Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is kiborít néha a még...

Mást is kiborít néha a még nem beszélő, de folyton "magyarázó" babája?

Figyelt kérdés

Legszívesebben a hajamat tépném néha, hogy egész nap csak a nyafogós "öhmöhmöhmühmühmüh" dumát hallgatom a fiamtól, pedig lényegében mindig megértem, hogy mit akar mondani, és el is magyarázok neki mindent ahányszor csak kell, de a nap végére már komolyan az idegeimen táncol azzal, hogy még evés közben is egyfolytában mondana valamit, le sem lehet lőni. Tudom, hogy ez így normális, mert minden érdekli szerencsére, de egyszerűen ha valami alapbajom van (mint most is már három napja fáj a fejem), akkor sokkal türelmetlenebb vagyok vele és kiszaladnék a világból az örökös nyafogásától...

Ezért természetesen a világ legsz@rabb anyájának érzem magam, de nem tehetek ez ellen az érzés ellen semmit sem :-(

Ráadásul fogalmam sincs, hogy ebből mikor lesz beszéd, mert ami szavakat eddig mondott, most azokat is hanyagolja, csak ezzel a "nyöszörgéssel" magyaráz el mindent, persze valószínűleg én is hibás vagyok, mert mindent meg is értek, így nincs rászorulva, hogy mondjon valamit. 16 hónapos, már kb. egy hónapja nem mond szavakat, azelőtt ment az apa, anya, mama, papa, baba, cica, és a nem. De most maximum a kiságyában beszélget, ha nem lát és hall minket, vagy a mamát mondja, de azt is ritkán. Ha kérem, hogy mondjon valamit, inkább terel, de a világért sem mondana semmit sem, csak rázza a fejét :-S

Amúgy meg olyan édes és zabálnivaló, imádom, de néha tényleg az idegeimre megy :-(


2012. júl. 19. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom,ahogyan próbálgatja mondani a szavakat,vagy leutánozza amit mondok.Viszont szörnyen sokat nyávog-nyafog.Igazi magas vékony hangon(fiú)és ez órákig.Vagy,amikor rossz kedve van és bármit próbálok,hogy jobban érezze magát kudarcba fullad,..hát igen egy gyerekkel az élet nem tündérország gyémántpartja,de csak azért mert néha egyenesen a hideg ráz,ha meghallom,hogy kezdi a nyávogást nem vagyok rossz ideggyenge anya,csak EMBER!

Sőt a mindennapokban egyáltalán nem tűrném el senkinek a nyafogást hisztit,mivel erre képes vagyok a gyermekemmel szemben ezért vagyok ANYA!

2012. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez bizony ilyen. :) Nyilván a száját nem lehet beragasztani, úgy, hogy tűrnöd kell. Majd ha már megtanul rendesen beszélni, talán javul a helyzet.

Amúgy, ha ennyire ideges vagy miatta szedj valami enyhe homeopátiás nyugtatót, az hátha segít. Senkinek nem jó, ha "idegbeteg" vagy.

Kitartás és nem vagy rossz anya, mindenkinek vannak rossz napjai. :)

2012. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hihi, képzeld, ha majd érted miről csipog 24órában:d akkor is agybaj fog kerülgetni.

3éves a fiam, csak akkor van csend, ha alszik, szóval...:)

És pl mikor 256*kérdezi meg, anya miért? na akkor majd jön az őszülés:)

2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jujj, azt hittem ez csak velünk van így. Jó, hogy kiírtad a kérdést, megnyugodtam. Az én kicsim (fiú) is nyávogni szokott magas hangon, kiborulok-beborulok tőle :) Amúgy aranyos meg minden,csak....ááá....nem kell magyarázzam :)
2012. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

ismerős helyzet. Az én fiam 3 éves, ha rossz a kedve, akkor csak nyafog, és mondogatja "anya nem jó, másik" és fél óra hiszti. Én meg találjam ki hogy mit akar. MÁsik játékot, másik mesét, másik kekszet, másik joghurtot - van hogy ez mind egyszerre (mert mese közben játszik és eszi a kekszet joghurtal)... mindenből hozok másikat, erre ugyanez és ez oda vissza legalább 6-7szer mire rájövök mit akar. Addigra már kész vagyok idegileg.

Csak kitartás és türelem! Nincs mit tenni.

2012. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit ki kéne kapcsolódnod, hogy türelmesebb tudj lenni. Bizára felgyűltek benned a dolgok ami miatt elfogyott a lendület. Itt a nyár! Kérj meg egy barátnődet, hogy egy fél napi masszázs vagy valami csajos wellnesses programon vegyen veled rész és apucit kérd meg addig váltson le. Nem a gyerek az oka annak, hogy kiborít! Nálunk is van amikor érzem, hogy türelmetlenebb vagyok és egy mozi vagy egy órás vásárlás után mintha kicseréltek volna... Mi is nők vagyunk és szükségünk van annak is éreznünk magunkat ahoz, hogy anyaként is maximálisan megállhassunk a helyünket! Az én kislányom akár sikítozva földhöz is vágja magát! Mégis imádom még olyankor is. Ha kiegyensúlyozott vagyok, akkor képes vagyok még olyankor is meglátni benne a kis édes méregzsákot ellenben ha nagyon rosszul érzem magamat a bőrömben akkor úgy érzem nem tudok megbírkózni a helyzettel. Mióta rájöttem, hogy nem lehet belehajszolnom magamat abban, hogy folyamatosan figyelmenkívül haggyam magamat mert ez neki sem jó azóta tudom kézben tartani a dolgokat. Ha hisztizik nem belepakolom a kiságyába és várom amíg tombol és a másik szobából sopánkodok hogyan viselkedhet így...egyszeren elvonom a figyelmét és energikusan játszok vele, mert ha letört és kimerült vagyok azt bizony ő is érzi és nem szívesen akar velem olyankor játszani és nyafog. Mi együtt alszunk este vele és még éjszaka is be nem áll a kis szája! Ilyenkor pedig a párommal nevetünk rajta. Gyakran szinkronizáljuk, hogy most mit mondhat és ezen nevetünk. hatalmas különbség van így hozzáállni és úgy ahogyan régebben többször sajnos előfordult. Nem vagy rossz anya! De azt is tudnod kell, hogy a gyereked sem rossz gyerek..egyszerűen a napjaitok rossz amit talán egy másfél órás masszás (van ahol 2200 ft nem nagy tétel...) vagy valami igazán csajos kikapcsolódás akár rövid idő alatt rendbe tehet. Ez tényleg a te hozzáállásodon fog múlni és nem ő fog egyszer csak elhallgatni. Az viszont szintén fontos, hogy a párod megértse, hogy szükséged van neked is arra, hogy pihehess és nem vagy attól rossz anya, hogy erre gyerek nélkül van szükséged hiszen olyan rövid időről van szó, hogy ez alatt egy banki befizetést sem ejtessz meg. Ha heti 1x bevezettek egy-egy rövidebb női programot cserébe egy boldog energiával teli anyukát fog kapni a kisfiad amivel sokkal többre juttok mintha nap végére mindig kiborulsz. Közösen is minél több napközbeni sétát, játszóteret, ebédet... bármilyen elmenős programot szerveztek annál jobban fogjátok élvezni a dolgot. Próbáljátok ti si viccesen leszinkronizálni a dolgot:) :D:D:D
2012. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Olyan jó volt olvasni, hogy más is érez így, komolyan azt hittem, hogy majd sok leteremtős választ kapok, de jól esik az együttérzés és a megértés :-D

Sokat szoktunk elmenni itthonról, nem vagyok itthon ülős anyuka, sokat sétálunk, megyünk mamához, boltba, bicajozni, szóval nem savanyodunk be itthon, és olyankor valóban kicsit kikapcsolok, bár ott is mindig mutogat és érdeklődik, de az egészen más... itthon sokkal nehezebb vele :-S

Egyébként már nagyon várom, hogy beszéljen, tudom, hogy az is nagyon fárasztó lesz, de legalább lesz kihez szólnom, aki majd válaszol is :-D

Tényleg ritkán megyünk el kettesben valahova akár a férjemmel, akár barátnővel, általában csak nagybevásárlásokra, de olyankor is szaladunk, hogy minden beleférjen az időbe :-( majd igyekszem egy kicsit kikapcsolni, azt hiszem itt az ideje, hogy valamelyik nagyi eltöltsön vele egy délutánt, én meg befekszek a tévé elé és közel másfél év után végignézek egy filmet valami finom nasi társaságában :-D

2012. júl. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!