Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja a babám hogy...

Miért akarja a babám hogy állandóan kézbe legyen?

Figyelt kérdés

Ugyan már jobb a helyzet (9 hós most a lányom) de újszülött kora óta ha ébren volt mindig kézbe kelett venni, és sétálgatni vele a lakásban, ha leültem vele egyből elkezdett sírni. Ha leraktam egyből üvöltött, hiába ott voltam a szobában és épp pl hajtogattam a ruhákat. Mindíg beszéltem hozzá, de hiába, csak az segített ha felvettem. Nincs elkényeztetve mert az elején sokszor volt hogy hagytam hadd sírjon pár percig hátha abba hagyja. Már nagyon fárasztó, főleg hogy hátfájós vagyok, és egész nap fogni egy 8 kilós gyereket....



Van még valaki akinek ilyen a babája? Miért csinálja ezt?


2012. júl. 23. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

lehet azért mert hagytad sírni és elvesztette a bizalmát feléd?

enyém mindig kézben volt mikor pici volt, majd egyre ritkábban, 5 hónaposan forgott és kúszott, ekkor már nem is akart kézben lenni, 6 hónaposan már mászott, ekkor egy puszira nem lehetett felvenni mert sírt, aztán olyan 8 hónapos korában jött a szeparációs szorongás, na akkor 1 hónapig kenguruztunk mert én se bírtam el egész nap, de egy hónap után már megint jött-ment a lakásban, nem akart ölben lenni :)

mozgásfejlődéssel hogy áll a babád?

2012. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem sokáig hagytam sírni kb 2-3 perc lehetett de végig a szobában voltam és látott közben. Mostmár kb 1-2 hónapja kúszik, mászik, 2 hete már ül is, de még igy is rengeteget kell fogni mert kb a mászást is megunja 10 perc után. Játékokkal nem játszik, ha van valami ami érdekli azzal is max 10 percig elvan.
2012. júl. 23. 11:16
 3/10 A kérdező kommentje:
A házi munkával alig haladok, csak ha elalszik, mert nem szeretem ha sír, inkább fölveszem fogalkozok vele. Földön meg nem hagyom csak úgy ott h mászkáljon mert nagyon kell figyelni nehogy bekapjon valamit.
2012. júl. 23. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:

első voltam. lehet akkor ez a baj, hogy nem hagyod?

ereszkedj négykézlábra és mászd körbe az egész lakást, fürdő, wc, konyha ajtót mindig csukd be, alsó polcokról is pakolj el mindent, konnektorba tegyél zárat, a vezetékeket torlaszold el és hagyd mászkálni.

nálunk teljesen önállóan jött-ment 6 hónapos korától, 2-3 hét alatt kiderült mi veszélyes rá nézve, így gyorsan bababiztossá tudtuk tenni a lakást :)

2012. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésedre nem tudom a választ, de annyira örülök hogy ezt írtad! Az én lányom dettó ugyanezt csinálja! Azt hittem ez nem normális és csak az én babám ilyen. 5 hós, ő is újszülött kora óta csak úgy volt el, ha kézben van, de leülni már nem lehet vele, sétálni kell a lakásban!!! Most egy kicsit jobb a helyzet amióta beindult a mozgásfejlődése, így többet le lehet rakni, de így is egész nap ott kell mellette lennem. Én semmivel nem tudok haladni a háztartásban. Kaját is úgy rendelek, bár megfogadtam hogy 6 hós korától főzni fogok. Azt hogy mikor és hogyan nem tudom, mert amúgy nem alszik sokat nappal a lányom...
2012. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha a szobában van épp dolgom, ott tud mászkálni mert parketta van, de ha kinn főzök a konyhában stb akkor sajnos a folyosóra nem tudom kitenni mert kő van.(felvázik) :( Szobába meg hiába hagynám elkezd sírdogálni. De nagyjából már meg tudom oldani, mert csak addig volt ez nagy gond amig kisebb volt, csak kiváncsi voltam másnak van e ilyen problémája.


most úgy oldom meg a főzést stb hogy kiviszem bébikompba abba egy darabig elvan, utána beviszem a szobába, 5 perc után rájön h nem vagyok ott akkor megint kihozom akkor ott megint elvan egy kicsit és így tovább.... ha szobába vagyunk akkor meg csak lerakom mászni amig dolgom van.

2012. júl. 23. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:

AZTA, pont most akartam egy ugyanilyen kérdést kiírni...:)

a választ nem tudom, az én 7 hónapos lányom detto ugyanez, pedig már van egy 3,5 éves fiam és azt hittem nem érhet meglepetés.

Kicsit megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül.

Nálunk ugyanez, felkel, ölbe veszem, felöltözünk stb., majd lerakom a földre, mert dolgom van, nagytesó, főzés stb...

összesen 15 percet bír ki, aztán nyüglődés majd sírás. ölben sétálva semmi baja.

én ezt ismétegetem, lerakom, föld, kiságy, járóka stb., majd eltelik a bizonyos 10-15 perc, pici hagyom nyüglődni, aztán felveszem és kezdődik előlről.

Még nem mászik, én abban bízom, hogy ha majd tud helyet változtatni önállóan, megnyílik a világ előtte, és nem vágyik majd folyton a karomba.

2012. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó tudni hogy más is ugyan ebbe a cipőbe jár... :) Sok anyukával beszélgettem, azt mondják az első gyerek ilyen általában, a másodiknál meg semmi ilyesmi nem lesz.


voltunk kórházban 3 napot(láz miatt) ott volt egy 5 hónapos kislány szobatársunk, ő annyira elvolt az ágyban, az anyja csak enni-penekázni vette ki, és egész nap elvolt egy hangja nem volt. Csodálkoztam is, hogy ilyen babák is vannak! De tényleg egy szava nem volt, kiment az anyja wc-re, addig én vigyáztam rá, és ugyan olyan nyugis volt. Semmi hiszti, semmi sírás.

2012. júl. 23. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok (5 hós lány anyukája). Igen, vannak olyan babák akik el vannak magukban csak pelenkázni meg etetni kell őket. El sem tudom képzelni milyen lehet egy ilyen babával. Én biztos unatkoznék :-)) Mindenesetre én azzal biztatom magam hogy érettségizni már nyílván nem az ölemben fog :-))) Persze lehet hogy a mászás beindulásával valamivel jobb lesz bár a Te példádból kiindulva ez sem igaz mert akkor meg állandóan figyelni kell rá. Kitartást kedves sorstársak!!
2012. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is lenne gond egész nap fogni, ha nem lenne ennyi dolgom itthon :( 5-en lakunk most édesanyámmal mert a mi házunkat fel kell újítani (ez most készül) és addig itt kell lennünk, csak hogy mindenki reggeltő estig dolgozik így minden rám marad, főzés, takarítás, stb.
2012. júl. 24. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!