Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha a 4hónapos kisbabá...

Nagy baj ha a 4hónapos kisbabám még nem fordult oldalra és e meg sem próbálta még?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Vezesd rá te!Mi 2 hós kora óta próbáltatjuk vele, mikor már tartjotta a kis fejét meg kíséreltem. Nem kell erőltetni neki, úgy is látod, ha tiltakozik. De hidd 4-5 fordítás után már élvezni fogja!Csak a kis kezére vigyázz, nehogy kicsvarodjon. Az én kicsim 16 hetes és már majdnem átfordul.Egy hajszál választja el tőle, de én régóta próbálgatom és dícsérgetem, ha ügyesen ő is próbálkozik.

Sok sikert. Tanítsd meg neki te!

2008. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes elvinni konduktorhoz, ő a szakember. Védőnőt vagy gyerekorvost kérdezd meg erről.

Amit tehetsz, hogy példre fekteted, és óvatosan azzal együtt oldalára gördíted. Tegyél a feje mellé érdekes dolgokat!

Ja és kemény talaj kell nekik a forduláshoz, a szőnyegre ha terítesz egy plédet, az a legjobb!

2008. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Dehogy baj! Az én lányom már majdnem 6 hónapos volt amikor először átfordult, ezt nem sokkal előzte meg az oldalra fordulás. Van aki ennyi idősen már mászik. 9 hónapos is elmúlt, mikor visszafelé is meg tudta csinálni. Van aki ilyenkor, már feláll, lépeget. Hidd el, nincs elkésve! Egyébként fejlődéspszichológiából, fejlesztőpedagógiából sokat tanultam erről, és állítom, hogy A KISBABA MOZGÁSFEJLŐDÉSE NEM BEFOLYÁSOLHATÓ! Hiába próbálod rávenni, esetleg segíteni, hogy forduljon, magától úgyis csak akkor teszi, ha MEGÉRETT RÁ!!! Annyit tehetsz érte, hogy teret biztosítasz számára a mozgáshoz és ingergazdag környezetet, ami felkelti az érdeklődését. A földre tett plédek szerintem is jó ötlet! Sok sikert a babukának, neked pedig sok örömet benne!
2008. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
A babám már 3 hósan hasról-hátra , hátról hasra fordult. Most 4 hósan pedig mászik és ha felállunk lépeget és szépen üldögél is.És már van két fogunk is.A Manókám mindent korán csinál és be nem áll a kis szája, nagyon eleven.Aföldre tegyél le pokrócot rá pedig pelust vagy lepedőt.Rakj köré mindenféle színes plüst könyvet, képeket és tedd hasra.Figyeld meg, hogy érdekelni fogja.Én még a pelenka zacskóját is oda raktam és csörögtem neki,mutass nagy érdeklődést a játékok iránt és neki fog tetszeni, nyugodtan beszélj zöldségeket és változtasd el a hangszínedet és bábozz neki.Légy te is gyermek én imádok vele játszani!!
2008. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem kettővel hozzászólóval értek egyet. Ne pánikolj, mert minden baba más. Vannak, akik állandóan azzal "kérkednek", hogy az ő babájuk még szinte meg sem született, de már zseni, és mindent tud. Persze meg lehet őket érteni, hogy örülnek, hogy a babájukkal minden rendben van, csak amikor valaki pont azért aggódik, mert 4 hóhaposan ezt, vagy azt nem csinál a baba, akkor nem biztos, hogy az segít, ha valaki elújságolja, hogy az ő babája már 3 hónaposan is ennél sokkal többet tud. Szóval a lényeg, hogy tényleg vannak babák, akik dolgokat később kezdenek el csinálni. Tény az is, hogy sokat kell velük foglalkozni. Úgyhogy nyugodj meg. Én is bepánikoltam, amikor 8 hetesen még nem úgy emelgette a fejét a kisbabám, mint ahogy azt mások írták a neten, de aztán eltelt egy kis idő és az én babám is belejött, mint ahogy mindenbe bele fog jönni, csak lehet, hogy egy kicsit később. Mostmár nem idegeskedem ilyen dolgokon. Igyekszem vele sokat foglalkozni, és ha végképp aggaszt valami, akkor inkább megkérdezetm a gyerekorvost, vagy a védőnőt. Sok boldogságot a babához.
2008. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!