Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Takarékoskodtok valamilyen...

Takarékoskodtok valamilyen formában a babátoknak későbbre? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

Havi szintű megtakarítás? Életbiztosítás? Mit és hol választottatok?

Szeretnénk elkezdeni valamilyen megtakarítást, havi párezres összeggel, csak nem tudom mit érdemes.


2012. júl. 21. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Keress meg egy pénzügyi tanácsadót, nagyon sokat tud segíteni. Neki nem kell fizetni, ő a banktól kapja a jutalékot. Viszont tényleg jó tippeket tud adni.

Mi így kötöttünk egy biztosítást. A férjem nevére, mert akkor még 2 hónapon volt szülésig. De nem kapja meg automatikusan a lányunk mondjuk 18 évesen, hanem csak akkor, ha mi úgy gondoljuk. Ez havi 12.000 Ft.

Két évig kötelező fizetni, utána olyan ütemben fizeti az ember, ahogy tudja és akarja. Lehet szüneteltetni is akármikor. Meg a 2 év utáni összeghez hozzá is lehet nyúlni akármikor.

2012. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Én most nyitottam a 16 hós kislányom Start számlát. Azt mondták, hogy csak ezt tudom nyitni az nevére. Ami az Államkincstárnál van kezdeti támogatás, az a 44 e ft körüli összeg, azt átrakják erre a számlára és ehhez lehet gyűjteni. Havi max. 10 e ft-ot lehet befizetni, tehát évi max. 120at. Lehet kihagyni hónapokat, ha nem tudja az ember fizetni. És ehhez jön évente 6 e ft állami támogatás. Én 3 e ft-ot fogok havonta ráutalni és az anyukám is ennyit vállalt, tehát havi 6 e ft megy rá. 18 évesen nyúlhat hozzá, előbb semmi képpen, mi sem. De nem is akarok a pénzéhez nyúlni. Remélhetőleg továbbtanulásra fogja fordítani, mert nekünk nem lesz akkor annyi pénzünk, hogy tudjuk neki finanszírozni, így előre összegyűjtjük neki. Kb ahogy számoltam 1,5 millió jön így neki össze 17 év alatt. Nem valami sok, de jobb mint a semmi, mi ennyit tudunk érte tenni.
2012. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
A mi kislányunknak egy életbiztosításnak álcázott megtakarítási számlája van, amire havi 12000 ft-ot fizetünk be. Amikor kötöttük elmondták, hogy miért van életbiztosításnak álcázva, de már nem emlékszem. A lényeg nem is ez. Addig fizetjük amíg szeretnénk, akkor nyúlunk hozzá amikor szeretnénk, és a kislányom 18 után akkor nyúl hozzá amikor szeretne. Nekünk ez bevált, és a kisfiunknak is fogunk nyitni egyet amint megszületik.
2012. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Bocsi, hogy nem tudok érdemben válaszolni, de ez engem is érdekel, figyelni fogom a kérdést:)
2012. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi egy "sima" számlát nyitottunk, ahol befektetésre kerül a havi befizetett összeg (15e/hó). Azért ezt választottuk, mert itt ha nem akarjuk(tudjuk), akkor nem kell rá fizetni. A biztosítással kombinált is nagyon jó, csak ott az volt a gondom, hogy mi van akkor, ha nem tudjuk fizetni... Ez egyenlőre a mi nevünkön van, hogy ha netán valami nagyon-nagyon katasztrofális helyzetbe kerülünk, hozzá lehessen nyúlni.
2012. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!