Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Ti is csak a...

Kedves anyukák! Ti is csak a gyereketekről tudtuk beszélni?

Figyelt kérdés

Előre bocsátanám, hogy még nincsen gyerekem (sajnos, mert még nem elég jók a körülményeink), de ha szabad így fogalmazni, akkor baba rajongó vagyok.:) Mégis van egy-két anyuka, akik meg tudnak őríteni!


Vany egy barátnőm, akivel már általános iskolába is együtt jártunk, aztán gimibe is. Végül összevesztünk és megszakadt a kapcsolatunk. 5 évvel később valahogy mégis újra összeakadtunk és róla akkor derült ki, hogy babát vár, úgyhogy együtt örültünk neki. Most lesz 1 éves a kisfia és tök jól el lehet vele beszélgetni, mikor meglátogatom őket és imádom a kissrácot is. Viszont van egy másik lány, aki gimiben szintén osztálytársunk volt és pár nap eltéréssel ugyanakkor szült, amikor barátnőm, csak neki kislánya született. Azóta facebookra 5 percenként rak fel új képet a gyerekéről, írkál ki valami anyasággal kapcsolatos idézetet...stb. Ezzel még nincs is bajom, mert letiltottam és kész, de a barátnőm mindig panaszkodik nekem, hogy állandóan levelek irogat neki is és csak a kislányáról áradozik benne. Ha a barátnőm kirak egy képet véletlenül, akkor ő az első, aki kommentálja, ráadásul már nevetségesen. Mikor a kisfiúról felrakott egy képet, ahol már látszott, hogy egyedül tud járni, akkor rögtön odaírta, hogy "Ne őríts már meg, hogy már járni is tud!" Erre másnap felrakott egy képet a kislányáról, úgy, hogy a kanapén felállította és úgy nézett ki a gyerek, mint, akit kifeszítettek, ráadásul már amikor a kép készült is dőlt el. Erre odaírja, hogy "Már tudunk állni is!":S Ezek csak szerintünk gáz dolgok és normális ez így vagy tényleg túlzásba viszi? Miért baj, hogy más gyerek kicsit hamarabb tud megcsinálni valamit?


Ezek után kíváncsi leszek, hogy én milyen anya leszek!:) Ti hogy álltok ezzel?:)


2012. júl. 23. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg vannak ilyen elvetemült anyukák de nem mindenki ilyen. Nekem is van ilyen ismerősöm, sőt ilyen apukát is ismerek. De az már jó jel,hogy látod a különbséget úgyhosy szerintem ne aggódj, te valószínüleg normális maradsz! :)
2012. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején igen. Nem történt velem semmi más, miről meséljek? Hogy két szoptatás között milyen volt zuhanyozni? Vagy vasalni? Tényleg nem azért, mert belebolondultam, hanem mert 24 órában ez tette ki az életem. Nem mesélhettem a munkámról vagy az extrém sportokról.

De ettől még beszéltünk a barátnőimről is, a szerelmi életükről, a munkájukról, a családjukról.


A másik: erről kérdeznek. 10 hónapos a lányom, a kutyát nem érdekli hogy ÉN hogy vagyok, nem veszik észre ha fodrásznál voltam, nem kérdezi senki hogy mit csináltam a hétvégét. Csak hogy a gyerek hogy van, mit csinál, hány foga van, alszik-e este, mit szeret enni, mi a kedvenc játéka, élvezi-e a fürdést stb.

2012. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Ezek az anyukák semmit nem értek el az életben, ez az egyetlen dolog, amiben kibontakozhatnak. ennyi
2012. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen erre már én is gondoltam, hogy mivel mást nem nagyon csinál egy anyuka, témája sem nagyon van más. Viszont a barátnőmmel mégis tudunk másról is beszélni!:) Ők eljárnak a gyerekkel és ha más nem, akkor elmeséli, hogy kivel találkoztak meg ilyesmi. Másrészt nem túlzás, hogy az a csaj 5 percenként posztol valamit, de ilyenkor eszembe jut, hogy mikor van a gyerekkel? Lehet alszik, de nem egész nap!:)
2012. júl. 23. 16:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak ilyen anyukák. Néha nekem is agyamra ment. Főleg mert én kínosan ügyelek arra hogy ne áradozzak a gyerekeimről imádom őket nekem ők a legcsodálatosabbak nyilván de azért azt érzi egy ember ha a másikat nem érdekli a téma, ha kérdeznek róluk akkor válaszolok, a legjobb barátnőimnek néha egy egy vicces szitut is elmesélek amikor meg kellett zabálni a gyereket mert olyat mondott(gyerekszáj) de ennyi!! És ott abba is hagyom a róluk áradozást.

Annyi más fontos téma van amit örülök hogy meg tudok vitatni a barátaimmak!! Szerencsére rengeteg témánk van.

Van olyan ismerős akivel csak a gyerek és babázás a közös téma hát vele másról nem nagyon tudunk beszélni, de őt nem hívom barátomnak.

2012. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, az első pár hét után már mi is jártunk erre-arra. Én mondjuk az első 2-3 hónapban ezt normálisnak tartom. Ha valakinek új párkapcsolata lesz, megismer egy új pasit/nőt akkor általában az a téma. Ez hasonló helyzet.


Az 5 perces posztolás nagyon gáz mondjuk, azt én sem értem. Más boldog-boldogtalant ezzel traktálni és más barátokkal beszélgetni.

2012. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A férjem meg arrol panaszkodik, hogy van egy munkatársa, van két kislánya. nekünk most van egy 4 hónapos kisfiunk. És ha meg kérdezi ez a pasi az én férjemet, hogy , hogy van a gyerek a férjem már nem is mond neki semmit mert abban a minutumban elkezdi mondani, hogy az ő gyerekei, hogy meg mint csinálják. így nem is beszélgetnek már. De szerintem ez a kolega kicsit stikkes is. na ő férfiben, csak a gyerekeiröl tud beszélni. Egyébként nálunk csak mamával megy a beszélgetés szinte csak a gyerekröl. én már unom is. hisza a nap 24 órájában vele vagyok.
2012. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
anyukakkal gyerekekrol, divatrol, lakberendezesrol egyeb hazi dolgokrol beszelgetek, nem anyukakrol amirol addig is szoktunk, az elet nagy dolgairol. bar most megint hajlamos vagyok inkabb babakrol beszelni mert terhes vagyok, de inkabb olyant traktalok aki szinten ilyen allapotban van vagy nemreg szult. vagy a GYKs anyukakat:D
2012. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak ilyenek, személy szerint is ismertem egyet, de megszakítottam vele a kapcsolatot mert zavart a viselkedése. Két verzió volt: elmondatta velem miket csinál a fiam, és ha azokat nem csinálta a lánya akkor rögtön lesajnálta: nem érti miért ilyen anyámasszony katonája, miért ilyen önállótlan stb. Én éreztem magam rosszul. A másik verzió a tromfolás volt. Ahogy az én fiam elkezdett kézen fogva járni, 2 napra rá jött az sms, hogy az ő lánya végig masírozta a lakást. Aztán 3 hét múlva arról panaszkodott, hogy unja már a téren-ahol egyébként nagyon jól lehet más anyukákkal beszélgetni- ölben cipelni a lányát. Ostoba módon megkérdeztem miért nem teszi le a földre (kézen fogva vezetgetni gondoltam) Jött a litánia, hogy a piszokba nem teszi le, meg ott szilánkok is vannak. Nekem nem esett le a tantusz, ezért rákérdeztem, hogy ugyan már, hiszen cipő van rajta annak a talpát nem szúrja át a szilánk, meg miért baj, ha az piszkos lesz. Itt derült ki az igazság, hogy még mászik a kislány, és fényévekre van a lépegetésről. Azóta sem értem minek kellett írnia az sms-t. Miért baj, ha valamelyik gyerek később csinál valamit? Ugyan úgy megtanult járni a kislány is, csak kicsit várni kellett és a világ sem dőlt össze közben. Pl: a kislány jóval előbb ült egyedül, mint a fiam, mégsem éreztem szükségét annak, hogy erőltessem. Mindenki másképp éli meg az anyaságot, ez személyiség függő.

A kérdésedre a válaszom: szerintem gáz, amit az ismerősöd és a hozzá hasonlóak csinálnak, mert a saját üres, esetleg elbaltázott életük miatt a gyerekük túlzott tömjénezésével akarnak kompenzálni, csak azt nem veszik észre, hogy mennyit ártanak ezzel a gyereküknek.

2012. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan anyuka, akivel én is csak szinte a babákról beszélgetünk, mert nem olyan a kapcsolatunk, tanácsadásokon találkoztunk, onnan ismerjük egymást. Viszont van olyan akivel annak ellenére hogy együtt sétálgatunk a gyerekekkel, minden másrol is beszélünk. Arra viszont igyekszem figyelni hogy ha olyannal beszélgetek akinek nincs gyereke, akkor csak annyit beszélek a ygerekről, amennyit az illető "befogad". Engem is idegesített anno az aki csak a gyerekről beszélt.
2012. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!