Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 2 év van a gyerekek...

Akiknek 2 év van a gyerekek kozott, azoknak milyen volt 2 picivel? Változtatnátok valamit? Vagy szerintetk így egyszerubb volt? Féltékenység? Mennyire szerette a nagyobb a picit az elso idokben?

Figyelt kérdés
nekem is 2 év lesz kozottuk,azért vagyok kíváncsi :)
2012. júl. 23. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon frissek a tapasztalataim :)

Lányom 25 hónapos,kisfiam 3 hetes.

Először azt hittem lányom nem lesz féltékeny,sosem volt az,a játékaira meg semmire sem mással szemben. Most viszont néha ilyen-máskor olyan. Van hogy leszidom valamiért,és odamegy az öccséhez és beletenyerel a képébe,mintha ő tehetne arról amit csinált. Viszont többségében meg szereti,odabújik hozzá,simogatja, ha pelenkázom jön és segít kidobni a pelust,adogatja a kellékeket.Ha fürdetem a picit,jön és nézi,ha sír mondja neki hogy "ne sírj".

Számomra az a legnehezebb a 2-vel hogy 3 felé kell szakadnom(2 gyerek+ takarítás+fejés),és nagyon jól be kell osztani az időt. Most van egyedül nyugtom,mert alszik mind2.

Sikerült viszont a fiam mellett a lányomat szobatisztává varázsolni,azt hiszem így egy gonddal kevesebb... Bár bilizni mindig akkor kell a nagynak mikor a kicsit etetem,és menni kell vele...

Huhh,hát nem egyszerű az élet :D Én abban bízom hogy 1 év múlva már együtt eljátszanak,és én már kevésbé leszek "igénybe" véve :)

Remélem segítettem. Ha érdekel még valami szívesen válaszolok.

2012. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte folyton egyedül vagyok a kettővel.Segítségem nem volt, és most sincs.

Azt hittem, hogy nehéz lesz, de tévedtem.Az első 3 hét telt el azzal, hogy rájöjjek mit, milyen sorrendben csináljak (altatás, fürdetés, etetés).Délután szerencsére egyszerre alszanak.Este pedig fél óra különbséggel megy az altatás.

Féltékenység egyáltalán nincs.A nagy odáig van a piciért.Könyörög neki folyton, hogy adjon egy puszit, és naponta mondogatja neki, mennyire örül, hogy ő a testvére.

Nem bántam meg, hogy ekkora a korkülönbség.

Ha van aki segítsen Neked, akkor nagyon könnyű dolgod lesz.Persze az is nagy szerencse lesz, ha a kisebbik nem lesz pocakfájós.

Gratulálok mindkettőhöz!

2012. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem bántam meg. Én is egyedül vagyok velük egész nap, az eleje nehéz volt nagyon. hasfájós volt a kicsi, bántott, hogy nem tudok eleget foglalkozni a naggyal. Most már 7 hónapos, és vannak könnyebb, meg nehezebb napjaink, de belejöttünk, összeszoktunk. Mindkettő fiú. A kicsi isteníti a bátyját, le nem veszi róla a szemét. Sokszor nem is kellek, ha nyöszörög, elég ha a tesó odamegy hozzá. A nagyobb már kevésbé lekes, tudom, hogy szereti az öccsét, de nem adja oda a játékait, meg néha gonoszkodik is egy kicsit. Bántani nem bántja.
2012. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyszoval nehéz ,féltékenység volt hát nagy nemigazán volt oda testvéért ,és nem egyszerübb .
2012. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!