Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babával mit lehet már...

3 hetes babával mit lehet már játszani? Milyen játékot vegyünk?

Figyelt kérdés
Amikor nem alszik,szeretném egy kicsit lekötni.
2012. júl. 23. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Még igazából semmit :) Nagyon picike még, leginkább azt szeretik ilyenkor, ha szeretgetik őket, na meg nézelődni nagyon tudnak. Színes, zenélős, mozgó dolgokat lehet neki mutatni, vagy különböző anyagú dolgokkal megismertetni, szóval az érzékelését felhasználni, látás, tapintás, hallás, stb.
2012. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemsokára elnézegetné a kiságyforgót ha még nem lenne... de szeritem ez is csak 2 hónapos kora körül majd.
2012. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm azt mondta, hogy a babák nagyon szeretik az arcokat. Volt nekem egy plüss Miki egerem, azt tettem elé és úgy szerette nézegetni. Pelenkázáshoz kartonpapírra rajzoltam arcokat. Csináltam forgót papírból( kutyafej, bagoly, katica, strandlabda), hurkapálcát kettétörtem, keresztbe tettem, összeragasztottam és a négy végére kötöttem a figurákat. Felakasztottam a csillárra és lassan forgattam. A mai napig is nézegeti. Esetleg még nézegethet olyan könyveket, amibe színes nagy alakok vannak. Ilyen a Nody kalandjai. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Jó babázást Neked!
2012. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kiki01 ***** válasza:
Az én babámat 3 hetesen még csak a cici érdekelte:) Ilyenkor még nem kell neki semmit sem venned, az otthon megtalálható tárgyakkal kiválóan el tudsz vele játszani, én pl. zoknit húztam a kezemre és delfineset báboztam neki. Meg sasosat zokni nélkül:)
2012. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Játékot még bőven nem kell venni, még a zenélő körforgót sem fogja nézni egy ideig. Neki most minden új körülötte, fokozatosan tisztul a látása, jobban tud fókuszálni, egyelőre teljesen jól elvan azzal, hogy nézelődik. Inkább, ha van időtök, akkor nézzétek meg valamelyik könyvesboltban a Babamóka c. könyvet, abban tök jó játék-ötletek vannak a baba 1 éves koráig. Olyasmik, amiben a baba és az anyuka/apuka (vagy mindketten) részt vesznek.


Egy valamit mégis javasolnék: Lamaze Első tükröm, azt már be lehet szerezni most is, akár használtan is (én úgy vettem), 1 éves koráig, de még bőven tovább is nagyon jó szolgálatot fog tenni, és a babák imádják! Ahhoz kapcsolódó játék-ötlet is van a Babamóka könyvben.

2012. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mesélj neki, tegyél be neki zenét, vagy akassz az ágya fölé valami logó, mozgó játékot, ami felkelti a figyelmét. Játszani még nem fog vele, de már észlelni fogja hogy mozog, esetleg azt is hogy színes... Még nem látnak igazán
2012. aug. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!