Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
20 hónapos fiam nagyon nem hallgat rám.Bármit mondok egyik fülén be másikon ki.Sokszor provokál,tehát ha mondom,hogy nem szabad ledobni a földre az ennivalót,akkor ő annál inkább és még plusz rá is tapos egyet.Sőt még verekedni is szokott,ha nem tetszik valami,pedig itthon nem lát ilyet.Mondjuk egy párszor már rácsaptam a kezére,amikor már kibírhatatlanul rossz volt,de szerintem nem ezért verekszik.Esetleg volt valaki ilyen helyzetben?hogyan oldjam meg,hogy tanítsam meg neki,hogy nem szabad így viselkedni,mert ez nem jó?Egyébként meg mindent megért,okos,értelmes gyerek,csak ez a rosszaság,hiszti ne lenne.
2012. júl. 22. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen sajnos mindegy kisgyerek átesik. Én is megszenvedtem vele, nem tudtam semmivel sem hatni rá, egyszerűen kinőtte egy idő után. Ha ráütsz, ő is ezt fogja csinálni, ez nem a legjobb megoldás. Tudom, hogy nehéz, mert egy idő után kihoz a sodrodból, de próbálj meg inkább nyugodt maradni, mert minél idegesebb, agresszívabb vagy, ő annál inkább ezt fogja csinálni.
2012. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú, hát ezen mi is épp 2 hónapja estünk át, akkor 22 hónapos volt a kislányunk, de nála igazából csak a verekedés jött elő. Ha fel volt véve, akkor bármikor képes volt elkezdeni pofozkodni vagy csípkedni, esetleg karmolni, vagy apának a szemét nyomkodni. És ugye védekezni se nagyon tudsz, mert a két kezeddel őt tartod. Sokat gondolkoztunk mi is azon, hogy mi a helyes reakció erre, mert amikor durvul, az ugye meg fáj, és hirteleniben az ember másképp reagál, mint mondjuk ha nem okoznak neki konkrétan fizikai fájdalmat. Végül arra jutottunk, hogy testi fölénnyel visszaélni nem jó, nem is érti, nem is veszi fel, szóval semmi értelme sincs. Inkább ezerszer is elmondtuk, hogy nem szabad csípni, karmolni, ütni. Pár hét alatt lezajlott, most már nincs ilyen gond. A provokálásra szerintem az a legjobb megoldás, ha nem tulajdonítasz túl nagy jelentőséget annak, amit csinál. Veszélyes helyzetet sosem szabad teremteni, vagy hagyni, hogy előforduljon, de pl a kajára taposásnál mondd el, hogy nem szabad, és vedd fel az ennivalót a földről, fejezzétek be az étkezést. Minél jobban kiakadsz, neki annál érdekesebb, és újra látni akarja a reakciódat.


A lényeg, hogy ne aggódj, ez természetes fejlődési állomás a kisgyerekeknél, semmi baj a te fiaddal sem, sőt, normális, ahogy viselkedik. Néhány hét és túl vagytok rajta, csak mindig mondd el, ha valamit nem szabad, de próbálj meg higgadt maradni.

2012. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tartalmas és pontos válaszokat.Remélem tényleg hamar túl leszünk rajta,mert az idegeim tényleg a határaimat súrolják,főleg,hogy a férjem külföldön dolgozik,így egyedül kell megbirkóznom ezzel
2012. júl. 22. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hatásosabb a rászólás, ha leguggolsz hozzá, magad felé fordítod, ráveszed, hogy nézzen a szemedbe, és nyugodt hangon mondod el neki, hogy mit nem szabad csinálni. Esetleg megfogod a kezét is és csak akkor engeded továbbmenni, tovább játszani, ha úgy látod, megértette, amit mondtál. Nálunk még az is működik bizonyos esetekben (2 éves a kisfiam), hogy felvázolom neki a következményeket. Nem azt, hogy "anya mérges lesz", mert szerintem pont ezt szeretné elérni :) Tehát pl. "ne dobd a földre az ételt, mert akkor ki kell dobni a kukába és nem ehetjük meg, ráadásul bejönnek a házba a hangyák". És hogy helyette mit csináljon: "ha már nem kéred, mondd, hogy elég volt, és elteszi anya az ételt".

Más esetekben, amikor szándékosan rosszalkodik, és sokadszorra sem érti meg, hogy nem szabad, akkor leültetem a "büntilépcsőre" 2 percre. (Ilyen pl. ha valakit vagy a cicát bántja).

Amúgy nála is gyakori a szelektív hallás :D

2012. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is épp ebben az időszakban tomboltunk 2 hónapja, csak nekem lányom van.

Még frissek a tapasztalataim, így leírom, hogy mi vált be, bár semmi nagy extra tanácsot ne várj, nem fogsz meglepődni sztem..:-))


--FIGYELEMELTERELÉS, vagy hogy egyáltalán nem reagálok a rosszaságára. Rátapos a kenyérre? oké, felveszem, kidobom, rá se nézek, természetesen kezd örjöngeni, de én terelem a figyelmét elfele(nézd, megmutizom mik vannak a táskámba, érdekel?), kész, már turkál is a tatyómba ezerre.

-NE LÉGY IDEGES, nyugodt, monoton hangon mond el, hogy mi lesz a szankció, ha ezt vagy azt nem hagyja abba, és TARTS IS BE A SZAVAD!!!!!

Ez volt/van a leggázabb, ha érzi rajtam, hogy felhúzott, akkor nincs megállás a csínytevésekben.

A másik, hogy előre gondold ki, hogy mik lehetnek a büntik, mert én jól beszívtam, mert ugyan nyugodt hangon, de belül állati ideges voltam, de mondtam, hogy ha nem jön ki a pocsolyából, akkor hazamegyünk. Bakker, nem jött ki a vízből:-DDDD tojt a fejemre, így mehettem haza, holott még el sem intéztem a dolgomat, ami miatt lent voltunk...szóval jól gondold meg, hogy ott adott helyzetben mi a bünti.

Vagy pl. ne mondj neki olyat amit tuti nem igaz, pl. ha nem engeded hogy rádadjam a pelust, akkor többet nem megyünk a játszóra. Ez mekkora egy baromság volt, már látom, mert betarthatatlan. :-))

-amiket az utolsó írt, nagyon jók!!


A szembe nézés nálunk is kifejezetten működik.

(Nézz anya szemébe kicsit!!

Jól van, ügyi vagy! Ha még 1x rátaposol a kenyérre vagy eldobod, akkor többet nem adok, és éhes maradsz, jó?

Jó! :-)))

Érted amit mondok?

Igen! (ja, marhára!)

megígéred, hogy ne taposol rá?

megígérem! (:DDDD)

Okés, akkor szaladjál! puszi, simi, ölelés, mittudomén ki mit szokott...)

Ez elég jó, és sztem amikor majd később jön a hiszti korszak, akkor is kifejezetten jó lesz, hogy már tudod Őt leállítani ezzel, kirántani egy esetlegesen kezdődő hisziből, mert már addigra megtanulja, hogy ha ezt kéred tőle, akkor az vmi fontos dolog, és figyelni "kell", érdemes rád olyankor.


Huh, elég kusza lett, remélem azért vmit kihámozol belőle..:-DD

2012. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,ebből a sok jó tanácsból biztos beválik nálunk is valamelyik.:)köszönöm
2012. aug. 2. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!