Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba Down-kórral...

Ha egy baba Down-kórral születik, az már a születés pillanatától látszik rajta, vagy csak később jelennek meg a Down-kór tipikus testi jegyei az arcán?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 17:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
57%
ez látszik már születésekor is!megkérdezhetem hogy mért kérdezed?
2012. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Rossz lett a kombinált és rá még rosszabb az integrált teszt eredményem hónapokkal ezelőtt.

De olyan későre kaptam időpontot a genetikai tanácsadóba, hogy ott azt mondták, hiába szúratom meg magam, már nem tudnak mindent 100 %-osan kiszűrni, így nem vállaltuk a vetélés kockázatát, rábíztuk magunkat a sorsra...

Egy héten belül szülök, és nincs olyan óra, hogy eszembe ne jutna vajon egészséges e kicsinyke magzatom?

Hát ezért kérdeztem...

Köszönöm a választ, remélem azért nem saját tapasztalatból írtad.

2012. júl. 21. 17:14
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Az elején lehet látni, főleg aki látod már ilyent mert a kicsinek "mongolos" szemei vannak.
2012. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Elviekben az ultrahangon is fel tudják fedezni, ha down-kóros a pici, bár erre azt mondta az UH-os, hogy van olyan fajtája, ami nem látszik, tehát nem 100% az sem, viszont egy jó támpont, ha az UH-on mindent rendben találtak (gondolom az esetedben alaposabban nézték a down kórra vonatkozó jegyeket), egy picit talán megnyugodhattok. Szurkolok!
2012. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Tarkóredő-,orrcsont méretei rendben voltak?
2012. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
1 vagyok.kérdezö!sajnálom,nagyon nehéz lehet most neked,remélem nem lesz beteg a kicsid!nem,nem saját tapasztalatból írtam hál isten,de láttam beteg újszülöttet,és látszott rajt.egyébkét nem rosszindulatból kérdeztem a miértet.de remélem a kérdezö nem értett félre!
2012. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Már a születéskor is látszik, mivel nekik jellegzetes arcuk van. Ultrahangon is látszhat esetleg, de annak kevesebb a valószínűsége. Ha többet akarsz tudni a Down-kórról és a downos gyerekekkel való együttélésről: [link]
2012. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

A tarkóredő 2,8 mm lett, de az orrcsont látható volt.

4 D-s UH-on is szép volt a pofija, bár ez szerintem relatív.

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 21. 17:24
 9/36 anonim ***** válasza:

Azért is észre lehet venni a születés pillanatában, mert ők inkább egymásra hasonlítanak mint a rokonokra.


[link]

2012. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Akkor jók a méretek,mert a tarkóredő 3mm alatt van és az orrcsont is látható.Annak idején nekem is rossz lett az első teszteredményem,igaz már a 2. jó lett,de az orrcsontméret is súrolta a határt/3mm/.Ezért végigizgultam a maradék pár hónapot,de lásd itt fekszik mellettem egy makk egészséges kisfiú!:)Fő a pozitív gondolkodás:)
2012. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!