Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire sok anyuka...

Tényleg ennyire sok anyuka akarja/fogja hozzátáplálni a babáját már 4 hós kortól, vagy a kérdések fele csak provokáció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem maradi, sem vaskalapos. Fiatal, értelmes, normális és laza anyukának vallom magam.

Két gyermekem van, mindkettő tápszeres (egyikük 2,5 hós korától volt az, a kisebbik 4 hós korától, sjanos tej elapadás miatt).

Mégsem kezdtem el hozzátáplálni csak azért, mert a boltokban a babakaják nagy részére az van írva hogy 4 hós kortól lehet.

Lehet hogy lehet, de minek???????????


Ha nem érzékeny és nem allergiás akkor nem lesz belőle baj, de ha igen akkor kifejezetten rosszat tesz az anyuka. Minek ilyen pici babát hozzátáplálni/kóstoltatni?


Én elhiszem hoyg aranyos a kanalazós, maszatos baba, de én úgy érzem nagyon elszalad a ló egyesekkel.


Félreértés ne essék,ez csak szubjektív magán vélemény. Szerintem a 4 hó korai.

Vajon ennek ellenére tényleg ennyire sok anyuka mégis elkezdi???



Néha az az érzésem, amikor a milliomodik "mit adjak vagy adhatom-e 4 hós kortól" kérdést olvasom egy nap alatt, hogy ez az egész csak provokáció, hogy egyesek ugorjanak a témára. Vagy rosszul érzem?


2012. júl. 18. 20:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pedig most a te kérdésed volt provokáció már bocsi, és ismételten vitát fog itt szítani....:(

A védőnő is a hozzátáplálásról beszél, hogy mit kell majd adni, hogy mostmár lehet almát reszelni stb.....és jön újra, és ellenőrzi hogy megfelelően folyik-e a hozzátáplálás. (nálunk így volt).

Tehát már a védőnő is erről beszél, és a különböző táblázatok is amiket számtalan formában meg lehet a neten találni a hozzátáplálásról, hogy mikortól mit lehet adni. Ha butaság lenne biztos nem engednék meg nekik sem.

Minden anyuka szíve joga eldönteni hogy most megkóstóltat-e egy kis almát vagy bármi mást.

Én sütőtök-pürét adtam először, és nagyon szerette, és még nem volt négy hónapos. Él és virul. Nem éjjel nappal azt ette, csak kóstólgattuk. És abban nincs semmi gáz. Vagy van szerinted?

2012. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
én egyet értek veled,ha tápszeres lett volna a fiam,akkor sem kezdem el hamarabb fél éves koránál.nem sietünk sehova,ehet még eleget kanálból világ életében.ráadásul attól,hogy tépszeres,egy fikarcnyit sem érettebb az emésztőrendszere,mint egy anyatejesnek,szerintem többet árt,mint használ a korai hozzátáplálás.de én nem foglakozom mással,mindenki úgy eteti a gyerekét,ahogy akarja,de majd ne csodálkozzon,ha valami gond lesz.lehet pillanatnyilag nincs gond,lehet nem is lesz,de lehet egész felnőtt korában gondja lesz az emésztőrendszerének.az meg kifejezetten irritál,hogy ha valaki azt írja,hogy nekem már két hónaposan pacalt adtak,mégis itt vagyok mondatok
2012. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Rosszul érzed. Teljesen normális dolog egy tápszeres babát hozzátáplálni 4 hónapos kortól. Az anyatejes az már, bár én abban sem találok kivetni valót. Ez az allergia dolog túl van lihegve. És a hozzátáplálás alatt nem a pacalt értem hortobágyi palacsintával, hanem egy kis alma, sütőtök, barack....
2012. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem igen,valóban ilyen sokan elkezdik 4 hónap körül a hozzátáplálást.De nem érzem azt,hogy ez akkora baj lenne.Mert nem 100%,hogy egyből a bolti üveges bébi ételekért nyúl az a FELELŐS anyuka,hanem otthon,saját maga készíti el, ne adj Isten még bio alapanyagokból is.

Erről lehet vitázni oldalakat,de felesleges.Szerintem mindenki döntse el,hogy mikor kezdi el a kóstoltatást.Arról nem is beszélve,hogy van olyan baba,aki 7 hónaposan sem nagyon érett a hozzátáplálásra,nem is fogad el szinte semmit.Másik baba pedig jóízűen eszegeti az almapürét már 4-5 hónapos kora körül.

Én azt gondolom mindenki sepregessen a saját háza táján.Ne érts félre,én nem leszólom a kiírt kérdésed,csak már kezd tényleg elfajulni itt a GYIK-en az a "mikor kezdjem el hozzátáplálni a gyerekemet" kérdés.

Ez abszolút gyerek függő.

Egy 5 hónapos kisfiú anyukája (4,5 hónaposan kezdtem el kóstoltatni én is amúgy)

2012. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%

Pont ugyanezt a kérdést akartam feltenni. Hogy tényleg ennyien már 3-4 hónaposan elkezdik a hozzátáplálást?

De sok olyan kérdés is szokott itt lenni, hogy még csak 3 hónapos a baba és nem tud kakilni pl. az almától, stb. mit csináljak.... Én is meglepődtem ezen és nem nagyon értem.

Ezek szerint biztos sokan elkezdik. Mi vártunk 5,5 hós koráig, és akkor is csak kóstoltattunk gyümiket.

2012. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj,de a tápszer,az nem hozzátáplálás?? és ha jól megnézed,jön vissza az 50 évvel ezelőtti trend.Mert rájöttek,hogy a rengeteg tíltás,tej,meg liszt,meg a többi az ellenkezőjét váltotta ki.Ennyi allergiás gyerek tejre,lisztre,fruktózra ,még az életben nem volt Magyarországon.Mert ez csak itt divat,más országokban nem.

Igen.Ha nincs anyatej,minél hamarabb főzelék,meg gyümölcs.

2012. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%

Így van, minden anyukának szíve joga.

Történt az eset, hogy a rokon kislány hozzátáplálásához 3 hósan egy kis birkapöcit is beiktattak krumplipürével. Ez a durva,nem az alma meg a sütőtök.

Ennek a kislánynak a 8 hónapos kisöccse most "nagyon édesszájú az öcsi, nagyon szereti az édességet, főleg a süteményt"......mondja az anyuka.

Látjátok hiába háborodunk meg osztjuk a pro/kontrákat attól még ugyanúgy bekap egy-két kisbaba egy kis birkapörköltet.....:) nem tudunk mint tenni. Ez van.

Aki meg megkérdezi szerintem nem provokálni akar, hanem csupán információra van szüksége, hiszen ez egy kérdezős oldal.

2012. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
Mindenkinek a magánügye, ettől senki nem lesz kevesebb/rosszabb. A gyerekorvos szerint is hozzá lehet 4 hós kortól táplálni a tápszeres babákat. Az anyatejeseknél valóban elég kivárni a 6 hós kort.
2012. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

BOCSÁNAT, nem vitát szítani akartam, sőt.

És nem is kérdés számomra hogy lehet-e jó -e 4 hós kortól hozzátáplálni. Döntse el mindenki maga.


Csak pl amikor az első gyermekem volt 4 hós (nem volt rég, 3 éve) akkor még a 4 hós korban kezdett szilárd bevezetése ritkább volt, ha akkor valaki ezt mondta hogy elkezdi, akkor furcsán néztek rá.

De 3 év alatt is annyit változott a világ, hogy már a csapból is meg itt is ez folyik. És úgy érzem,hogy nagyon rosz irányba megy a dolog, mert így sokan azt érzik,hogy ha ennyire gyors tempóban megy lefelé ez a korhatár, akkor lehet tovább vinni lefelé, és tudatlanul még korábban elkezdik.


Én tényleg azt hittem ezek a kérdések csak provokálásra vannak, de akkor ezek szerint nem.



Köszi a válaszokat.

2012. júl. 18. 20:49
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

Miért lenne provokáció ? Tápszeres babákat bizony 4-5 hóstól hozzátáplálnak,ezen nem kellene meglepődnöd.

Anyatejes babáknál pedig ez a szorulásos időszak ,sokan inkább adnak gyümölcsöt mint gyógyszert !!!

2012. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!