Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor már mindig így lesz?

Most akkor már mindig így lesz?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos. 4 hónapos kora óta egyedül alszik el a kiságyban. Magától döntött így nem erőszakoltam. 2 hete azonban nem alszik el egyedül, valószínű a foga miatt, mert most jött ki az első, és a mellette lévőnek se sok kell. Sajnos nappal ringatnom kell, ezzel csak az a gondom, hogy hozzászokik. Viszont ha a foga miatt nem tud elaludni, akkor meg kínzás ha nem segítek neki az elalvásban. Mindig kenem az ínyét, de ez sem segít. Kérdésem, ha kijön a foga akkor szerintetek újra elalszik egyedül? Ti mit tennétek? Volt valaki hasonló helyzetben?
2012. júl. 21. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lesz mindig így, nem láttam még 5 évest akit ringatnak. Addig lesz így, amíg Te így csinánod, vagy amíg a babának kényelmetlenné nem válik a kézben levés. Ringatás helyett vedd az öledbe, és ha megnyugodott tedd le. Vagy babakocsiban is elringhathatod, de ahhoz is gyorsan hozzászoknak.

Vagy feküdj mellé, simogasd, énekelj neki, míg elalszik.

Fájdalomra meg kend az ínyét dentinox-szal és adj neki nurofent.

2012. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezeket már mind próbáltam. Kenem az ínyét, kap gyógyszert, bár azt csak éjszakára, és azt se lehet végtelenségig. ha melléfekszem ordít, babakocsit kis kora óta utálja. A gondom igazából az, hogy egy évesen bölcsibe megy, és ott szerintem nem fogják ringatni, szóval valószínű neki is jobb ha én szokatom le a ringatásról.
2012. júl. 21. 10:31
 3/4 M. Bernadett ***** válasza:
A ringatáshoz valóban hozzá szokhat a gyerek és a bölcsiben akkor nem lesz könnyű dolguk a dadusoknak..A fiamnak is volt olyan időszaka, hogy a fogázás miatt nem nagyon akart aludni..végletekig én sem adtam Nurofent, viszont amikor nyűgösebb volt, akkor igen...szerencsére nekem nem volt nagyobb gondom vele, azon kívül, hogy voltak álmatlan éjszakáink... Próbáltam ringatni, de amint elaludt és leakartam rakni, máris felébredt...aztán abba is hagytam ezt a műveletet: mert nekem nehéz volt ezt fél-1 órát csinálni és nem akartam rászoktatni sem...
2012. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem szeparációs szorongás

itt olvashatsz bővebben róla,természetes folyamat: [link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szepar%E1ci%..

2012. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!