Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket adjak a 11...

Milyen ételeket adjak a 11 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Nemolyan régen beszéltem a védőnővel és ajánlotta hogy kezdjük el reggelire a kenyeret valami minőségi sonkával,meg sajt és túrót is adhatom már.Ezeket eddig még nem adtam.Nem mondta pontosan miket.Ez lenne a kérdésem.Milyen kenyér fehér vagy valamilyen magvas,sajtból mondjuk medve sajt mehet?Még miket vezessek be??
2012. júl. 23. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem már azt eszik,amit mi. Nem csak reggel,hanem napközben is.

Kiflivel vagy fehér-kenyérrel add neki,vajjal,lekvárral megkenve. Csak ne a gagyi parízert add. Azt mi sem esszük meg.

2012. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
NEkem is 11 hósan azt ette, amit mi. Kivétel a tej, és a tojás sárgája, apró magvasok, gomba.
2012. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sajtot, túrót 4 hónapos kortól ajánlott a doktornő és védőnő. Mindkettőt főzelék feltétként. Trappista sajtot belereszeltem, vagy egy kanál túrót kevertem bele, hogy ne legyen túl savanyú. Kenyeret is viszonylag korán, 5-6 hónaposan már ettünk. Én fehér kenyeret adtam, a magvas kenyéren a magvaktól kicsit tartottam az allergén reakciók miatt. Rozskenyér is jó, csak az általában keményebb és nem szeretik nagyon íz ízét a picik. Rozsos, vagy félbarna (színezett) kenyér is bevált. A "még miket vezessek be?" kérdésre azt tudom mondani, nekem ennyi idősen mindhárom gyerek mindent evett már. Persze cigánypecsenyét nem, de csak azért, mert egy évesen kezdett nőni a foguk :) De pl gulyáslevest, pörkölteket, tésztákat, már fél évesen adtam. Húst is ehet nyugodtan, kezdd csirkemájjal, vagy csirkemellel, esetleg valami szálkátlan hallal. 1-2 hónap és jöhetnek a nehezebbek is. Tejjel vártam csak, de azzal is csak az egyiknél, mert ő tejérzékeny volt. Tojássárgáját is kaphat, keményre főzöd, és főzelékbe belepépesíted neki. Fehérjét egy éves korig nem ajánlják. Ezt a szabályt kizárólag azért tartottam be, mert nagyszüleim is így csinálták, és bennük jobban bízom, mint a védőnökben :)
2012. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segített:)
2012. júl. 23. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi 11 hónaposunk is azt eszi, amit mi :-)) Nyugodtan adjál neki szép lassan mindent. Ő úgy is ki fogja válogatni, ami nem kell neki. :-))

2012. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!