Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason, háton esetleg oldalt...

Hason, háton esetleg oldalt alvás?

Figyelt kérdés
4 hetes, hasfájós leányzó! Van légzésfigyelő a kiságyban!
2012. júl. 19. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

A nagyobbik lányom mindig hason aludt.

A kicsi most 3 hónapos és őt is hason altatom mindig.

2012. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Az én kisbabám az első hetektől már hason volt hajlandó csak elaludni. Ezért nagyon hamar megerősödött a nyaka, háta, mindent nagyon korán kezd mozgásfejlődés szempontjából. Nem tudom van-e köze a hason alváshoz, de szerintem ha úgy akara aludni a babád, akkor hagyd . :)
2012. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hasfájásra hason alvást javasolnak. lányom koraszülött volt és mivel a koraosztályon hason altatják a babákat, így ő úgy szokta meg.
2012. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az enyém mindig az oldalán aludt, már pár napos korától az oldalára fordult, ha a hátára fektettem is.

Mondjuk neki így volt a legjobb, mert nagyon bukott.

Ha szeret hason lenni, fektetheted úgy is. Az enyém nem szeretett.

2012. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Lányom utált hason aludni vagy fél évig, így őt mindig oldalt fekve tettem le aludni, de éjjel hátára fordult általában (fejét oldalra fordítva). Amúgy ő nagyon hasfájós volt, iszonyat sokat szenvedett szegény ezzel, és sokára is nőtte ki.

Fél éves kora óta viszont hason alszik. Épp most is úgy alszik, 2 éves lesz.


Igazából bárhogy altathatod, ahogy a baba szereti. A hason alvást aprócska korban nem szokták ajánlani, de nagyon sok anyukától hallom, hogy babájuk úgy szeretett és tudott legjobban aludni. Lehet én is úgy altattam volna, ha nem üvöltött volna úgy.

2012. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Eléggé egyöntetűek a válaszok! Csodálkozom rajta, mert pár napja a netet bújom és megoszlanak a vélemények, főleg a bölcsőhalál a kifogás a hason alvás miatt! Mit gondoltok erről? Felmerült bennetek?
2012. júl. 19. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalálról is megoszlanak a vélemények. Sokak szerint nem gyakori egyáltalán, nincs miért félni. Valaki meg épp ezért nem is akarja hason altatni a gyerekét. A légzésfigyelőről is megoszlanak a vélemények. Valaki épp azért vette, mert babája hason alszik, és nehogy így baj legyen. De valaki szerint tök felesleges.

Tehát mindenben megoszlanak a vélemények...


Én alapvetően babámat figyeltem. Ha ő nem szeret hason aludni, hát nem erőltetem. Ő háton szeretett aludni (illetve nem nem szerettet, hanem nem tudott...üvöltött torka szakadtából hason), de bukós baba volt...nekünk meg ez okozott fejtörést.

Volt légzésfigyelője, ágyát kicsi megemeltük a fejénél. Ez addig oké volt, míg nem ficánkolt el állandóan.

Igazából sehogy sem könnyű, mert az ember aggódik.

Ha babád jól alszik hason, és van légzésfigyelőtök, v vannak alapvető eü-s ismereteid (ezt sokan kihagyják a fontossági sorrendből), akkor nagy baj nem lehet.

2012. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 4 hetes korág hason aludt,éjszaka oldalt.Később már csak hason.Mindenre mondanak egyébként vmi okos negatívumot: "hason letakarja az arcát, oldalt nem jó a csípőjének, háton visszanyeli a bukást". De azért vhogy csak aludniuk kell szegény babáknak :-DD
2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

15:37: nálad a pont, hiszen tényleg kell valahogy aludniuk, és tényleg mindenre van valami kifogás.

S mint látom az sem jó, ha valakinek a babája hason aludt, valakinek meg oldalt...

Mindegy, a lényeg a saját babád igényeit nézd, hogy a legjobb neki!

2012. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván le kellett pontozni...
2012. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!