Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő babák anyukái? Ti...

Rosszul evő babák anyukái? Ti nem érzitek hibásnak e miatt magatokat?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de másképp sehogy sem tudtam megfogalmazni! Kislányom 1 éves, és tegnapi 1 éves státuszon a súlya 8 kiló 25 deka volt! Én rendesen elgondolkoztam tegnap este hogy ha esetleg erősebb lennék és akaratosabb akkor addig nem hagynám felállni míg meg nem eszi az amúgy sem nagy adagját akkor vajon nagyobb lenne a súlya????? Pl. napok óta 5 kanál után (a kedvencre is) mutatja hogy nem és áll is fel az etetőszékbe (becsatolni nem is lehet mert akkor már az elején visit) Szóval a kérdésem inkább tudjátok pozitiv is akar lenni, nem rosszaló! Nektek is kicsi a súlya egyébként a babának? Én már nem tudom mivel vehetném rá a habzsi dőzsire..... :( Nővérem kislánya (én neveltem 15 évesen) nem ilyen volt és nekem nagyon meglepő hogy ennyire nem akar enni....! Köszönöm előre a kommenteket és remélem nem lesz vita belőle (ahogy mostanában szokás)
2012. júl. 20. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem ha nem hagynád felállni, amíg meg nem ette, azzal csak az ellenkezőjét érnéd el, még jobban megutálná az ételt

kínálgasd mindig, esetleg trükközz a kajával, csinálj figurákat belőle, vagy én már csináltam olyat, hogy elővettem az ételt, de mondtam neki, hogy ő ebből nem kap, na egyből kellett neki :) de nem erőltesd

nagyon sok kisgyerek rossz evő, az enyém elélne zsemlén, meg üres tésztán, egy dok. filmben azt mondták ösztön, amit nem eszik meg attól nem lesz baja - ezt súgja az ösztönük

az enyém meg se kóstolja a dolgokat, nem tetszik a színe, állaga, stb

2012. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia. Habár az én lányom 11 hónapos lesz, de ő is csak 7.8 kg. Kis súlyú volt születésénél is. Evés nálunk is sokszor harc, pár kanál és üti ki a kanalat a kezemből. Sokáig tiszta ideg voltam, "tömtem" volna a gyereket, de most már úgy vagyok vele, h annyit eszik amennyit akar, ő ilyen,hízni hízik,lehet lassabban mint az átlag de ez van. mikor mutatja,h elég, nem is tukmálom, talán így még többet is eszik azóta, h nem stresszelem őt is ezzel:)

Egyébként ahogy olvasgatom itt a kérdéseket,nagyon sok anyuka jár még hasonló cipőben.

2012. júl. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindig azt mondták, hogy ne aggódjak az evés miatt, mert a gyerek eszik annyit amennyire neki szüksége van.Éhen halni nem fog.Én inkább mostanában érzem, hogy a lányom nem eszik eleget (szerintem), de persze ő tudja. (18 hónapos egyébként).Mondjuk mostanában ez az időjárás sem az igazi..nagy melegben is inkább ivott, és tulajdonképpen 1 éves kora óta 1 kilót alig hízott.Akkor volt 9 kiló körül, most meg alig 10 kiló.

Szerintem is kínálgasd etetés időben, aztán amennyi elég neki az elég.Ezért nem kell valakinek rosszul éreznie magát.Nem lehet mindegy gyerek egy zabagép. :)

2012. júl. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lányom lassan 3,5 éves.12 kg.Nem tudom mit kellett volna máshogy csinálnom?Hogy az én hibám e?Egyszerűen pár hónapos korától csak annyit eszik hogy ne haljon éhen,naponta egy marék kaját sem eszik meg.Már nem idegesít a dolog.
2012. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónapos és 8 kg. Nagy súllyal született, a pocakomban sokkal jobban fejlődött/hízott, mint amióta megszületett. Nem érzem, hogy valamit elrontottam volna. Egyszerűen ő ilyen alkat, beéri egy kevéssel. Nagyon nehéz egy rosszevő gyerekkel...
2012. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos és 9 kg. Az etetőszékben eszik 3-4 falatot, utána elfordítja a fejét és kész. Ki kell vennem, akkor még jövet-menet eszeget, sokszor kikészít, de nem tudom, hogy mit csinálhatnék másképp. Ha nem adok neki jövet-menet akkor meg nem eszik inkább, így is tök gáz, hogy szinte egyáltalán nem gyarapodik a súlya. Nincs egyébként semmi baja, egész nap jön-megy, mint a mérgezett egér, 5 percre le nem ülne. Csak dühítő ez a "nem evés" dolog.
2012. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 M. Bernadett ***** válasza:

nem kell aggódni a nem evés miatt...lehet jön egy foga, vagy fáj a torka...ilyenkor is előfordul... de van, hogy sztrájkolnak...nekem ennyi idősen csinált ilyeneket a fiam...majd vissza jött az étvágya...de volt, hogy úgy kellett neki csak a kaja, ha előtte elkezdtem jóízűen enni a kajáját... vagy neki álltam én is enni vele...sokat számít nekik is, hogy együtt esznek e velük...de lehet az önálló evést szívesebben próbálná...nekem a fiam hamar elkezdte magának lapátolni az ételt a szájába, és így érdekes lett újra az evés...igaz, utána takarítani kell, de megéri :)

Most viszont újra elkezdődött egy ilyen időszak, hogy reggel, délben nem eszik...közben almát banánt gyümit megeszi...vacsit is megeszi... De akár megpróbálhatsz multivitamint is adni neki, az is meghozza az étvágyát...én azt is próbáltam és bevált. igaz,az én fiam 1 éves kora körül 12 kg körül járt, de ő nagy gyerek is...most két és fél éves, és egy évvel mindig többnek nézik a méretei miatt...Tavaly meg még egy kedves védőnő ledagatozta...csak arra nem gondolt, hogy lehet sokat fog nyulni a fiam és azért volt olyan dundi :)

2012. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, bezony nagyon nehéz így......! Meg már eleve az érzés hogy megfőzöm a kaját (van hogy neki külön) és bele eszik 5 kanállal és csá...! Váááá ilyenkor nemhogy 10ig 20ig kell magamba számolbi és mosolyogni tovább! Én mindig azt mondom csajok egy ilyen nap után hogy talán holnap többet eszik majd........! Egyébként ő is vidám okos virgonc baba, betegségre nem is gondolok....! Inkább finnyásnak gondolom én :D Amúgy pl. mikor hónap végén is 3 féléből kínálom és persze mindre bevágja a hagyjál már pofit szoktam neki csendesen mondani : hogy jaaaaj gyermekem nemtudom mi lenne veled kisebbségiéknél ahol 10.-ére elfogy a családi....... mivel nem érti kacag.....! Na viccet félre téve..... már én is át estem a magam hibáztatásán de a tanácsadáson mért súlya elbizonytalanított! De nem fogok én másképp csinálni semmit, éhen csak nem hal ha kínálgatom :)
2012. júl. 21. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! Hidd el, tudom mit érzel. Az én fiam is 12.5 kiló, pedig nemsokára 3 éves. Borzasztóan válogat. Ha hagynám, édességen élne. Kínálgatom gyakran, és bízom benne, hogy oviban változik a helyzet. Semmiképpen ne erőltesd a kaját, mert azt fogod elérni, hogy megutálja még az evés gondolatát is. Nem szabad, hogy azt érezze, hogy az evés kényszer. Azt kell megtanulnia, hogy enni jó dolog. Majd egy idő után te is lazábban fogod venni. A fiamnak most éppen volt egy jól evős időszaka, de pár napja megint nem eszik rendesen. Ez van. Főtt kaják közül jóformán csak levest eszik, hát adok neki azt. Gyümölcsből kizárólag az alma megy. De legalább a kakaóját megissza reggel is, este is.
2012. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát utolsó dettó csak 1 évesben..... Ha mindennap rudit meg tejszeletet kellene enni akkor semmi gond nem lenne! :D És én is annak örülök hogy legalább reggel meg este szívesen issza a tápszert! Gyümölcs??? Most talán a barack HA tetszik hébe hóba de annak is csak a fele (maradékot anya megeszi :D) Kisüveges bébi kaja sosem kellett neki, hát most sem veszek! Viszont Van a HAME-nak egy olyanja hogy ez meg az tejszínnel...... Nah, abba nem tudom hogy mi de nagyon ízlik neki.... :D
2012. júl. 21. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!