Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, hogyan pelusozzam a...

Mikor, hogyan pelusozzam a babámat?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam és elég mohó baba. Ha felébred, bepelusozom, és utána kap cicit, aminek eredményeképp egyrészt mohóbban eszik (türelmetlen lett a pelusozás alatt), másrészt a kaja vége felé be is kakil. Ugyebár rögtön átpelenkázom, amint befejezte a kaját, de ezt annyira utálja, hogy vigaszdíjként követeli megint a cicimet...próbálnám 3 óránként etetni, de így elég nehéz, hiszen egy-egy ébrenlét akár másfél-két óra is lehet, mire nagy nehezen elaltatom...van esetleg valami tanácsotok, mit lehetne ilyenkor tenni?

Ja, és szinte csak cicin, vagy bölcsőtartásban, úgy, hogy ha közben sétálok...és ez is kb 20 perces projekt...reménykedhetek, hogy fog ez még változni? Hogy könnyebb lesz majd valamikor a későbbiekben elaltatni?

Előre is köszi!


2012. júl. 23. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Jajj, én mindkét gyerekemet evés UTÁN pelenkáztam...

Ez a régi "csodamondás", hogy "te se ennél pisis pelusba"....Nem hát, de ha a pelenka db -jával számolok, akkor duplán fogy, mert előtte meg gyakran utána is át kell pelusozni....Ésszel kell, és ösztönnel!:)

2012. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sok kismamának nem mondják el, de igen célszerű szopi után tisztába tenni, mert szopi közben vagy után úgyis belerotyog.

Szinte minden baba peluscsere közben izeg-mozog, és hidd el, ha nagyobb lesz még nehezebb lesz bepelenkázni.

Nem kellene vígaszdíjként megint cicit adni neki szerintem.:)

Nem kell őt mindig altatni, nem baj ha fenn van, énekelj neki, próbáld nevettetni, mindig egy kicsivel tovább bír majd fenn lenni.

Babakocsiba is nyugodtan belerakhatod és ringatod attól biztos elalszik.

Kitartás!:)

2012. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sumergo ***** válasza:
75%
Mindig etetés, és büfi után pelenkáztam. Kivéve ha bealudt, mert akkor nyilván nem zavarta a pisis pelus, különben nem aludt volna el, meg kivéve, ha be volt kakilva, mert akkor mindenképp átpelusoztam, akkor is ha még evés előtt voltunk.
2012. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ésszel kell és ösztönnel??? Kedves vagy nagyon :)


Egyébként próbáltam utána is pelusozni, de akkor behergeli magát, és bukik is sokat. Hiába csinálom finom mozdulatokkal, szerintem megbolygatom ezzel a gyomrát. És utána még nehezebben nyugszik meg.

2012. júl. 23. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom, ha félreértetted, nem azért írtam, h ésszel, mert butának tartalak!!!!

Csak én is megkaptam anno, h a babákat evés ELŐTT kell tisztába tenni, mert "ugye te se ennél pisis bugyiba"? -érvként mondták. (Plusz h evés után gyakran bealszanak a kisbabák)Én meg egy csináltam egy darabig, mert így kell. Aztán számolgattam, h sehogy se jó, előtte is kell pelusozni, utána is...És akkor mondtam, h kész, akkor elő az anyai ösztönt, és UTÁNA lesz pelenkázva!:)

2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy meg nem baj, h behergeli magát evés után tenné ezt pelenkázás nélkül is....

Amúgy meg legyen fent 1, másfél órát is, és nem baj ha úgy alszik el, h fogod.. Az enyém is így aludt el, mindkettő. Ezt se lehet minden kisbabára "ráhúzni", h "lerakod a kiságyba, cumi be, azt alszik is". Nekem nem volt ilyen szerencsém egyikkel sem :)

2012. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

bocs, a sok amúgy meg miatt...most olvastam vissza...

De az a lényeg, h jól csinálod, és nem kell kapkodni! :) Eszik-pelenkázod-fentvan-alszik. Nagyon jó így :)

2012. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Én is mindig evés után pellusozom, mái napig. 4 hónapos a babám. Mikor pici volt , szinte minden evés után cserélni is kelett. Ha meg előtte akartam, olyan sírás lett a vége, hogy alig akart enni. nekem eleinte csak evett meg aludt. Így nem volt sírás mert ha kérte a cicit adtam, utána pellus cser és majdhogynem rögtön alvás volt.
2012. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én nem vittem semmi rendszert a pelus cserébe, nem kötöm az evéshez.

Ha észreveszem, hogy bekakilt, akkor cserélem minél előbb, függetlenül az evéstől. Ha nincs kaki, akkor meg ha tele van pisivel. Általában arra figyelek, hogy evés után közvetlenül ne cseréljek, ha nem muszáj, mert akkor a lábemeléssel nyomom a pociját és felül kifolyik egy adag kaja :)

Egyébként sokszor a praktikusság oldja meg, hogy mikor legyen a peluscsere, pl ha megyünk vhova - akkor indulás előtt kicserélem.

2012. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!