Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos körüli fiatoknak...

16 hónapos körüli fiatoknak van babája?

Figyelt kérdés

Fiam a játszótéren elveszi a kislányoktól a játék babakocsit és hiányolja, ha nincs benne a baba. Valaki mindig megszánja, és rak bele egy babát neki - onnantól nagy a boldogság. Képes 30 - 40 percig tologatni/babázni.


Most tényleg vegyek neki egy rózsaszín babakocsit babával?


2012. júl. 27. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónapos fiaim a nővérük babáival szoktak játszani. Még altatgatni, ringatni is szokták néha. Én azért külön nem vennék neki babakocsit, de babát miért ne? Meg vegyél neki egy dömpert, amibe beleteheti és tologathatja és egyből nem lesz lányos. :-)
2012. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj rózsaszínt venni. :) Vannak kék játékbabakocsik, és a Zapf Baby Born márkának van fiú babája is (fürdethető, fütyije van). Vaterán nézz körül, ott elég sokat árulnak, és jó áron lehet hozzájutni.


Ne félj ettől a helyzettől! Az én két tesóm is folyton az én babáimmal játszott egy időben, de aztán kinőtték néhány hónap alatt.

2012. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A babán vagy a babkocsin van a hangsúly?

A fiam 2 éves, neki is szereztünk egy babakocsit, mert ő is mindig elszedte a lányoktól a játszón. Mondjuk őt nem érdekli, ha nem ül benne senki. Valószínűleg szeretik tologatni, ennyi.

A férjem kicsit kényes erre a témára, így azt kérte, ne vigyük ki a babakocsit az utcára. :) Nekem semmi gondom nem lenne vele, de így csak a lakásban tologatja.

2012. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, itt van pár kép a Baby Born fiúról:


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért ilyen extra babát nem veszek, megteszi egy jóval egyszerűbb is :)


Igen, én is azon gondolkodtam, hogy veszek a "taszigathatós" járművet + bele egy babát.

2012. júl. 27. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én most 20 hós fiam is állandóan elszedi a babakocsikat a lányoktól. van egy babája is, itthon, játszik is vele. altatja, eteti, megvizsgálja, mintha ő lenne a doktorbácsi meg ilyesmi. babakocsija nincs, de van talicska, dömper, minden egyéb más, de a babát egyikbe se teszi bele. max. székre ülteti és eteti :-)

a baba egyébként egy bababörzéről való, 200 Ft-os darab, célnak megfelel :-)

2012. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális dolog, ha babázni szeretne, semmi baj nincs ezzel! A szerepjáték a szociális fejlődés fontos része. Nyugodtan babázzon... Elárulom, hogy amikor hozzánk a gyerekeim barátai jönnek játszani, az ovis fiúkat ki sem lehet szedni a babaház elől :)

A fiaim is játszottak a lányaim játékaival, és igen, babakocsit is toltak babával, aztán szép lassacskán eltolódott az érdeklődési körük. A legkisebb fiam mondjuk pont nem akart sosem babázni, ő a dínóit tologatta meg etette/gyógyította stb :) de a nagyok csinálták és nagyon is belevaló tökös kissrácok lettek...

szóval nyugi :)

2012. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak van egy műanyag csecsemő babája, Matyi, most ő a kis öccse.Pisilteti, altatja.


Babakocsija is volt, persze nem a rózsaszín esernyőre csukható, mint a lányoknak. Ezt a Dorex 2000 gyártja. KB 1500 Ft. Akkor kapta, mikor már járt, 13 hónaposan. Egy műanyag, lila kisszék, nagy zöld kerekekkel, és sárga tolókarral. Egy maci ül benne. Most két éves, és szereti néha tologatni.

2012. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak van babakocsija, meg babái is, megörökölte as nővérétől őket. :) Imád velük játszani, aminek én is örülök. Attól, mert fiú, ugyanúgy élvezi a szerepjátékokat, babázást, mint a nővére. Persze emellett a másik hobbija az autók, traktorok. A vér nem válik azért vízzé :)))
2012. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!