Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek a pici fiamnak...

Hogyan segítsek a pici fiamnak vérvételnél?

Figyelt kérdés
3 hónapos, reggel vért vesznek.A szivem megszakad érte, mit tegyek, hogy jobb legyen neki?
2012. júl. 18. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Öleld magadhoz, mást nem nagyon tehetsz. Gondolj arra, hogy ez csak egy szúrás, hamar vége. Az ilyen kicsik nem is sírnak olyan sokáig. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha anyu ideges, az átragad. Tehát azzal segítesz, ha nyugodtan magadhoz öleled, és nem foglalkozol vele többet a kelleténél. Ha ügyes a nővér, nem lesz gond :)
2012. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a három hónapos t nem fogja nagyon megviselni,nem kell annyira lefogni sem,mint egy nagyobb gyereket.a mi dokink minden szurinál azt mondta,hogy vegyem fel vele a kontaktust,már a beszúrás előtt beszéljek hozzá,simogassam,nyugtassam.a gyerekek nagyon érzékenyek,érzik rajtad a feszültséget.ezért próbálj nyugodt lenni.hamar túl lesz rajta nem fog rá emlékezni
2012. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányomtól 4 hónaposan vettek vért, nem is hagyták hogy ott legyek (bár ez kórházban történt, egyéb betegség miatt). Utána ölelgettem, puszilgattam, de szerintem hamar túl volt az egészen, nálam már megnyugodott, és nem is emlékszik rá.

Ilyenkor csak annyit tehetsz, hogy ott vagy neki, megöleled, érzi a jelenléted, és utána megnyugtatod. De ne aggódj, stramm kis gyerkőcök, könnyebben túl vannak rajta mint egyes felnőttek!

Később 1 évesen vettek lányomtól vért, akkor már elmagyaráztam neki mi fog történni, és gondolom nem értett meg mindent, de azért fontosnak tartottam, hogy elmagyarázzam neki. Akkor már az ölemben ült, szegényt jóformán le kellett fogni, mert menekült volna. Utána megdicsértem, hogy ügyes volt, és persze magamhoz öleltem.

2012. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kiki01 ***** válasza:
48%
Szegénykém...Nekem a dokinő minden szurinál mondja hogy ha nagyon sír akkor szoptassam meg ott a váróban, gondolom a fájdalomcsillapító hatása miatt. De a nyugodtság az tényleg fontos, ha nem érzi rajtad a világvége hangulatot akkor ő sem veszi majd annyira tragikusan.
2012. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szopik és nem eszik, ez a baj :(
2012. júl. 18. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Uhhh... Mi a gond konkrétan az evéssel?

Mi is emiatt jártunk vérvételre, dokikhoz. Ha esetleg tudok segíteni valamiben, írj nyugodtan privit, végig csináltam a "nem eszik mizériát" a fiammal.

A vérvételre térve: ő is 3 hós volt, amikor vettek tőle először. Az ölemben ült, az egyik nővér megfogta a karját, a másik pedig pillanatok alatt levette a vért. Sírt, de nem olyan égtelenül, hamar meg is nyugodott. Lényeg, hogy érezze a közelségedet végig.

2012. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én úgy vigasztaltam, h odabújtam az arcához, puszilgattam, és mondogattam neki, h semmi baj, mindjárt vége lesz. utána sokáig öleltem a mellemen, bele is aludt.

bármit csinálsz, úgyis sírni fog, mert rohadtul fáj. de ha ott vagy mellette, 10 perc,és elfelejti az egészet.

jól sejtem, h vashiány miatt veszik a vért? vagy tejcukor érzékenység? kívánom, h gyorsan túlessetek rajta!

2012. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!