Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik mosható pelenkát...

Melyik mosható pelenkát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Mosható pelenkát szeretnék vásárolni. Rengeteg márka van, és tapasztalat híján nehéz a döntés. Melyiket ajánljátok? Méretben hogyan válasszak?

(Kisbabám 2 hónapos.)



2012. júl. 23. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én eddig szinte minden régebbi kérdéshez írtam. Kicsit belefáradtam már, hogy mindig az elejétől kezdjem. Remélem ezt megérted. Viszont ha elmondod, hogy eddig miken gondolkodsz, akkor azok közül segítek választani. És persze a régi ilyen kérdéseket is érdemes átolvasnod (keress rá: "mosható")
2012. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Már vártam ezt a választ. :)

Visszaolvastam a régiek között (a különböző linkeket is megnéztem), de kevés olyan választ találtam, ahol megírnák a konkrét tapasztalatokat az egyes márkákkal kapcsolatban, illetve a legtöbben 1 éves kor után kezdenek a mosható pelenkázáshoz, ezért tettem fel ezt a kérdést így.

A vaterán van rengeteg egyméretes pelus, de kicsit kétlem, hogy az valóban jó lenne egészen a bilire szoktatásig???!!!

Fontos lenne számomra az is, hogy jó nedvszívó és nedvességtartó képessége legyen a pelusnak, mert nem szeretném, ha nyakig átázna a kicsi (volt ilyenben tapasztalatunk rossz pelenkával sajnos).

Szóval márka érdekelne és tapasztalat azzal a márkával kapcsolatban.

2012. júl. 24. 09:20
 3/16 anonim ***** válasza:

(Ne haragudj, tényleg szinte mindegyikhez írtam már. Sokszor még meg se köszönték és amiatt már nem vagyok olyan lelkes. )


Még egy kérdés és akkor összeszedem a gondolataim:

Mennyit szánsz rá kb.? Minél kevesebbet? Nem jelent gondot az ár? Vagy a kettő között: nem jelent gondot most egy nagyobb beruházás, de azért összességében szeretnéd, ha spórolnál is vele egy kicsit?


Ennek függvényében gondolnám át, hogy mit tanácsoljak.

Húzol egyébként valamelyik típus felé? Vagy ha azt mondom valamelyikre, hogy szerintem nektek megfelelő lenne, akkor bármelyikre vevő vagy?

2012. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Most nem biztos, hogy tudok majd egyből írni, de még mai nap igyekszem
2012. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Most lenne időm. Na majd még visszanézek. (Van elképzelésem, de nem akarok most fél szavakat ide dobni neked. Ha tudnám, hogy a tied mi, akkor pontosabban, árnyaltabban tudom megválaszolni a kérdést)
2012. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Húú ne haragudj , nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan válaszolsz.

Előbb leírnám az adatokat: kisfiam 2 hónapos, 5,5 kg.

Van egy külsőnk (nevezzük gumibugyinak), ami éppen most jó rá, illetve van 2 Monapel külsőnk, ami majd 9 kg-tól lesz jó.

Belsőt keresnék, nekem szimpatikus a zsebes megoldás, vagy a patentos. Bocsi az amatőr megfogalmazásért, de nem értek annyira hozzá.

A vaterán nézelődtem, ott láttam az árakat, és hát úgy gondoltam, hogy max. 2000 Ft körüli összeget szánnék darabjára. Ennyiért szerinted kapok már jót?

Nagy csomagot vásárolni félek, inkább megpróbálkoznánk először pár darabbal és utána ruháznék be teljes szettre.

Amit tudni kell (bár ez minden hasonló korú babánál így van), hogy nagyon sok a pisis pelenka, kakis viszont max. naponta 1. Tehát nagyon fontos a jó nedvszívó és nedvtartó képesség.

Márkához nem ragaszkodom, mert nem tudom melyik milyen.

Olvastam egy (gondolom) általad közreadott weboldalon, hogy a patentos megoldás nem túl jó, inkább tépőzárasat érdemes venni.

Ja, itt jut eszembe, hogy fontos lenne az is, hogy amit megveszünk, sokáig tudjuk majd használni. Olvastam, hogy ezek egyméretesek. Létezik ilyen, hogy 2 hónapos popóra jó lehet ugyanaz a pelus, ami 1,5 éves popóra??? :)


Én nagyon köszönöm a segítséged, jó egy ilyen embert találni, aki ért hozzá és az időt is rászánja, hogy segítsen!

2012. júl. 24. 16:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Sorban igyekszem válaszolni:


Ha jól értem, akkor vagy zsebest, vagy külső-belső megoldást keresel. A zsebes sok mindenkinek beválik. Azok közt valóban van olyan amit végig lehet használni. Nekem ez a típus a kedvencem:

[link]

(csak véletlenszerűen linkeltem. ha keresgélsz, biztos találsz olcsóbban is)

Jogos a kételkedésed, be lehet fürödni pár gyengébb márkával, nem mindegyik jó. Sőt, sajnos márkán belül is lehetnek eltérések. Ezért én is azt javaslom, hogy először pár db-ot rendelj és ha bevált, csak akkor többet.


Anyatejes babáknál én a prefold és külső kombinációját tartom ideálisnak, mert azt lehet kifejezetten úgy hajtogatni, hogy véletlenül se folyjon ki a kaki.

Patent és tépőzár kérdésben megoszlanak a vélemények, ez nagy részben ízlés kérdése. Ha eddig bevált valamelyik, akkor nyugodtan maradhatsz annál.


Konkrét márka amit ajánlanék:

- zsebesek közt az előbb linkelt bambuszos babyland-ot tartom jónak

- ha külső és prefold-os, akkor a márkásabbak közül blueberry coverall, little comfort, bumgenius flip (én pont a patentosakat szeretem :)) Ezek drágábbak, de ha ezt a verziót választod, akkor kevesebb küldőre van szükséged, mintha a zsebes megoldást.

Olcsóbb fajta külső:

[link]

Ez is végig használható. Én nem próbáltam, de dicsérik.


Egész pici babával még a tetra pelenkát is lehet használni. Később már kevésbé, vagy nem a klasszikus hajtogatással, mert mostanság kisebbek a pelenkák,mint amibe minket pelenkáztak, ezért hamar kinövik.

2012. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


ezt akartam neked linkelni az előbb, csak kimaradt. kifejezetten a különböző márkákról szerzett tapasztalatokat taglalja ez a fórum. érdemes megnézni

2012. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jaj, most már értem. A prefold pelenka az voltaképpen egy textilpelus hajtogatva + egy vízzáró külső?


Külsőnk ilyen van, amit majd 9 kg-tól tudunk használni:

[link]

Illetve van egy hasonló, kisebb méretű, ami most lenne jó rá.

Ehhez gondoltam volna venni egy méretes, zsebes belsőt. Olyat keresnék, ami valóban jó rá mostantól még sokáig (hogy meg is térüljön az ára).

A patentostól azért félek, mert valaki azt írta, nem tudta úgy ráadni a kicsire, hogy ne legyen rés a combjánál, és mindig kiszivárgott a nedvesség.

A kaka nem aggaszt annyira, sokkal inkább a pisi, mert rengeteget pisil, és nem szeretném, ha álmában átázna.


Köszi a linket. Olvasgattam már ezen az oldalon, de talán ezt a fórumot még nem. Na beleásom magam. :)

2012. júl. 24. 17:43
 10/16 A kérdező kommentje:

Hűűű, ez nagyon jónak tűnik, és azt írja, nem kell hozzá külső sem. Erről van tapasztalatod esetleg?

[link]

Valóban jó 3-13 kg-ig? (olyan hihetetlen :))

2012. júl. 24. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!