Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem akar enni?

Mit csináljak, ha nem akar enni?

Figyelt kérdés

Másfél évesem kb egy hete alig eszik. Eléggé rémisztő. Még a kedvencéből is csak 1-2 falatot. Egyébre is, amit szeretett,rá se néz. Egész nap csak csipeget, és szinte semmit nem eszik!

Hasonló tapasztalat?



2012. júl. 24. 22:46
 1/8 alaszka ***** válasza:
Foga nem jön esetleg? Nekünk volt többször ilyen, bár az enyém még csak 13 hónapos, de mikor jönnek ki a fogai, akkor előfordult már, ez pár napig tartott, és olyankor nem tudod erőltetni, ha nem akar úgysem eszik. Nem is érdemes erőltetni, majd megjön újra az étvágya. Igyon ilyenkor, az a fontos.
2012. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, jön-e foga. Volt már velünk is párszor ilyen nem evős korszak, de most ez valahogy újra megrémít, vagy mintha extrémebb lenne ...
2012. júl. 24. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a foga miatt volt ilyen, főleg, amikor a rágófogai jöttek. Hagyd rá, éhen nem hal. Figyeld meg, vissza fog térni az étvágya.
2012. júl. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te eteted? Vagy hagyod magától enni? Nálunk például akkor nem akart enni, amikor már nem akarta, hogy én etessem. (kb. 16 hónapos lehetett). Meg hát a fogzás is lehet az oka, vagy más egyéb betegség is bujkálhat benne. Figyelgesd, és ha nem vagy azért 100 %-ig biztos a fogzásba, esetleg más tünet is társul hozzá, akkor konzultálj az orvossal.
2012. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én etetem őt. De nálunk is van olyan, hogy akkor nem akar enni, hanem önállóan szeretne, úgyhogy olyankor persze kap kiskanalat (bezzeg úgysem evésre használja). Hiába "nem hal éhen", de neki még sokat kell fejlődnie, "nem engedheti meg magának", hogy ne étkezzen rendesen és változatosan, nem? Már a körme mellett is bomlott kicsit a bőr, meg a szája széle is elrepedt kicsit. Szóval egyáltalán nem vagyok ezektől boldog. Amúgy vidám, aktív, de megőrjít újabban a válogatósságával, nem evéssel!
2012. aug. 1. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam (szintén másfél éves) ugyanezt csinálja, de már hetek óta. Reggelire jó, ha fél szelet kenyeret megeszik, délelőtt, talán egy barack, sokszor ebédelni sem hajlandó, délután dinnye, kukorica, sajt megy. Még a vacsora úgy ahogy (tojásrántottát nagyon szereti, ha végképp nem eszik akkor azt dobunk neki gyorsan össze). Súlya az stagnál, egyszerűen nem gyarapszik. Egyébként semmi baja, rágó fogacska jött most neki, remélem, hogy lassan visszatérünk a régi kerékvágásba. Erőltetni nem tudom, mert egyszerűen elfordítja a fejét, vagy kiköpi a kaját. Egész nap jön-megy, 2 percre meg nem állna, nagyon aktív, mindenben benne van.
2012. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, akkor a te gyereked eszik! ha az enyém ennyit enne, nagyon boldog lennék!

- újabban viszont javul a helyzet, és már elmozdultunk a holtpontról -

2012. aug. 3. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:

6. vagyok


Nem mondhatnám, hogy nagyon eszik, inkább csak csipeget meg a nasik mennének, ha adnék. A dinnye, mint írtam az nagyon megy most, de hát attól max. csak a pisis pelusok száma gyarapodik nem a fiam súlya. Szóval nálunk sem fényes a helyzet :-((((

2012. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!