvasni, h vannak még ilyen nagymamák is....
2012. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinteség a legjobb megoldás. Ha hozzám ilyen esetben ideállítana a nagymama, hogy bocs lányom/fiam ezt meg ezt így gondoltam, de belátom nem volt mindenben igazam. Az unokám és ti nagyon hiányoztok. Nem tartanék haragot.

Az is lehet, hogy az ő dühük is elpárolgott azóta csak nem tudják hogy lépjenek feléd. Nem hiszem, hogy ne lehetne normálisan megbeszélve kibékülni. De csak olyat ígérj amit meg is tudsz tartani.


Nagyon nagy kincs egy jó nagymama. (nekünk 3 van, de csak az egyiket érdekli mi van az unokákkal)

Szurkolok.

2012. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
A bocsánatkérés a legjobb, de valószínűleg nekik is be kell látniuk, hogy a legnagyobb jószándékkal szóltál bele a dolgaikba. Szerintem rendben lesz minden.
2012. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hívd fel őket hogy találkozzatok és mondd el, hogy most már belátod hogy túlzásokba estél és nagyon bele akartál szólni a fiadék dolgaiba. Mondd el, hogy ezentúl megpróbálsz háttérben maradni és elfogadni a menyed döntéseit a gyerekkel kapcsolatban. Persze ha kérdése van nyugodtan fordulhat hozzád.

Biztos volt valami konkrét ügy is, amibe beleszóltál, és amin végül megsértődött a menyed, nem? Na azt a konkrét ügyet ne hozd szóba többet!

2012. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy éve szültem, s nálunk mindenki okosabb mint én.Amikor az anyósomra kibuktam, ő is bocsánatot kért, de igazából nekem az a legjobb, ha tartja magát ahhoz, amit megbeszélünk.Amúgy "néma gyereknek anyja sem érti a szavát" alapon kérdezd meg a menyed, neki mi a jó.Szerintem mindent meg lehet beszélni.
2012. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azon túl, hogy kérj bocsánatot, (ha nem akarnak eljönni személyesen, akkor egy szép levélben) fontos még, hogy utána egy ideig tartsd még egy picit a távolságot, ne érezzék azt, hogy bocsánatot kértél majd máris lerohanod őket, mintha semmi nem történt volna.

a legjobb, ha eleinte a gyerek témát sem hozod fel, ha akrnak, ők beszélnek róla.

még ha úgy is tűnink, hogy teljesen megbocsátottak, hagyd egy ideig, hogy ők kezdeményezzék a közös programot vagy ők hívjanak fel.

attól, hogy elfogadják a bocsit, nem lesz minden automatice a régi, adj nekik időt feldolgozni, hogy megváltoztál és kerüld egy ideig a témát, így szép lassan újra kialakul a bizalom

2012. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!