Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem el a Dévény központba?...

Vigyem el a Dévény központba? Úgy el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek!

Szóval fiam másfél hét múlva lesz 8 hónapos! Szülésnél volt egy átmeneti oxigénhiány, ami miatt feszes lett a nyaka. Legalábbis én eddig ezt hittem!

5 hetes kora óta Dévényes kezeli! Igazából eddig mindent időben csinált, most látom,hogy kicsit kezd lemaradni, mert nagyon nem tartja magát "ültetésben" és még a kúszással is csak próbálkozik, de még sokat repülőzik.

Na a lényeg,hogy a Dévényesünk, most kiesett kb. 3 hónapra. Kerestem egy másikat, aki azt mondta,hogy bár nem ő kezelte a kezdetektől, de nem hiszi,hogy ez a gyerek valaha is feszes volt, mert totál hipotón! Mondta,hogy előfordulhat az izmokban ráfeszítés, ezt gondolhatta a Dévényesünk feszességnek, de ez nem az. Valóban, a fiam nagyon puha, összeesik a háta stb., tehát szerintem is inkább laza, mint feszes. Bár ugye a Dévénynél a kezelés ugyanaz mindkettőre!

Szóval már voltunk kétszer az új Dévényesnél, de én már kicsit kezdek félni. Mindig mindenki azt mondta,hogy nem olyan nagyon hipotón, meg,hogy igazából eddig ugye időben volt mindennel, most viszont azt látom,hogy elakadtunk. Szerintem nagyon nem úgy fejlődik,ahogy kellene. Meg ez is idegesít,hogy mindenki mondd mindent.

Vigyem el a Dévény központba konzultációra Dévény Panni nénihez, vagy adjak még időt az új (sokak által dicsért) Dévényesünknek? És ha igen, mennyit?


2012. júl. 28. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok járatos ezekben a dolgokban, de én egyet csinálnék: van még biztos pár fejlesztő központ, elvinném oda, ott mit mondanak? Több véleményyből csak kijön az , hogy most feszes-e vagy puha??

Mert én kizártnak tartom, hogy a feszes és a laza izmokra ugyanaz a kezelés. Lehet h egy ideig, de utána más-szerintem. Amúgy lehet h egy "egyszerű" mezei gyógytornász is megtudja állapítani....

2012. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csak ebben a Dévényben gondolkozz, ha aggódsz, akkor inkább vidd el fejlődésneurológiára, vagy más szakemberhez, aki megnézi van-e gond.

Úgy látom totál csak dévényben gondolkodsz.

Vannak szerintem jobb fejlesztő helyek is.

2012. júl. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát biztos vannak más módszerek, de nagyrészt Pesten ,mi meg kb. 120 km-re lakunk!

A kezelés elvileg azért egy, mert ez ugye egy stimulálás! Tehát ugyanúgy, az izmokat, inakat stimulálja a kezelő, attól függetlenül,hogy feszes vagy laza!

2012. júl. 28. 07:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképp elvinném én is több helyre is, nem csak A Dévénybe, bár látom elég problémás eljutnotok vhová...

de ez fontos, és ha Te mint az anyukája úgy érzed gáz van, akkor menj, hogy megnyugodhass.

Ha meg tényleg szükség van továbbiakra, akkor meg pláne volt értelme a sok hercehurcának.

Én nem várnék.

A mostani Dévényesnek nem kell róla tudnia, hogy elmentek másfelé is érdeklődni, és kész.


jobbulást!

2012. júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem látta fejlődésneurológus, akkor azzal kellene kezdened, hogy neki megmutatod! Házi gyermekorvos is adhat beutalót, nem gond! A fejlődésneurológus megmondja, mi a probléma, és annak megfelelő gyógytornászhoz irányít, ha szükséges. Ne aggódj, biztosan hamar helyrejön! A probléma oka (mivel eddig szépen fejlődött a mozgása, csak most akadt el) valószínűleg, hogy már nem megfelelő neki az a kezelés, amit kap. Ezért kell, hogy hivatalos szakvélemény után a megfelelő fejlesztésre járjatok, és akkor megoldódik minden!
2012. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszan tudnék írni, mert bőven van tapasztalatom a fejlesztésben és a Dévény tornában, de azért a lényeget leírom.

Véleményem szerint nem szükséges bevinned Panni nénihez, sajnos ő már nagyon idős, továbbá, attól, hogy ő találta ki a módszert, nem vagyok meggyőződve arról, hogy emellett jó diagnoszta. Nálam kétszer is nagyon melléfogott, volt is belőle egy kisebb balhé.


Az, hogy egy baba spasztikus vagy hypoton, az első pillanatban könnyebb megállapítani, ráadásul vegyes is lehet. Pl. az én lányom diagnózisa 4 végtagú spazmus törzsi hypotóniával.

Szóval, kezeletlenül, vagy nem megfelelő kezelés mellett a hypotónia átfordul spazmussá, pont olyan tüneteket produkál mint egy spasztikus gyerek.

Akár lehet, hogy mindkét eddigi gyógytornásznak igaza van, nyaki feszessége volt a babádnak, közben más testrésze hypoton.

Ha azt mondod, hogy eddig megfelelően fejlődött, akkor nagy baj nincs, le szokott állni a fejlődés pár hónapra, majd hirtelen beindul.

Nehéz döntés, hogy ki a jobb szakember, ezt neked kellene megítélned.

Az, hogy mellette elmentek e fejlődésneurológiára, vagy egyéb helyekre, az energiádon, pénztárcádon múlik, de a Dévény tornát ne hagyd abba. Szerintem az a legfontosabb, persze úgy, ha a szakember kellőképpen jó.


Az egyik válaszoló szkeptikus, nem hiszi, hogy mindkét állapotra megfelelő a Dévény módszer.

Neki mondom, hogy a módszer abból áll, hogy a szakember az izmokat megfelelő pozícióba állítja, a saját kezével mozgatja, így az idegrendszer stimulálva van, onnan pedig a visszainduló inger már azt érzékeli, hogy az izom helyes állapotban működik, igaz, külső segítség által, de ezt tanulja meg az agy.


És még egy. Azért azt ne feledd, hogy az oxigénhiánynak lehetnek nagyon súlyos szövődményei is, nem tudhatod, ha nem jártatok volna eddig Dévényre, akkor milyen állapotban lenne most a fiad. Akár az is elképzelhető, hogy még forogni sem tudna. Persze ez egy szélsőséges példa, de azt azért tudd, hogy egyik módszer sem varázslat, ha valahol gond van, az bizony időbe telik, míg látható eredménye lesz.

Jó-jó, hogy szépen fejlődik, de az is lehet, hogy egyenlőre ez a maximum amit el lehetett eddig érni és lassabban fog haladni ez után.


Van egyéb tünete az oxigénhiánynak? Kancsalság? Tudott szopizni? Tenyerét ki tudja nyitni támaszkodásnál?

2012. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos az is a gond,hogy nagyon hosszú baba és gyorsan nő!

7 hónaposan már majdnem 80 cm! Gondolom ez miatt is lehet,hogy most leállt egy kicsit a fejlődés!

Más tünete nem volt. Szopizott rendesen, nem kancsal, értelmileg a dokik szerint minden ok! Csak a mozgásban van most lemaradás!

Voltunk fejlődésneurológián! Azt mondták,hogy csináljuk tovább a Dévényt, nagy gond nincs!

2012. júl. 28. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor semmi gond, minden rendben lesz!

Mielőbbi gyógyulást!

2012. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!