Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 3 hetes babám...

Mit tegyek? 3 hetes babám szörnyű nehezen kakil és pukizik. Próbáltam a kamillateát, espumisant, aloe activatort, minden etetés előtt tornáztatom, a hasát melegen tartom és masszírozom, hasra fektetem, de csak nagy ritkán sikerül magátol kakálni.

Figyelt kérdés
Az orvos szerint hagyjam h kínlódjon kicsit, de ez órákon át tart nála már több mint egy hete és közben megéhezik, de ha megetetem akkor mindent visszahány, mert már nincs hely a pociban, de nem jön ki ami benne van. Meg szoktam piszkálni picit a fenekét hőmérővel és akkor nagyon hálás, de az orvos szerint ez elronthatja a reflexét. Kérlek segítsetek!

2012. júl. 25. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

lavelocal szirup fél perc alatt helyrehozza a bendöjét

amugy anyatejes babánál nem goind ha 5 napig nincs széklet

2012. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk nem használt a laevolac.

MI lázmérővel segítettünk neki, és nincs semmi baja.

Igaz hogy nem szabad napi rendszerességgel,mert hozzászokik.

Patikában vettem Glicern kúpot amitől szinte azonnal kakilt, ez székletlágyító, de ezt csak ritkán szabad használni, mert hozzászokhat, szóval csak a legvégső esetben amikor már nem használ semmi.

2012. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a dokim javasolta a lázmérőzést, és be kell valljam csak ez a módszer vált be. Most másfél éves a kislányom, és nincs gond a kakilásával.
2012. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
rezgos pihenoszek valt be nekunk. a kakiloszek. bufizni is bufizett tole.
2012. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi a szélcsőnek vettük nagy hasznát, a lázmérővel szemben kíméletesebb (mert rugalmas) és jobban kiengedi a szeleket.

26/N

2012. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lavelocal szirup.
2012. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk is a szélcső vált be ,de nagyon ,patikában vagy gyógyászati boltban tudsz venni 2000ft ,ez egy vékony gumi cső be kell popsi kenőcsel kenni a végét és meg van jelölve,hogy meddig dughatod be a kis popsijába(nem szokik hozzá,én volt hogy anno naponta 3 szor is használtam)mert nem csak a kakit indítja be,hanem a kellemetlen gázoktól is megszabadítja a babát,kúpot simán adhatsz 5-6 naponta(glicerin kúp 2g-os és egy felet szabad,amíg ilyen pici)de ha anyatejes csak akkor van hogy nincs kaki 4 napig ne aggódj:)
2012. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Szintén szélcsőre szavazok, nagyon jó!Nem szokik hozzá, és a szelek ellen igazán hatékony.
2012. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Anyukák! 4-5 nap széklet nélkül még egy felnőttet is megkínoz, nemhogy egy csecsemőt,aki 3-4 óránként eszik! Fontos, hogy ebben az életkorban legalább napi egyszer ürítsen székletet, ellenkező esetben nemcsak hasfájás hanem egyéb komoly gond is adódhat. Az én kisfiam is székrekedésés, tudom, hogy nagyon nehéz dolog, de nagyon sok módszer létezik arra, hogy segítsünk a babánknak. Mindenképpen ki kell kérni szakember tanácsát és semmiképpen ne hagyd, hogy napokig ne legyen széklete. Egyébként érett újszülötteknél is előfordul a belek éretlensége miatt bélrenyheség, amit idővel ki fog nőni, addig is csináld mindazt amit felsoroltál és ha elkerülhetetlen jöhet a szélcső.
2013. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
52%

Szia Kedves kérdező! Tudom, hogy nagyon késő hogy válaszolok a kérdésedre de hátha valakinek segít!


Az én kicsi fiam augusztus 12.én született császárral (nyaka köré tekerte a köldökzsinórt) már kórház másnapján hányt a színe sárgás zöld volt azt mondták ott a "nagyszerű" nővérek, hogy az előtejtől van... Haza vittük a picurkát a 3. napon kijött az orvos aki előtt hányt a kisfiam úgyszintén zöldes sárgás volt a színe és sugárban jött ki belőle az orvos azt mondta ez tök normális nem nyugodtam meg... következő órákban a poklot éltem meg és be mentem vele a Semmelweis kórházba ott azonnal vitték is a műtőbe bélcsavarodással! Az utolsó pillanatban mentették meg a fiamat ugyanis az nap este meghalt volna ha nem lépek! Én arra kérem azokat az anyukákat akik ide irkálnak tanácsért inkább menjenek a kórházba vagy orvoshoz (bár én elvesztettem a hitemet a legtöbb orvosban!) Következő tünetek voltak a fiamnál: Sárgás zöldes hányás (epés hányás)puffadt pocak és bélmozgás leállt, nem volt pingizés sem (a hasára tettem a fülem és semmit nem hallottam) nagyon kevés széklet, és csak akkor hányt ha a hátára tettem, súlyvesztés kiszáradás jelei is mutatkoztak kutacsa kicsit be esett. Aki ezt észleli azonnal menjen mert lehet csak pár órái vannak hátra a kicsinek és kérlek benneteket ne játszatok a gyermek életével, hogy itt kértek tanácsot! Minden perc számít ilyenkor. Azóta elment a tejem is :( és tápszerezzük amit nagyon utálok mert székrekedése volt, kapor és édeskömény teát itattok vele azóta kezd rendeződni. Kamilla teát senki ne adjon a babának mert kiöli a jó baktériumokat a gyomorban ! Espubmizán egy sz...r biogaia úgy szintén! Normaflora 2 ampulla egy nap és megold minden problémát, sok has masszírozás tornáztatás úgyszintén segít.


Remélem segítettem ezzel egy kicsit


Első gyermekes anyuka

2015. okt. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!