Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hátránya a gyerekemnek...

Lehet hátránya a gyerekemnek abból, hogy nem kap bárányhimlő elleni oltást?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha közösségbe kerül.
2012. júl. 23. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyi hátránya lehet, hogy elkapja. De szerintem jobb túlesni rajta kicsi gyerek korban, mint felnőttként rettegni, nehogy elkapja. Én sem adattam be a lányomnak, szeptembertől megy oviba.
2012. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi sem adatjuk be az ez elleni védőoltást,mert mi úgy gondoljuk,ha az a jó,ha minél előbb átesik rajta.Így van ez már év tizedek óta és még van ember a földön. :)

Van olyan ismerősünk,aki ragaszkodott hozzá,beadatta és ugyan úgy elkapta a gyerkőce...túl sok értelme nincs.

Mellesleg minél kisebb korban kapja el,annál jobb ugye.

Tehát a kérdésre válaszolva:semmilyen hátránya nem lesz,ha nem kap védőoltást ez ellen.

2012. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat olvasgattam a témában. Van aki nagyon ellenzi és van aki nem. Nagyon kétélű az oldal, mint pl. a rotánál is.


Én végül úgy döntöttem,hogy beadatom a lányomnak. Ma már nem teljesen olyan a himlő,mint a mi időnkben, sokkal durvább a lefolyása. Igaz, oltás mellett is elkaphatja,de max pár pöttyel megússza.

2012. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem lesz hátránya, sokan átestek már rajta.

Mi beadattuk, mert mi a párommal nem kaptuk el anno, így másképp állunk a témához.

Sokan mondják jobb túlesni rajta, de mi a garancia, hogy elkapja, vagy mi a garancia, hogy nem lesz következménye. Mivel nem tudhatjuk, ezért egységes választ sem fogsz kapni a témában. De hát ez szinte mindennel így van.

Hallgass az anyai megérzéseidre, az a tuti. :)

2012. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet hátránya. Elkapja és bekerül a kórházba valami remek szövődménnyel. Én beadattam a gyerekeimnek, semmi kedvem nem lett volna végignézni a bárányhimlő okozta szenvedéseket.

Itt a környezetemben elég sok gyerek kötött ki bárányhimlővel kórházban :S

2012. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De emiatt nem fogják elutasítani a felvételkor, ugye? Mondjuk ha van 2 gyerek és 1 hely, akkor nem ez alapján döntenek?
2012. júl. 23. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen szempontból nincs hátránya a gyereknek.
2012. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!