Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angelinanak szeretném elnevezn...

Angelinanak szeretném elnevezni a kislányomat, de az egész család és az összes barátunk tiltakozik ellene, mondván hogy rengeteg hátránya lenne a névből a kisebbségi hangzás miatt. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
11 éves voltam, amikor először hallottam ezt a nevet egy külföldi film kapcsán, és már akkor teljesen a szívembe íródott. Elhatároztam, hogyha nekem egyszer kislányom lesz, így szeretném elnevezni. Egyébként én is inkább a magyarosabb hangzású, bár nem annyira elcsépelt nevek híve vagyok (nekem is olyan nevet adtak, ami akkoriban egyáltalán nem volt gyakori, és nagyon szeretem is), ehhez az egyhez viszont szerettem volna ragaszkodni. Most viszont áll a bál itthon, sem a férjem, sem a barátaink, de még a család sem támogat, mindenki ellenem van, mondván, hogy nem hitték, hogy egy ilyen intelligens nő mint én ilyen névvel fogja elrontani a leendő gyermeke életét. Eddig biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle hátránya a kislányomnak, de most meginogtam. Mit tegyek? Adjak fel egy élet álmát? Igazuk van a családnak, a barátoknak? Vagy kössem az ebet a karóhoz, hiszen ha azt nézzük minden nevet lehet csúfolni (volt Anna nevű osztálytársam (azért ezt a nevet említettem, mert a környékünkön mostanában nagyon favorizálják), és az összes fiú Kannának csúfolta)? Annyira elkeseredtem.
2012. júl. 27. 21:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Nekem sem tetszik a hangzása, bár CSAK ezért biztosan nem fogják csúfolni. Szerintem inkább hívd Angyalkának.
2012. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy nekem kisebbségi hangzása van. Inkább angellina Jolie jut ezsembe. De mivel utálom a külföldi nevek magyarított változatait (pl. Dzsenifer), ezért nem adnám a gyerekemnek.

Szóval részemről egy nagy NEM!

2012. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Angyalka sem jobb. Esetleg Angéla?
2012. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Sókristály ***** válasza:
87%

A hideg kiráz ettől a "kisebbségi hangzás" kifejezéstől.

Lassan ott fogunk tartani, ha valahol egy roma kislánynak adnak egy nevet, azt a magyar családok rögtön kihúzzák a listájukról. Vagy gyszer majd lesz egy lista magyar és roma nevekből, és nem lesz átjárás. Csak azt nem értem miért.

Az én húgom Apollónia. Eddig csak romáknál és Szlovákiában hallottam ezt a nevet, mégis mindenki dicséri, milyen csodaszép neve van, és Ő is elégedett vele.

Én is különleges neveket adtam a gyerekeimnek. Óvtak is eleget, hogy majd csúfolni fogják, meg kutyanév, meg nem lehet megjegyezni. Egyikük nevével sem volt gond, szeretik, szívesen viselik.

Amúgy meg minden nevet lehet csúfolni, kifigurázni, a gyerekek találékonysága határtalan.

Az Angelina nevet én még nem hallottam élesben, sem roma, sem magyar kislánynál. De rögtön megtetszett, ahogy olvastam. Szerintem tarts ki az elhatározások mellett, majd megszokja a család is. Esetleg tegyél annyi engedményt, hogy második névnek kap valami "egyszerűbbet".

2012. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Én is megőrülök ettől a kisebbségi, cigányos stb. idióta jelzőktől. Ilyen erővel, képzeld, én ismerek János nevű cigányt, nem is egyet, akkor most a János az egy cigány név rögtön??? Nekem tetszik az Angelina hangzása, sokkal jobb mint a most divatos Zselyke és társai, amik pedig teljesen elfogadottak, pedig szerintem inkább egy ilyen név keseríti meg a viselője életét. Én nem engednék, ha neked ez tényleg ennyire fontos.
2012. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
sztem ragaszkodj hozzá, én is kitaláltam már nagyon régen egy nevet a nemlétező kislányomnak:D, és hihetetlen, de a páromnak is ez a név tetszik, úgyhogy ha lesz lányunk, az lesz a neve. :) egyébként nagyon szép az Angelina, úgyhogy tarts ki mellette! pl. az Angi becézés annyira gyönyörű sztem! :)
2012. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább egy hasonló, magyarosabb nevet választanék (Angelika, Angyalka, Angéla). Az Angelinát csak így fogják engedni: Andzselina, és ez így leírva borzalmas! Viszont a Te döntésed, ha tényleg olyan régi álmod, ragaszkodj hozzá!
2012. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem szép én adnám a lányomnak. A baj, hogy a férjeddel kell közös nevezőre jutni, ha őt meggyőzöd a többiek nem számitanak. Később meg azt fogják mondani, de jó, hogy nem hallgattál rájuk.

Mi így voltunk. Azóta annyira szereti mindenki a lányom nevét.

Engem a Zselykétől ráz ki pl a hideg olyan rideg név ez pedig olyan kellemes.

Igenre voksolok.

2012. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%
nekem is az jutott az eszembe hogy akkor hívhatnád Angélának, az ellen biztos nem lenne kifogás...
2012. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy az apjának éppen annyi joga van a gyermek nevéhez, mint neked. Ne a család többi tagját nézd, ők ebből a szempontból nem relevánsak egy kicsit sem. De, ha a gyermek apja ennyire ellene van, akkor kérdés, érdemes-e ennyire erőltetni..

Bár a férfiaknál nem jellemző, hogy régi álmuk legyen egy bizonyos név a leendő gyermeküknek, de fordított esetben, ha nem engedne az 48-ból, hogy "márpedig Töhötöm dédapám után nevezzük el a gyereket, mert ez a családi hagyomány és ez minden álmom", ugyanúgy belemennél, mint ahogy elvárod tőle ezt viszont?

2012. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!