Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 napos kislányomnak mitől...

16 napos kislányomnak mitől zöldes, híg a széklete? Anyatejet eszik csak.

Figyelt kérdés
Azt hogy híg, azt onnan gondolom, hogy amikor sikerül ˝eltalálnia˝ tisztábatevéskor, onnan látom. Szó szerint roccsant. De nem zöld, hanem zöldes beütése van, és a tejgombócok is ott vannak. Kicsit mintha nyúlós is lenne. Lehet, csak én dramatizálom túl, mert egyébként szépen eszik, igény szerint, de ez majdnem mindig 3óránként jön ki, és nem is hasfájós. Csak akkor fáj kicsit a hasa, ha hamarabb eszik, mint 2,5 -3 óra. De az is egy alvás után elmúlik. Gondoltam a tejre, amit én iszok, de egy napja már azt sem ittam, hátha az miatt van.. Vagy vírus lenne? Hívjam az orvost, vagy védőnőt?
2008. máj. 6. 12:37
 1/10 A kérdező kommentje:
jaa, és szinte minden tisztábatevéskor van, ébredés után és evés után is.
2008. máj. 6. 12:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem bűzös, hanem savanykás szagú és emésztetlen darabok vannak benn, nem lázas, nyűgös, akkor egyszerűen túlevésről van szó. Az anyatejes széklet sárgás kenőcsös és savanyú szagú, túlevéskor viszont hígabbá és zöld színűre változik. Azért nem kell fogyóztatnod, vannak babák akiknek a túlevés az igénye. :-)

Majorné Zsuzsa dúla

2008. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, Zsuzsa :) bár nem tudom, milyen a bűzös, de ez savanykás szagú inkább, de uakkor érzem, ha a peluban van. És kb 10 perc alatt eszi meg az adagját, váltott ciciből. Ennyi idő alatt túlenné magát? Köszönöm!
2008. máj. 6. 13:22
 4/10 A kérdező kommentje:
A váltottat úgy értem, h egy cici, majd 3 óra múlva a másik cici. Így jó?
2008. máj. 6. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, váltott ciciből szoktunk szoptatni, mert a szoptatás alatt változik a tejcsi összetétele, az elején hígabb, cukros tejcsi ürül ez inkább a szomja oltására szolgál és a szopi második felében ürül a tápláló zsíros tejcsi. Ezért jó ha csak akkor teszed a másik melledre amikor az első már teljesen kiürült.

Boldog babázást kívánok!

Zsuzsa

2008. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és a bűzöst megismernéd, mert olyan mint amikor nekünk van hasmenésünk, nem lehet eltéveszteni. :-)
2008. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval mindenben, annyit hozzá, hogy ha esetleg náthás kicsit, attól is lehet zöldes-nyúlós :)
2008. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kicsit náthás, bár a tüsszögése szerintem még a születése után normális. Az orrát is tisztítottam, de csak kétszer és szilárd hzállapotút :)Egyszer kétszer köhög is egy nap, de nem vészes, és nem nyűgös, abszolut.

Köszönöm a válaszokat!!!

2008. máj. 6. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 14 napos csöppségemnek ugyanígy zöldes a széklete tegnap óta. Mivel a kedélyállapota ugyanolyan, nem aggódom még nagyon, bár a válaszok engem is megnyugtattak.
2008. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szoptatott babáknál néha előfordul zöld színű széklet, ez semmi rosszat nem jelent, nem kell megijedni tőle. Nem igaz az a tévhit, hogy a túletetéstől alakul ki, a hátterében az áll, hogy a tej zsírosabb, de okozhatja fogzás, vagy betegségek kísérőjelensége is lehet.


Itt találtam: //kismamablog.hu/babazas/hozzataplalas/csecsemo-szeklet

2008. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!