Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz alvó a 8 hónapos babám....

Rossz alvó a 8 hónapos babám. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Napközben nehezen elaltatható és csak kétszer-háromszor alszik fél órát. Éjszaka még mindig óránként kel fel cicizni. Már 6 fogacskája kint van, dentinoxot használtam rá. Már kipróbáltam a citromfű teát, vettem neki borostyán láncot, átrendeztem a szobát, a feje alá tettem az aznapi pólómat, de semmi nem vált be. Van még valami tippetek?

2012. júl. 27. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs...a lányom 2 éves, és ugyanígy mint nektek, 6-8 hósan kezdett össze vissza aludni, éjjel felkelni, állandó készenlétben voltam mindig, mint az első pár hétben, szeparációs szorongás, fogfájás, hasfájás, meg mittudomén még mi...:-))

A lényeg az, hogy én is mindent kipróbáltam, de semmi nem használt, csak az amikor feladtam a türelmetlenségemet, akkor jobban viseltem ezt az egészet. 21 hósan maradt abba, és akkor egyik hétről a másikra beállt az alvása nappal, és éjjel is.

Tarts ki, ennyit tudok csak mondani...:-/

2012. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál is ez volt kb 8-10 hónaposan, de most már túl vagyunk rajta, most lesz 1 éves.
2012. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy ő már születése óta ilyen rossz alvó, akkor el is vittük orvoshoz, azt mondta, h az első 3 hónap ilyen lesz, mert hasfájós, akkor is kipróbáltam mindenféle cseppet. Aztán le telt az első 3 hónap, a helyzet változatlan maradt. Akkor azt kaptam meg, h innentől kezdve jön a fogzási időszak, már ki jött neki 6 foga, de mindig ugyan az... Kicsit ki vagyok már merülve, ezért is írtam ide, hátha tud valaki mondani valami újat. Köszönöm a kommenteket :)
2012. júl. 27. 18:27
 4/13 anonim ***** válasza:

nalunk ugyanez a helyzet, pont most akartam en is feltenni kerdest, hogy segitsetek, mert mar megzavarodok, ejjel orankent kel, van hogy egy oran keresztul ebren van, nappal 40 perceket alszik, semmit nem lehet tole csinalni

csak kitartast akartam kivanni, ugy nez ki nekunk ilyen nehez eset jutott, nem baj majd masban vele lesz jobb

2012. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.

na, rosszul fogalmaztam. Szóval hogy nekem is nagyon rosszul aludt születése óta, majd 6-8 hósan még rosszabb lett..:-((

Állatira kivoltam én is, állandóan bőgtem, remegtem a kimerültségtől, nem bírtam sehová elmenni, mert annyira fáradt voltam, hogy örültem ha a napi teendőket vhogy megcsináltam....

Még 1-2 hónapja hogy javult ez a dolog, de én még mindig mosott rongy vagyok, nem tudtam még regenerálódni...

2012. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha kipróbálnátok azt, hogy megpróbáljátok kihagyatni vele a délutáni szunyókát?? Mi ezt úgy csináljuk, hogy extramód játszunk vele, illetve foglalkoztatjuk, levisszük az udvarra, ahol annyi újdonság van számára, hogy mégha dörzsöli is a szemét, nem akar elaludni, nehogy kimaradjon bármiből is. Ha pedig sikerül kihúzni a délutáni fél óra alvását, utána annyira fáradt lesz, hogy 8 helyett sokszor már 7-kor elalszik, magától !!! és alszik reggelig. Továbbá trükközök a vacsijával is. Próbálok laktatóbbat adni, pl az ebédről megmaradt főzeléket. Ha még szoptatsz, lehet, hogy a tejed már hígabb a kezdetekhez képest és nem laktatja eléggé. Ezért is ébredhet éjszaka óránként... Most már gondolom elkezdted a hozzátáplálást, úgyhogy egy kis krumplifőzelék nem árthat neki. (este sem) Mi most 9,5 hónaposak vagyunk, de 8 körül a mi fiúnk is elkezdett rosszabbul aludni. A fent leírtak segítettek. :)

Ha az alváskihagyást nem is,de az esti főzeléket mindenképpen próbáld ki!! Nekem anyum javasolta, s bevált :)

2012. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már elkezdtem a hozzátáplálást, de ő nagyon ragaszkodik a cicihez és más ételt nem igazán fogadd el, vagyis csak kóstolgatja a dolgokat. Ezért estére se tudok neki semmi laktatóbbat adni, már ezt is próbáltam 1 hónapon keresztül, de nem akart hozzászokni. Hát nagyon sajnálom, hogy ilyen sokaknak rossz alvó babájuk van :( Most találtam egy tea fajtát, ezt majd kipróbálom és leírom a tapasztalataimat, hátha segítek nektek valamit vele.


Az a baj, h már próbálkoztam már ezzel is, h elhalasztom az altatást, de akkor nem lehet vele bírni, meg ha a ki is bírja akkor hétkor elalszik és úgy csinál mintha az lett volna a délutáni fél órás alvás és ébren van 11ig is. Sokat játszok vele napközben, sokat sétálunk, hisz egy igazi kis örökmozgóm van, nagyon aktív baba és ezáltal én se tudok mit csinálni mellette.

2012. júl. 28. 09:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Rooibos tea, nézetek után, aki még nem próbálta.
2012. júl. 28. 10:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia nekem is rosszul aszik a 10hós kislányom bár szerencsémre nem ennyire gáz a helyzet mint nálatok de azért vannak/voltak olyan időszakjai hogy hetekig nem aludt rendesen napközben és olyankor nem lehetett bírni vele illetve nekem is éjjel óránként kelt föl cicizni és ő sem akarta elfogadni a hozzátáplálást...Azóta sem tudom mitől de eddig mindig elmúltak ezek az időszakok (szerencsémre)A fogzásra annyit tudnék mondani hogy én Nurofent adtam neki és már 2-3 hete vettem a Vibrucol kúpot és ez bevált nála mert olyan jó nagyokat szokott tőle aludni hogy csak na :) 2 órát simán alszik napközben 2x.Persze nem minden alváshoz adom neki a kúpot általában ha napközben nagyon fájlalja az ínyét akkor szoktam illetve ha már este nem bírja akkor adom neki.Remélem segítettem valamicskét illetve még kitartás kívánok hidd el egyszer minden rossz időszaknak vége lesz :)

2 gyermekes anyuka :)

2012. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentedet. Hát a te eseted elég hasonló az enyémhez, szinte, mintha én írtam volna. :) Akkor majd én is kipróbálom Nurofent, meg majd még meglátom azt a kúpot. :)
2012. júl. 30. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!