Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nehezen etethető pár...

Nagyon nehezen etethető pár hónapos babák anyukái, leírnátok a sztorikat? MItől eszik nehezen a baba, hogy élitek ezt meg stb.

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem derült ki, mitől evett nehezen, de sokszor alvás előtt félálomban evett nagyobb adagokat. Ez vált becsak. Ébren szinte semmit nem fogadott el.
2012. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálatok mi a probléma pontosan?

Soha nem derült ki, miért nem akart enni.

6 hetes korától 5 hós koráig minden etetés rémálom volt. Mikor milyen cselt sikerült kitalálni, amit el is fogadott ideig óráig.

Közben doki doki hátán, meg millió vizsgálat. A végén pedig széttárták a karjukat, hogy a gyerek makk egészséges, nem tudnak mit mondani.

Én eljutottam a teljes összeomlásig, öngyilkosság gondolatáig.

A hozzátáplálás segített, a normális kaját első pillanattól szerette, elfogadta. Ma már 2 éves, nem egy duci gyerek, de jóízűen tud enni.

Vigyázz magadra és a babádra!

Kitartást!

2012. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy kezdődött hogy a nagyon jó evő duci babám olyan 4 hetesen este nem akart szopizni. Tápszer következett amit bármikor bármennyit bárhol elfogadta. 9 hetesen egy egy étkezést kihagyott és aztán már ott jártunk hogy délután 3tól este 10ig egy korty vizet se, attól féltünk kiszárad. Aztán orvos orvos hátán és egy fülorrgégész azt mondta hogy a gégefedő nincs összeporcosodva és fél éves koráig ez lesz. Úgyhogy elaltatom minden etetés előtt és akkor megeszi az adagját. Ébren egy kortyot sem hajlandó elfogadni. Ma már egy kis sütőtökpürét elfogadott olyan 3 kanállal. 13.-án lesz 4 hós.
2012. júl. 27. 17:28
 4/14 anonim ***** válasza:
Én lánykám most 4 hónapos. Sajnos 6 hetes koráig tudtam szoptatni. Mindig átlagon alul evett...idegeskedtem is eleget. Most 4 hónaposan 4x150ml tápszert eszik. Ritkán megeszik naponta 700ml-t..akkor hálát zengek. 4kg-val született, most 6,5kg. (Az első hónapban csak 300g-ot hízott). A gyerekorvos akárhányszor elvittem hozzá a lányomat mindig azt mondta: ennyi az igénye. Ha meghízza a havi 400g minimumot, akkor nem kell aggódnom. Lassan kezdek beletörődni. De most kipróbálok egy másik tápszert amit sokan ajánlottak, hátha azt jobban fogja enni.
2012. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hónapos korában kezdődött ugyan ez. Vidd el hasi illetve kismedence uh-ra, hogy a betegségeket kizárhasd.

Nekem teljes tejmentes diétát kellett tartanom, 10 nap után jobban kezdett enni. Próbálj neki pár napig tejallergiásoknak való tápszert adni. ( Milumil Pepti)

LÁnyom azóta sem nagy evő, de legalább már nem csak félálomban etethető. Hozzátáplálás elkezdésekor nálunk is javult a helyzet.

2012. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

4-es válaszoló vagyok..változott azóta valakinél a etetés?

Én lányom etetése rosszabbodott...700-800-at eszik naponta szilárd kajával együtt...ebből 650ml a tápszer és csak úgy tudom megetetni, ha elaltatom és kb. 5 perc elteltével megébresztem.(ilyenkor benyom akár 200ml-t is) Csak az a gáz, hogy ilyenkor nem mindig alszik vissza ,viszont rendesen eszik.... wáááá..kivagyok.

2012. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nálunk csaknem ugyan az a helyzet de már vizet ha nagyon szomjas elfogad ébren és a kanalas kaját ami ízlik nyomja be tápot csak altába ez van, de már tökélyre fejlesztette az elalszok és úgy tápszerezek módszert. Ha éhes elalszik megetetem és felkel csak napi 1szer 2szer alszik tovább.
2012. szept. 2. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én babám most 5 hónapos és 1,5 hónapja csak álmában eszik de már így is egyre kevesebbet.Orvostól orvosig járunk,el vagyok keseredve.Nálatok hogy alakult azóta,ti már kicsit idősebbek vagytok. Teljesen áttértetek a kanalazásra, vagy még etettek álomban? Nekem a kanalast sem fogadja el mindig. Nagyon nehezen telnek a napok,már megtanulta álmában is visszautasítani és vizet sem fogad el.
2012. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk Hála Istennek javult a helyzet. MIkor 6 hónaposan kijött a felső 2 foga, mindent bele lehet kanalazni. Hatalmas adagokat eszik. Tápszert ÉBREN, de csak ha a kedvenc meséje megy vagy idegen helyen ha az egyik kezével matathat és közben ringatom, pl anyóséknál evés közben leszedte a függönyt, de most fáj a torka. Tüszősmandulája volt és úgy is evett, belegondoltam milyen rossz lehetett neki nyelni régebben ha egészségesen egy kínszenvedés volt szegénykémnek a tápszerivás. Egy baja van Semmit nem iszik a tápon kívül, ha nagyon szomjan akar halni akkor max 2 korty víz ennyi. Most volt 8 hónapos. Ha még inna is minden tökéletes lenne.
2012. dec. 17. 14:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hiszi el senki hogy fáj nekik,pedig én látom is rajta,sőt fájdalomcsillapítóval sokkal jobban eszik,de az sem megoldás.
2012. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!