Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy egy 4 hetes...

Lehetséges hogy egy 4 hetes baba azért sír mert unatkozik? Vagy azért hogy tegyék le?

Figyelt kérdés
4 hetes babám sokszor ha szopizott de nem aludt el és nyüglődik nem nyugszik meg attól ha dajkálják hanem nyomja el magát és ha letesszük akkor meg nyugodtan nézelődik főleg a nagy színes fényes dolgokat ez miért van? Ennyi idősen már játszószönyegre kellene tennem? erős nagy baba
2012. júl. 21. 23:29
 1/6 anonim válasza:
5%
Adjál neki keresztrejtvényt.
2012. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld meg, vagy adogass a kezébe neki való játékokat:) Biztosan ellesz velük...a játszószőnyegre is nyugodtan teheted, kárt nem tesz magában:)
2012. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
tuti nem unatkozik:)
2012. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alaszka ***** válasza:
92%
4 hetes babát még nem kell játszószőnyegre tenni, és a kezébe sem tudsz játékokat adni, mert még nem tud fogni...Szerintem, ha attól megnyugszik, hogy beteszed a kiságyba, akkor tedd le nyugodtan, hagy nézelődjön, és ha álmos elalszik. Nem kell feltétlenül dajkálni, ha nem igényli. Addig örülj, míg szeret a kiságyban feküdni,mert az én babáim ekkora korukban csak kézben szerettek lenni, őket meg lerakni nem lehetett...
2012. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen van olyan hogy TÚL sok neki az inger ha állandóan kézben van és "szórakoztatod". Egy 4 hetesnek az is szórakoztatás hogy mondjuk ölben viszed mindenfelé, beszélsz hozzá mutogatsz neki ezt azt...

Én se tudtam ezt még az első fiamnál és ő is nem nyugodott ölben sokszor, tolta el magát vagy hogy mondjam, így fickándozott, forgatta el a kis fejét (most utólag nézve egyértelműen " el akart fordulni" a sok élménytől de akkor ezt nem vettem észre).

A fáradság első jeleire le kellett volna tennem (később így is tettem, egy 4 hetes még mindig nem sokat van még így kifejezetten ébren órákat). Amikor letettem a saját megszokott környezetébe (ha időben sikerült elkapnom a pillanatot és nem volt még túlfárasztva túlpörgetve szegény) akkor azon nyomban bealudt.

2012. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mienk is szokott unatkozni. Konnyu rajonni hogy ehes e vagy faj a hasa vagy azert sir mert almos es nemtud elaludni v hisztizik azert mert unatkozik. Ha ehes keservesen tud sirni plussz figyeld mikor evett es kb mikor lesz ujra ehes. Ha almos es nemtud elaludni akkor latni rajta h neha csukodik le a szeme vagy sokat asit vagy dorzsoli a szemet. Ha azert sir mert unatkozik akkor onnan tudni h ha odamegyek hozza ( nem veszem fel) akkor megnyugszik. Beszelek neki jatszok kicsit vagy elinditom a zenelos jatekat. Ha kesobb is sir mert unatkozik es nem almos akkor kiviszem magamhoz a szobaba es leteszem oda tehat nem olbebabazunk mivel amugy elvan maganak is csak uj kornyezetre vagyik. Ne ronsd el azzal h hordozod mindenhova az oledben. Amiket leirtam nem torvenyszeruek de nallunk igy van :) a mi babanknal. Most 5 hetes. Arra is figyelj h nem e nott meg az ehseg igenye. Nekunk a napokban mar a 120 milire kellett valtani mert mar keves volt a 90 ml. Delutan peldaul 2 ora eves utan is ujra ehes es megint kepes benyomni 120 milit. Ha jolesik neki ugye jol elvan. Ha tuleteted altalaban tobbet bukik ki v sir mert tul feszul a pocija ugyhogy ovatosan es fokozatosan noveld neki a mennyiseget. En neztem az idot is. Amikor 90et evett azt 3-4 orankent tette. 5-6 ora alvas utan kapott 120 milit eloszor.
2017. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!