Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó babának számít 2 hónaposan?...

Jó babának számít 2 hónaposan? Napirendje:

Figyelt kérdés

Reggel 5-6 körül eszik, és többnyire visszaalszik, illetve pihenget még kb 7-ig.

7-9 ig nem igazán szeret máshol lenni,csak cicin, és kézben.

9-11 ig séta a parkban, ahol néha bealszik, néha sírdogál, néha kézben van picit.

11-fél 12 körül eszik

12 környékén leteszem aludni, és ha álmos, azaz nem aludt sokat séta közben, magától is hamar elalszik, egy két nyögdécselés kíséretében. :D

15 óra tájékán ébred, eszik és kis játék, "beszélgetés" után (16 óra körül) ismét séta, akárcsak reggel.

18 órakor kis uzsonna, kézben lét, játék apával, beszélgetés és 7-kor fürdés, evés.

8-kor alvás (ha sokat eszik, azaz nem alszik el egyből egy evés után, hanem repetázik, és később álmosodik el, pl fél 9 körül, akkor előfordult már, hogy csak hajnalban fél 6-kor kelt újra)


Hajnalban általában azért ébred 2-3 körül, majd 5-6 kor ismét.


Nem kevés ez egy ilyen kis babának, hogy gyakorlatilag csak egy hosszút alszik napközben és sokat igényli a kézben létet?

Ha rossz idő lenne, vagy tél és ennyit nem sétálnánk, lehet többet aludna itthon... (?)


Szerintem az lenne a legideálisabb, de tudom, nem kívánság műsor, hogy kb 10-12 ig aludna egyet, majd 2-4 ig is egy hosszabb szundi lenne. Lehet, hogy ha nem megyünk majd ennyit sétálni ősszel, ez beállhat? Hogyan tudnám erre rászoktatni?

Úgy gondolom, nehéz, mert ha valami, az alvásigény nem nevelés kérdése, és sokak szerint ez is csoda, hogy éjjel ennyire szépen alszik :)


Tapasztalatok? :)


2012. júl. 23. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt annyit változhat hogy az egész napirendnek annyi. Olyan mintha egy másik gyereket tettek volna éjjel a kiságyba. Felesleges ilyeneken agyalni mi lesz ősszel, télen, addig még húúú
2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de a két hónap alatt ez a rend elég hamar beállt. Gyakorlatilag csak az első egy két hét volt picikét össze vissza, de azóta ez eléggé betartott rendszer a kislányom által, szóval szerintem Ő is szereti a rendszert. :)
2012. júl. 23. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van napirendetek, az már önmagában jó. Az én Fiam is 2hónapos, de a napirend nekem csak álom. Próbáltam neki valami rendszert kialakítani, de fütyül a törekvéseimre. Lehetetlen tervezni mellette.

Szerintem ha van rendszer, ne piszkálj bele, hátha az egész felborul...majd ő alakítja magának az igényei szerint

2012. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt rendszer,aztán ez szépen fel is borult pár nap alatt.Jött a hasfájás,a fog,a front és még ki tudja mi nem....és volt rendszer nincs rendszer:D Egyedül a fürdés maradt meg.Én még a következő hetet sem tudom biztosra nem az őszt:)
2012. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anyuci1976 ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos.6 hetes kora óta kialakult a napirendje.Este 8-tól reggel 6-ig alszik (plusz mínusz 1 óra ),nap közben bárhol elvan,nézeget és alszik,csak akkor jelez,ha éhes.Mindenkivel barátságos,egyáltalán nem sírós.Nem követeli,hogy mindig kézben legyen.Ő az etalon,mindenkinek ilyen babát kívánok! :)
2014. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most láttam, hogy ennyi idő után is jött egy válasz. :D

Jó volt nosztalgiázni. :)

Lassan két éves a lányom és jelentem, a napirendünk kb ugyanez. :D


Reggel 7-8 körül kel, itthon főzés, játszik, reggeli, stb.

9-től séta, fél 12-alszik 2-3 órát, majd játék, evés, kutyasétáltatás, és játszótér.

Fél 7-kor pancsi jó hosszasan, aztán vacsi közösen, meseolvasás, éneklés és egyedül elalszik este 8-kor! :)


Imádom a napirendünket és talán azért is vált be, mert újszülött korától ezt szokta meg. ;)

2014. márc. 15. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!