Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sír a gyerek, ti rögtön...

Ha sír a gyerek, ti rögtön "ott teremtek"?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem van úgy, hogy nem sikerül... Illetve max mennyi volt a legtöbb idő, hogy sírt?
2012. júl. 24. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem, de sajnos nem mindig sikerül. Főleg, hogy az én nyugodt kislányom rendszerint két helyzetben szokott sírni: amikor sétálni készülünk, és a tesója azon agyal hosszan, hogy akkor most a cipőt vagy a szandált adhatom fel rá, és amikor a fürdéshez készülődünk. Ekkor is jobban jár mindenki, ha egy rövid idő alatt elkészítem a vizét, kikészítem a ruháit stb., és ezalatt sír, mintha elkezdeném babusgatni, és ezalatt semmit nem haladna a dolog, esetleg fél kézzel próbálnám a teednőimet végezni . (Ez utóbbi ki van zárva, volt már belőle baleset sajnos.)

Nem tudom, mennyi volt a leghosszabb idő, amíg sírt, talán 5-10 perc is. Ez nálam nem nevelési elv, igyekszem kikerülni az ilyen helyzeteket, mert nem vagyok a híve ennek. Sajnos azonban van, hogy így alakul.

2012. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig sikerül azonnal, de igyekszem a lehető leghamarabb. Ahogy az első válaszadó, úgy én sem vagyok híve a sírásnak.
2012. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős a baba. Amíg nagyon pici volt - nem bírtam 1 percig sem hallgatni a sírást (bár csak akkor sírt ha éhes volt + frontok).


Most, hogy nagyobb (16 hónapos) már nem zavar annyira. Persze szelektálok, a sírásai között :)

2012. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha tehetem, akkor igen. De előfordul, hogy hirtelen nem tudok rohanni. A leghosszabb idő, amíg sírni hagytam, az kb. 5 perc volt. Így is majd' megszakadt a szívem, és siettem ahogy tudtam (éppen WC-n voltam).
2012. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nem,hallgatózok h melyik sírás és attól függően cselekszem,kb 6-7hós korára ismertem ki h melyik melyik. Ha rosszat álmodik vagy fog miatt zokog,azonnal ugrok,máskor nem.
2012. júl. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 sumergo ***** válasza:
76%

Igen, elehetőség szerint. Nem szelektálok a sírások között, ha sír, akkor nyilván valami gond van, ezért igyekszem, hogy mielőbb segíthessek neki. Sokan mondják, hogy nem jól teszem, mert elrontom, de hát én akartam, hogy legyen.

:-) Érezze jól magát! :-)

2012. júl. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 sumergo ***** válasza:
bocsánat: lehetőség szerint
2012. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen sietek. Volt olyan, hogy mire odaértem már visszaaludt (pedig akkor még siettem). Szóval, ha éjszaka sír általában nem kapkodtam. Egy idő után már tudtam, hogy nagyjából miért sír. Akkor már tudtam, hogy melyikhez kell sietnem, melyikhez nem.
2012. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
én sieteke ha egy baba sir annak oka van és nem az hogy engem idegesitsen(ez nem hiszti korszak na ott van "állsirás" de fiatal babánál nincs . azért anya az anya hogy mindig ott legyen ha baj van babuval
2012. júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válaszolóval teljesen egyetértek. Én mindig felvettem a kisfiam, vagy legalábbis az ágyban simogattam, vagy apa fogta a kezét. Már 2 éves múlt és teljesen jól nevelt, jól fejlett kisfiú. Mai napig nem hagyom sírni, pedig mostmár tudom, hogy rafkós sokszor fektetéskor. Sőt pár napja velem akart aludni délután, és így is lett. Azóta is alszik a kiságyban egyedül, pedig engem is mindig azzal riogattak, hogy utána nem fogjuk tudni visszavinni. Legalább én is aludtam egyet. :)
2012. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!